Идва Пролетта за януарските деца, всеки ден навън - сега ни е мечта :)

  • 33 593
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 415
Господин Траев, провокирахте ме да прочета това-онова за Данонино, за съдържанието му, както и кое от него е полезно и кое не, та ще цитирам една съфоромка, която е свършила работата вместо мен! Mr. Green
Цитат
Цитат
Айде сега да не съм голословна преписвам буквално съдържанието, че така и така съм изкарала едно Данонино за следобедна закуска. За протокола Ягода и Кайсия е.

Съдържание:
Кайсия: фина хомогенизирана извара от краве мляко, сметана, захар, 6.2% пюре от кайсии, млечен протеин, олигофруктоза, глюкозо-фруктозен сироп, витамин Д, оцветители - екстракт от паприка и куркумин, аромат.
Ягода: фина хомогенизирана извара от краве мляко, сметана, захар, 6.1% пюре от ягоди, млечен протеин, олигофруктоза, глюкозо-фруктозен сироп, калциев цитрат, витамин Д, оцветител: кармин, аромат.

Хайде сега и понеже си нямам друга работа да направя малко разбор на по-неразбираемите неща.
Олигофруктоза - Олигофруктозата е група олигозахариди, използвани като изкуствени подсладители. Изградени са от две до седем навързани фруктозни молекули. Олигофруктозата има пребиотичен ефект, потиска развитието на лошите чревни бактерии и поддържа чревната микробна флора. Фрукто-олигозахариди се съдържат в бананите, аспержите, цикорията, ечемика, пшеницата и в някои видове ряпа.
куркумин - активна съставка на куркума-та.
калциев цитрат - Необходим за правилното развитие на зъбите, ставите, костите и мускулната функция.

Двете кофти неща в Данонино са кармин и глюкозо-фруктозен сироп. Кармин-а не ми се пише какво е че е много гадно, но така или иначе сигурно и аз и всички вие сме изяли доста от него предвид, че го бутат къде ли не като оцветител.) за глюкозо-фруктозния сироп не ми се пише защото всички знаем, че си е подсладител и то евтин и затова заместват захарта с него.
Така, кармина наистина е доста гаден, няма да пиша какво е то всъщност, ще ви препратя към уикипедия! Wink
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B8%D0%BD  Sick

А дали е вредна фруктозата или  глюкозо-фруктозен сироп вижте тук:
http://lubomirivanov.com/3094/

Иначе подкрепям мнението на Калифорния! Peace

# 736
  • София
  • Мнения: 311
Ох, много се радвам за Тея и стискам палци за бързото и и успешно възстановяване!!!

Ние се върнахме от Велинград, Михаела отново е с висока температура, двамата са много хремави. Писна ми, те ли са кекави, аз ли нещо бъркам... От преди Коледа на каката и се събират общо 5 дена на детска градина, не ги събирам с много деца и т.н., но те си боледуват, кисели и мрънкащи Sad. А не знам как издържат някои да не дават температуропонижаващи - тя щом започне да вдига настава страшна драма и зверски рев.
Но стига оплаквания, да кажа и положителни неща - Боян все по-често си ходи, вместо да пълзи. А в басейна умираше от кеф. Много е палав, но пък си е гальовен - редува пакости с умилкване и общо взето не моа да му се сърдя.

А човекът от Данон разби всичко детско в мен. Доста противен начин да си изкарва парите е намерил, на мен би ми било неудобно да се бутам където не ми е мястото.
На мен Данониното не ми е вкусно (меко казано), не вярвам, че е безкрайно полезно за децата ми ,а и имам нещастието да живея до завода на Данон и виждам как правилата не важат за тях.

# 737
  • Мнения: 119
Пепинка все се каня да ти пусна едно поздравче.Главната героиня много ми прилича на твоето Райче Mr. Green Heart Eyes
Гали - мерси. И двете с Рая гледахме втренчено и не мръднахме. Много сладко. Развесели ми деня. Аз действително имам подобен филм с участието на Райчето, а в ролята на прасето - котарака.
Нощни - много сладко са изпонатръшкани юнаците.

Специални целувки на Тея и сили и кураж на Бебеш. Тя е родена под щастлива звезда и всички сме сигурни, че ще справи.

Всички малки кашлящи, сополивички и болнички човечета да оздравяват много бързо.
Ети - благодарим за новините. Добре е да знаем, че всички са добре. А кофтият дене е вече зад гърба ти. Спокойна нощ.


# 738
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте момичета

Набързо ви прочетох и доста се позабавлявах с господина от данон  Laughing
Калифорния много добре казано  Heart Eyes само дето го изгони господина  Joy както всъщност си помислих че ще стане.За жалост малко са хората с възможности които се отзовават за такива неща, което е доста тъжно Tired

Много се радвам за Тейчето че всичко е минало малката душичка дано да се оправи бързо  Praynig

И нека всички оздравяват че ми става тъжно като напише някой че е болен Tired

# 739
  • Мнения: 844
Господин Траев, ...
Ако желаете наистина да сте полезен нека данон закупи детски респиратор от който се нуждае Националната кардиологична болница.
   202uu

# 740

Общи условия

Активация на акаунт