Пътуване в чужбина с бебе

  • 1 629
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте искам да попитам някоя майка която е пътувала на презокеански полет с бебе. Бебето ще бъде на 11м близо 12. Пътуването ще е в доминикана и съм много объркана относно багажа който трябва да събера. Предполагам за такава топла дестинация не трябва горно? Попринцип взимам от всичко. Ако е топло ще взема и клинче, блузка с дълъг ръкав и всякакви такива резервни варианти, но в Доминикана не съм чувала да е студено, а ми е странно за бебе да не вземеш нищо връхно?

Когато пътувате със самолет кошарата къде я слагате? Минава ли като отделен багаш или не е позволено с кошара?

Количката доколкото знам може да се качиш с нея и после директно да слезеш с нея, нали?

Относно храната вече ще е голям и ще яде мн други неща освен мляко. Полетът е такъв че малко преди излитане (1ч) му се пада обяда. Ако го внеса и кажа, че е за бебето ще повярват ли или трябва да е пюрирано?  За да е сигурно че е за него? Той трябва да седи във нас, а не на собствена седалка, може ли да е с ерго раница за удобство?

# 1
  • Мнения: 34
Всички въпроси свързани с багаж и норми можеш да разбереш само от самолетната компания с която ще летите.При всяка компания са строго индивидуални едни позволяват кошара и количка други не.Друг е въпроса че детето е прекалено малко за такъв тип пътувания,дългите полети зверски натоварват крехката им нервната система.Също така и рязката смяна на климата ако в България е зима и е около 0 градуса а там е 35 е лудост да си тормозите детето само защото на вас ви е щукноло.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 951
+1
В допълнение, детето няма да помни нищо от това пътуване, остава само тормозът за него, за вас - вместо да се отделите от ежедневието и да си починете пълноценно, ще продължите на същия режим и там. Разликата ще е в пътя който ще биете.
Да не говорим, че дете трудно може да бъде овладяно, ако не му е комфортно, и рискът да хленчи по време на полета е много голям. Това означава да създадете неудобство на всички пътници.

# 3
  • Мнения: X
Пътувала съм с много бебета в самолет и никога не са ми създавали неудобство. Дори когато се разплачат те спират. Както и децата тичат. Да детето няма да помни, но съм млад човек който обича да пътува и досега е пътувал всяка година поне веднъж на екзотично място. Ако ви питах ,,удачно ли е да се пътува с бебе на такава дестинация?” Можеше да ми дадете тези отговори, но тъй като нито една от вас не даде отговор на нито един от моите въпроси яз нямам какво друго да кажа, освен, че за мен тези публикации не са полезни, билетите вече с купени, няма да ги откупя, а ѝ хората в групата за дестинацията бяха много мили и любезни и не видях те да мислят, че пътуването с бебе на такава дестинация е проблем!

# 4
  • София
  • Мнения: 378
Пътувала съм с бебе на 1 година точно и проблеми нямахме
Допитах се в този форум и получих същите излишни мнения, които нямат нищо общо с поставения въпрос.
Бяхме 7 дена в Египет
Носих освен мляко, пюрета и 10 л минерална вода на Девин ( разпределена в няколко куфара в бутилки от 0.75 със спортната капачка
Количката ни я взеха преди да се качим на борда, но за съжаление ни я върнаха чак на  изхода при багажа(и при двата полета)
Мога да дам и други съвети ако искате ми пишете на лично

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 020
Пътувала съм с бебе на 1 година точно и проблеми нямахме
Допитах се в този форум и получих същите излишни мнения, които нямат нищо общо с поставения въпрос.
Бяхме 7 дена в Египет
Питащата ще пътува презокеанско, което е доста по-дълго от пътуване до Египет, а при дълги полети дори възрастни се чувстват неудобно, почват да ти пукат ушите и т.н. а на бебе няма как да му обясниш какво трябва да прави в такъв случаи, така че има някои специфики.

# 6
  • Мнения: X
Пътувала съм с бебе на 1 година точно и проблеми нямахме
Допитах се в този форум и получих същите излишни мнения, които нямат нищо общо с поставения въпрос.
Бяхме 7 дена в Египет
Питащата ще пътува презокеанско, което е доста по-дълго от пътуване до Египет, а при дълги полети дори възрастни се чувстват неудобно, почват да ти пукат ушите и т.н. а на бебе няма как да му обясниш какво трябва да прави в такъв случаи, така че има някои специфики.

Затова и е специално прегледано да пренощуваме в Германия за по-кратко пътуване!

dornrose благодаря ти! Най-сетне някой който мнението му не е излишно!

