Пътуване в чужбина с бебе

  • 1 630
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 761
Да, той нищо няма да помни, но нима няма да му е приятно?

Може и да не му е приятно. На сина ми например не му е приятно от 3 градуса да отида след четири часа на 33 градуса. Но е търпимо. Но връщането от 33 градуса на 3 градуса десет дни по-късно всъщност може да бъде доста опасно. Аз навремето почти стигнах до болница след една командировка в Австралия февруари месец. Много ми стана кеф, като отидох на топличкото. Връщането обаче на -20 в София ми се отрази изключително зле.

Ти може и да му се радваш, докато реве, ама надали другите ще му се радват!

Успешно пътуване и дано детето издържи. Зареди се с достатъчно храна за из път. За играчки не знам. Много е малко детето. Моето на тази възраст, ако не спеше, лазеше по пътеката и докарваше до истерия стюардесите. Не е ревало, но и не беше ревливо.

Вземи се някакви базови лекарства за температура и разстройство. Най-добре в самия самолет, но за това ти трябва удостоверение от педиатъра. Синът ми страдаше от детска астма и лекарствата винаги бяха в нас, но имахме специална бележка от педиатъра, че тези лекарства са  жизнено важни за детето.

Сама ще се вкараш в приключение, но ти си знаеш.

# 16
  • Мнения: X
Знам, че си е приключение. Не е кротък, но не е ревлив. Пътуваме на лятно на дясно с кола и той си седи отзад самичък и си пее песнички. Пускам му музика, филмчета, играе си с дрънкалки, кубчета и други неща. 

Той вече ходи, така че предполагам, че в самолета също ще ходи.

# 17
  • Мнения: 8 239
В самолета си няма идея къде точно ще ходи, и това че е кротък е повече от чудеано.
Но че пътуването не е добро решение със сигурност е ясно.
В Доминикана детето на година и половина вдигна 39 на вторият ден. Надявам се да знаете, че болничната им помощ не е на ниво. И че общо взето се спасявате с лекарствата които носите. След температурата и диярията, бързо следва обезводняване. За дете на година са необходими системи. Надявам се да не разберете, къде, как и защо. А ако и вие лепнете нещо от детето, ще изкарате чудна ваканция. Дете под 5 няма място на екзотични дестинации, освен ако не ходи при баба Simple Smile
Нали знаете как се пазят в Доминикана от Короната Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
Половината ми приятели, братята и сестрите им, а сега и децата им пътуваме по екзотични дестинации под 5г и по чудо никога не сме се разболявали. Може би и хигиената на човек има значение😉

Важно е и настройката. Ако тръгна мислейки какво ще правя ако се разболее по-добре да не тръгвам. Децата нямат място на много места и все пак ходят там, така че да не говорим за това. Решението вече е взето и някои от хората тук доста ми помогнаха. Не ви питах дали да пътувам, а подробности по пътуването. Без да се обижда никой мнението ви дали да пътуваме или не не е искано и няма да бъде чуто. Вече тази тема не ми е необходима и ако няма друг който да се интересува от темата предлагам тя да бъде заключена😊

# 19
  • Мнения: 8 239
Половината ми приятели, братята и сестрите им, а сега и децата им пътуваме по екзотични дестинации под 5г и по чудо никога не сме се разболявали. Може би и хигиената на човек има значение😉

Важно е и настройката. Ако тръгна мислейки какво ще правя ако се разболее по-добре да не тръгвам. Децата нямат място на много места и все пак ходят там, така че да не говорим за това. Решението вече е взето и някои от хората тук доста ми помогнаха. Не ви питах дали да пътувам, а подробности по пътуването. Без да се обижда никой мнението ви дали да пътуваме или не не е искано и няма да бъде чуто. Вече тази тема не ми е необходима и ако няма друг който да се интересува от темата предлагам тя да бъде заключена😊
Права сте, то малария и бяс е много важна хигиената на човека Simple Smile
Егоизъма не е добър съветник когато имаш дете!
Дано да сте здрави!

# 20
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Колко часа е полета? Прекачвания?

Относно престоя там и евентуалните здравословни проблеми, във всеки по-скъп ризорт има медицински екип на разположение. Услугите им не са част от цената, която заплащате.

# 21
  • Мнения: X
Колко часа е полета? Прекачвания?

Относно престоя там и евентуалните здравословни проблеми, във всеки по-скъп ризорт има медицински екип на разположение. Услугите им не са част от цената, която заплащате.

Няма прекачвания. Измислихме го за негово удобство да е директен полет до Франкфурт с кацане по обяд, разходка, нощувка и на сутринта полет до Доминикана.

Единия полет е 2 часа и половина, а този до  Доминикана е  8 часа.

Наистина вече не ми се занимава с темата и да знаете, че следващите които пишат, няма да ин отговарям😊

# 22
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Няма нужда да отговаряш.
Добра комбинация. Престой и крарък полет до Пунта Кана  Sunglasses
Едва ли би могло да бъде по-добре.

