Колко по-голями обувки купувате?

  • 17 582
  • 120
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 15 379
Не са скъпи. Попадна ми брошура на Дайхманн. Бебешките номера, вкл. до 27-ми номер в момента са на промоция от 30 и няколко лева - маратонки Найк, Адидас, Пума. Обикновено цените са около 60-тина лева. Толкова са и гадни български обувки с дунапрен.

П.П. Познат лекар-ортопед казва - "Може голо да ходи детето ти, но обувката трябва да е скъпа и качествена".

# 106
  • Мнения: 8 242
Ей, тея маркови маратонки не са ли доста скъпи?  newsm78
Зависи от къде ги купуваш Simple Smile В България са безумно скъпи, да...

# 107
  • Мнения: 1 262
60 лв за бебешки обувки няма да дам, особено като знам колко време ще ги носи. 30 лв се ядва горе-долу.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 455
 Ако аз трябва да избирам бих купила по- евтини дрехи, но не и некачествени обувки. Има чуждестранни сайтове, в които маратонки на промоция са около 20 лв.

# 109
  • Мнения: 3 241
Ахилеа, ти си малко далече още от темата, та затова смело говориш.
Като сравниш качеството ще дадеш 50лв и още как  Simple Smile

# 110
  • София
  • Мнения: 44 246
60 лв за бебешки обувки няма да дам, особено като знам колко време ще ги носи. 30 лв се ядва горе-долу.

колко ще ги носи? 1 сезон...то и аз рядко нося много повече, стават на нищо Wink
аз също бих спестила от дрехи, но не и от обувки Wink
Иначе да, промоции по сайтовете има много и много привлекателни, но аз честно казано  за прохождащо дете не бих рискувала, да не пробва...т.е. има не малка вероятност от грешака,  на номер, на ширина и т.н. иначе да, есента взехме  страхотни маратонки на Фила за 28 лв, сега мисля да взема пролетни кожени маратончици, излизат около 20 лв, но такива е имал, знам кой номер му трябва, знам и че идеално му пасват като форма на крачето....

# 111
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Обувките на дребната са по-скъпи от моите Wink Определено не бих пестила от обувки за детето, все пак сега растат крачетата, оформя се походката. Веднъж направих грешката да взема едни от Лидл, които после и за вкъщи не й дадох да носи...

# 112
  • Мнения: 1 262
Пфпфпф, аз и сега като отида в магазина да търся дрехи за бебето първо ми предлагат най-скъпите, но аз казвам, че търся по-евтини и веднага ми намират. За обувките наистина не знам как ще е положението и ако се случи така, че по-скъпите изкарват по-дълго време и излязат в крайна сметка по-евтино, може и такива да взема, но за един сезон надали ще ми трябват толкова издръжливи обувки.  newsm78 А моите обувки издържат с години. Вярно, че зимни примерно не купувам модерни на токчета и добре изглеждащи, а си търся стабилни и масивни обувки за сняг, давам повече отколкото струват модерните и изкарвам години наред с тях. Последните ги носих от ученическите години до преди 5 години, абе някъде около 10-на години.  Laughing Много здрави кубинки се оказаха. Тези сега ги нося 3-та зима, ще видим колко ще изкарат. Преди тях се излъгах да купя по-хубави и модерни, но много бързо отидоха. Моите обувки винаги карат по няколко години въпреки че не взимам маркови и скъпи, но гледам да са от естествена кожа. При мен хубавото е, че кракът ми не се променя докато на малкия кракът му расте с такава скорост, че не знам дали изобщо ще има нужда от много качествени обувки поне в началото. Така ако върви, както вървят и дрехите - повече от 2 месеца не носи дреха - все му умаляват. Като гледам и тези буйки май докато стигне да ходи и вече няма да му стават. Та през 2 месеца по 60 лв надали ще давам. Като почне вече да ги носи по-дълго време, предполагам че бих отделила повече пари за по-здрави обувки, но на марки не робувам.
А пак, когато се говори за евтино, не винаги става въпрос за некачествено. Некачествени обувки и аз не бих взела, но не винаги скъпото е качествено. Както писах вече, на марки не робувам. А на марките цените са толкова високи именно, защото се плаща за марката, не че качеството е кой знае какво. Купувах си на няколко пъти маркови обувки и много се разочаровах - много пари за нищо. Стават само за фукане, не бих казала, че са много качествени.