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Споменаваш ерго-носилка, (или слинг) безценни в много ситуации. Количката може да се предаде на чек-ин или на гейта, бих избрала гейта, защото до качването може да си поспи детето в нея. Единственото неудобство е при проверка за сигурност, но се ядва. По време на полета (от личен опит) не е зле да има дреха за преобличане(майката) или да се облече нещо в същия цвят с бебешката храна Joy Ако има опция за вземане на кошница също е от полза,  за да поспи мъничето. При излитане и кацане бебето задължително е в скута на родител вързано с коланче. И...не разчитай на помощ от стюардеса при настаняването, не са длъжни да помагат с поставянето на ръчния багаж например. Затова в идеалния случай се наредете първи за бординг,  хем на спокойствие ще предадете количката,  ще се качите настаните и багаж и себе си, без да ви дишат във врата. Достатъчно мокри кърпички и памперси за полета  и не само са препоръчителни,  но това си го знаеш. Леко одеалце също, тиха занимавка и много търпение са от полза.  Реакцията на останалите пътници е последната ми грижа  ако бебето плаче. Повече са ми пречели разговорите на висок тон между пийнали пасажери отколкото плача на бебетата. А и опитните пасажери  слагат слушалки и игнорират околните 😉

# 8
  • Мнения: X
Благодаря ти, доста полезно! Попринцип не знам дали така ще стане, но в сайта на авиокомпанията прочетох, че хората с бебе се извикват около 15 минути преди другите пътници и, че стюардесите прибират количката, помгата за кошницата, показват как да се закопчае колана с бебето и май това, но не знам дали така ще стане!

# 9
  • на село
  • Мнения: 830
На дългите полети се раздават одеала и разни други неща, няма нужда да мъкнете. Кошари има в хотелите - обадете се, за да си поръчате да ви поставят в стаята. Обикновено е безплатно, но пак зависи от хотела.

Нищо му няма на детето - пълно е с бебета по екзотичните дестинации.

Винаги нося нещо с дълъг ръкав или шал, заради климатиците по летищата и такситата.

# 10
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Още един глас за задържане на количката до качването.
Когато вече сте на гейта, слушайте обявяването на preboard. Би трябвало да влизате в групата/групите.
Лек полет!

# 11
  • Мнения: X
Много ви благодаря! И аз мисля, че нищо им няма на бебетата и те са хора, като нас.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 765
С толкова малко бебе, по-добре отменете почивката. Въпросът не е само до Вас и до бебето, а и до останалите пътници в самолета. Пътувала съм дълги полети на по 8-10 часа до Азия, там почти всеки път се случваше да пътуват и по 2-3 бебета, обикновено им дават предните места в кабината заради свободното място пред тях. Не е приятно преживяване нито за мамите, които почти през целия път разнасяха на ръце за да не реват бебетата, нито за останалите пътници които са принудени да слушат ревове. А те мамите с бебетата си пътуваха не за почивка, а по семейни причини, т.е. нямаха избор. Просто не е добра идея.

# 13
  • Мнения: 359
Вземете му някоя връхна дрешки все пак. Вижте и в Декатлон или другаде дрешки с УВ защита за плажа. Както и шапка. Не знам коя е авиокомпанията, но говорете с тях и попитайте за baby bassinet ( т.е. легълце, което се закача на стената). Вземете няколко любими играчки. За другите пътници не се грижете. Пътувам по 3-4 пъти в годината с полети от по 10-11 часа и никога точно бебета и деца не са ми пречели. Ако някой има проблеми с ревящо бебе или играещо дете, то е нужен съвсем  друг специалист. За един път ще изтърпи. Ако пък пътува по-често, ще си вземе едни слушалки с noise cancelling. Пукането в ушите, само защото е презокеански полет, също е някаква новост. Мислех, че е свързано с промяната в налягането при излитане и кацане, а не с океана отдолу. Има решение - дайте му при излитане и кацане да пие водичка или да суче. Освен това вече системите за изравняване на налягането са добри, та проблемът е дори по-скоро при по-малките машини. И да, детето след години нищо няма да помни, но на момента ще получи така ценното за него време с мама и тати. То 70% от хората не си помнят бала, ама пак си правят бал.

# 14
  • Мнения: X
Да, той нищо няма да помни, но нима няма да му е приятно? И най-вече аз ще помня. За мене той е най-веселото, сладко малко слънчице което дори когато плаче ми пълни душата с радост, защото самия той имам чувството, че е топка радост. Дивак е, но слуша. Ако му кажеш ,,спри” спира или когато сме навън и кажеш ,,не ходи на улицата” не ходи. Не че го пускам сам да ходи говоря за парка когато сме на полянката.

Не съм егоист, но ако други пътници имат проблем да си сложат тапи или слушалки

Общи условия

Активация на акаунт