Темата може да бъде полезна и на други мами, желаещи да посетят тази далечна дестинацията.

Последна редакция: вт, 28 дек 2021, 03:42 от Daylily

# 23
  • Мнения: 100
Предполагам, че ще летите до Пунта Кана или до Баиаибе- само да имате предвид, че полетът до там от Франкфурт е 10, а не 8 часа Relieved Като сложим чек-ин, бординг и после трансфер след пристигане, си минават още едни 3-4 часа.

 Като голям почитател на Карибите от много години насам, силно ми се иска да вярвам, че няма проблем да се ходи до там с малко дете (предстои ми да имам такова Sweat Smile). Така че ще ми е интересно да споделите как е минало като се върнете.

# 24
  • Мнения: X
Предполагам, че ще летите до Пунта Кана или до Баиаибе- само да имате предвид, че полетът до там от Франкфурт е 10, а не 8 часа Relieved Като сложим чек-ин, бординг и после трансфер след пристигане, си минават още едни 3-4 часа.

 Като голям почитател на Карибите от много години насам, силно ми се иска да вярвам, че няма проблем да се ходи до там с малко дете (предстои ми да имам такова Sweat Smile). Така че ще ми е интересно да споделите как е минало като се върнете.

Много си права 10 часа пише на билетите! Аз какво съм писала и аз не знам! И на мен не ми се вярваше, че ще е лесно, докато една приятелка миналата година ходила до Куба с бебе на 1.3г ми каза, че е била много послушна и не би казала, че е било натоварващо, даже обратното. Ще ти пиша задължително след почивката надявам се с положително мнение😁

# 25
  • Down south
  • Мнения: 7 680
За тези, които все още четат темата и имат намерение скоро да пътуват. Авансово проверете, каква е застраховката ви и какво влиза в случай на положителен тест. Полети, отмяна, ангажиране на нови. Трансфер и детайли.
Също така, каква е политиката на съответния ризорт,  предлагат ли карантина, какви са условията? Предлагат ли нов тест и всичко останало, съпътстващо ситуацията.
В случай на положителни тестове и недобра застраховка, подобно пътуване може да се окаже по-продължително и скъпо.

# 26
  • Мнения: 1 856
Предполагам, че ще летите до Пунта Кана или до Баиаибе- само да имате предвид, че полетът до там от Франкфурт е 10, а не 8 часа Relieved Като сложим чек-ин, бординг и после трансфер след пристигане, си минават още едни 3-4 часа.

 Като голям почитател на Карибите от много години насам, силно ми се иска да вярвам, че няма проблем да се ходи до там с малко дете (предстои ми да имам такова Sweat Smile). Така че ще ми е интересно да споделите как е минало като се върнете.

Много си права 10 часа пише на билетите! Аз какво съм писала и аз не знам! И на мен не ми се вярваше, че ще е лесно, докато една приятелка миналата година ходила до Куба с бебе на 1.3г ми каза, че е била много послушна и не би казала, че е било натоварващо, даже обратното. Ще ти пиша задължително след почивката надявам се с положително мнение😁
Напишете моля тук, защото наистина ще е полезно и за останалите, които пътуват с деца.

# 27
  • Мнения: X
Случайно си отворих телефона и забелязах какво сте писала. Преди няколко дни пристигнахме и е уникално. Малкия Попринцип е много послушен, а аз съм си дейна и си играем заедно по цял ден. На брега на водата въобще не ми е пристеснено, защото не влиза във водата най-много на две крачки, но го е страх от движението на водата. От седмици показвам снимки и говоря какво ще правим там. Не е същото като без деца, но определено е хубаво. На път в самолета бях взела няколко от любимите му играчки много скоро след като си играхме заспа. Както предполагам повечето малки деца се събуждаше за малко и отново заспиваше. Яде няколко пъти, бях му донесла различни нещица за хапване. На канцане му дадох от гризините на хип, а малко след това биберон и нямаше проблеми с кацането. По летището се движих е с количката и ергономична раница за всеки случай. Всичко мина перфектно и сега от няколко дни сме тука.

За всички които нападат и казват да не се ходи на почивки с малки деца, не е невъзможно даже е готино!

# 28
  • Мнения: 1 856
Благодаря за отговора. Пътували сме навсякъде с детето, вкл. и в Африка, но все полети максимум за 3-4 часа. Канехме се преди 2г. за Малдиви, но вируса ни спря. Сега си имаме новородено. Лично аз считам, че пътуванията обогатяват децата, колкото и нас, и не бих тръгнала без тях на почивка.

# 29
  • Мнения: X
Е на мен и без него би ми било приятно, но за тази почивка си говорихме преди да забременея(само си споменавахме) и наистина ми се щеше да отидем, а ако отидем без малкия само за него щях да мисля.

Ето сега ни е прекрасно, просто следващ път бих пътувала до Испания, Франция и такива дестинации.
Ако е Италия миже с кола;)

Общи условия

Активация на акаунт