Последна редакция: сб, 07 апр 2012, 19:32 от A_H_I_L_E_A

# 113
  • София
  • Мнения: 44 246
A_H_I_L_E_A д точно в началото докато се формира клачето е изключително важна обувката.
Понеже за разлика от възрастните малките много се спъват като ходят, бързо съсипват обувките Wink
На капчица веднъж съм взимала, лоши не бяха, като материя и т.н., но пък за няколко дни носене заприличаха на вехти, носени 5 години обувки.... иначе хубави кожа, не пускаха вода, мека подметчица и т.н. Пък на мен ми се ще и вид някакъв да има детето.

Иначе аз понеже писах, че нося по 1 сезон обувки(без зимните), нося предимно гуменки и маратонки и дори на скейтърските ги късам на петата на подметката.... може и да е от походката нещо, но толкова ми издържат на мен Simple Smile пък уж маркови... Simple Smile

Иначе на моят син му расте мн равномерно кракът, пролет-лято с един номер, есен зима  с друг и т.н.,  но пак освен пролетните обувки да ги слага и лятото, в по-хладни дни или вечери... общо взето все така по 1 сезон се събира...

Иначе на марки и аз не робувам, с радост ако бях намерила хубави обувки за по 20 лв бих взимала от тях Simple Smile ама на - няма, освен по някой намаления големи от чужбина...

# 114
  • Мнения: 1 262
Angel_Dust, ще потърся тия на Капчица. За мен видът не е от такова значение, важното е да е удобна, здрава, да не пропуска и т.н.

# 115
  • София
  • Мнения: 44 246
но да знаеш, че те са с възглавнички на стелките Wink

# 116
  • Мнения: 2 658
Дам, откровено лоши обувки не купувам и аз. На никой от двамата.
Но определено като синът ми беше малък нещата седяха по-различно.. Не можех да си позволя хубави маратонки, примерно.. Ама те бяха като от злато тогава в БГ... Но е носил нормални, български, детски кожени обувки поне.
Сега обаче не е изобщо вече така трудно, мисля.
Тук последно на малката купих едни пролетно-есенни Richter за мисля към 20€. Ми изобщо нищо не е... А това си е добра обувка - и явно се намира и на добра цена. И ето, втори сезон ги носи в момента (есента ги взех, носи ги, сега пак ги носи), буквално ще успее да си ги износи... То това им е един от големите плюсове на свестните обувки изобщо - носят се, издържат в пъти по-дълго от боклуците и изглеждат в пъти по-добре, и като нови, и като се поносят Wink

Но луди пари за детски обувки и аз категорично не бих дала, на този етап. В смисъл... намират се и добри обувки на сносни цени, затова. Маратонки пък още повече. Мисля си, че и в БГ си е вече така. Е.. поне в по-големите градове, де  Crazy

Последна редакция: ср, 11 апр 2012, 20:13 от Сова

# 117
  • София
  • Мнения: 44 246
аз не намирам, че в бг е точно така...рихтер за 40 лв тук ако не е единична оставнала от 4 години бройка не знам дали ще намериш Simple Smile
с маратонките тоже...сега гледам в спортс дайректа намалени на по 8-11-12 паунда....тук адидас за трийсетина лв  ще намериш на кукуво лято Wink

# 118
  • Мнения: 2 658
Оф, може и така да е.. ама пак нали има вече избор, начини.. ето, сайтове, намаления, МОЛ-ове десетки.. де да знам. Останала бях с впечатлението, че има вече.
Реално обаче не съм гледала и купувала лично отдавна обувки от БГ, сега като се замислих.
Разсмя ме с тия Рихтер  Laughing , тука моите си бяха съвсем редовни, от 40€ на 20€ бяха, защото бяха останали само един цвят - бежеви, и нямаше вече номера Peace

Последна редакция: ср, 11 апр 2012, 20:30 от Сова

# 119
  • Мнения: 8 242
На Чипо обущетата бяха доста на сносни цени/качество преди 3-4 години, но напоследък гледам са станали и те доста по-скъпи  Thinking
Купувала съм естествена кожа на сина ми за 10-15 лв, и не съм имала проблеми със скъсване/износване за месеците, през които му стават. А той е от хлапетата, които МНОГО късат обувки  Laughing
Но и аз пазарувам почти само от чужбинско, иначе не са ми никак по джоба..
А и да знам, че ги има 2-3 пъти по-евтини и да ги купувам същите от тука - е няма начин  Crazy

Колев и Колев и Капчица съм пробвала - е никак не ми харесват - едни груби такива ми стоят  Rolling Eyes или не съм улучвала моделите, или нещо критерия ми не е наред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт