Заспиване с шише.....докога?

  • 5 036
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Моето дете също беше злоядо,изяждаше по 70-80 гр манджа с голям зор.
После си изпиваше по 1 шише АМ и след 1 час започваше да се криви и да плаче,защото пак е гладен.Но отказваше храна,искаше още мляко.
Обаче проблема се реши от самосебе си,когато спря да пие АМ.
При нас проблема не беше,че има физиологична нужда да пие мляко,а по-скоро психологическа.Просто си беше пристрастен към шишето.
Не че отричам нуждата от мляко ,но едно 2 годишно няма необходимост да пие мляко през 2-3 часа,денонощно.

# 61
  • Мнения: 8
Мисля, че при нас също е психологически проблем. За това съдя от обстоятелството, че дори да е хапнала малко след 10-15 мин, започва да си търси шишето, също така има случаи в които е хапнала както писах задоволително количество на вечеря и въпреки това не и пречи два часа след това да си иска и изпие 300мл. мляко. Понякога просто се е заиграла и изведнъж и щуква и отива да рови за шишето в чантата, носи ми го и ако откажа да и направя започва истерия.
Аз също мисля, че е пристрастена, но трябва да взема някакви мерки, защото не издържам, нито финансово, нито психически...

# 62
  • Мнения: 142
Защо не й даваш кисело мляко, за да облекчиш финансовия проблем?
Мойта на 2,7 все още заспива с мляко. В градината не.. но вкъщи винаги.
Чудя се дали си заслужава да я отказвам от него.. или да я оставя да си пие докто не й писне.
Ще кажете за зъбите и кариесите - не знам.. аз съм с много здрави зъби, баща й също, а като деца никога не сме си ги мили . от друга страна брат ми нито е пил мляко, мил си е винаги зъбите мн старателно - от 2годишен е с кариеси.. та все си мисля, че е генетично

# 63
  • Мнения: 8 321
Моя син е на 2,4 месеца. Пие мляко преди лягане от биберон. Всичко друго си пие от чаша. Но млякото си остана. Изобщо не мисля аз да съм тази която ще реши кога да се махне. Преди 3 месеца направихме детска стая. Опитах се да го сложа да спи там няколко дни след като беше сглобена. Нищо не се получи освен че всички в къщи бяхме нервни. Преди две седмици сам пожела една вечер да спи там, от тогава си спи сам без проблем и една вечер не се е тръшкал. Смятам, че шишето ще го остави сам когато се почуства готов.
Относно яденето за тях това вече не е ядене а пиене. Тоест даже и да се е наял прекрасно, нямам мищо против да си изпие млякото след 2 часа. Лично аз не давам повече от 250 мл. просто за да не му се раздуе корема. А колкото до финансовата част моя син пие  НАН 4 - което наистина не еФтино, но ако нямах възможност бих минала на кисело мляко.

# 64
  • Мнения: 8
По въпроса за киселото мляко, бих дала, но дъщеря ми не възприема да има нищо друго в шишето освен адаптирано мляко, пробвала съм по всякакви начини: със захар, без, с бисквити, с плод- нищо. Иначе с лъжичка от кофичката си го хапва, но търси шишето за заспиване, а то съответно с АМ. Проблема е, че е сбъркан целия хранителен режим, водила съм я по доктори, но тя е упорита , а мен ми е жал да я насилвам повече от три дни, като знам че нищо почти не хапва.
Според мен проблема е зависимостта и от шишето. Не знам какво да правя.
Фин. проблем е разрешим, ако АМ остане 1път на ден или мак. 2-пъти, но нейното е денонощно.
Тази нощ например не се е събуждала през нощта, в шест се събуди- дадох и мляко, изпи го и стана в 7(обикновено става в 9ч.). На обяд я изнудих да си изяде манджата, но сега не иска да спи и реве. Скрила съм всички шишета и кутии с мляко и казах , че Баба Меца ги взела сега ще видя кога ще заспи и какво ще става. Laughing

# 65
  • Мнения: 8 321
Ясно и моя син не пие кисело мляко само АМ.
Кой ти каза за хранителният режим има деца които се нуждаят от по-малко калории и трикратно хранене е ок.
При моя син млякото е 1 до 2 пъти в денонощието. Аз лично бих махнала само бибероните - бих предложила на детето АМ в чаша или шише със сламка.

# 66
  • Мнения: 8
Да, така мисля да направя тази вечер, дано само издържа до довечера, че не иска да спи и даже се разсъни. Но днес твърдо уж съм решила, че мляко ще има само за заспиване и то от чаша.

# 67
  • Мнения: 15 379
И защо така си мъчите децата?
Моето се вижда на колко е, още пие Лактана Джуниър от шише, вечер. Няма нищо страшно, в един момент просто порастват и зарязват шишета и биби.

# 68
  • Мнения: X
Sourcherry,да,права си,че си е тормоз.Неприятно е и за детето,и за майката.
Но понякога 2-3 дни тормоз е по-добре от 2-3 години тормоз.
Моите причини бяха,че детето ми нямаше нормално хранене-твърда храна се хапваше съвсем малко и с много молби.Друго-нямаше пълноценен сън-ставаше през 2-3 часа през нощта,пиеше мляко,после ревеше и се въртеше по половин час,защото се разсънваше.
Отделно много боледуваше по това време,което също отдавам на непълноценните сън и хранене.Няма как голямо дете ,което живее основно на мляко и няма нормален сън да има достатъчно устойчива имунна система.
И този разказ за бибероната и изкривената захапка просто преля чашата на търпението ми.
Аз се опитах да науча детето ми да пие АМ от чаша или сламка,но той просто не пожела.Което ме навежда на мисълта,че е имал нужда от бибероната,не толкова от съдържимото.

Ти казваш,че сина ти още пие АМ,но само вечер,а моето пиеше АМ по 10-тина пъти на денонощие.Тук е огромната разлика.

# 69
  • Мнения: 15 379
Аз разликата я видях, Елена. До 3 години не бих лишавала детето от мляко на поискване, дори и след това.
Моят син например никога не е бил особено ящен, често вечеря единствено с млякото си преди лягане или допълва с чаша кисело мляко. Това не ме тревожи.
Събуждането по 10 пъти нощем и търсене на успокоение в шишето с мляко има друга причина и тя трябва да се търси, а не да се маха шишето и да се мисли, че това отнемане е решението на проблема.

# 70
  • Мнения: X
Напротив,при моят син събуждането през нощта беше точно заради шишето.
От деня ,в който спря да пие мляко,той спря да се буди.
Ей така,изведнъж.......
До тогава се будеше абсолютно всяка нощ,като по часовник.
А в деня,в който реши,че шишето вече не му е удобно,просто легна и се събуди на сутринта.
И от тогава до сега,детето спи непробудно цяла нощ.

# 71
  • Мнения: 2 658
Събуждането по 10 пъти нощем и търсене на успокоение в шишето с мляко има друга причина и тя трябва да се търси, а не да се маха шишето и да се мисли, че това отнемане е решението на проблема.

Да, причината при нас беше една единствена - навик, превърнал се - като с бибата по едно време - в истинска зависимост. Не беше по десет пъти, ама до три пъти на нощ е стигала.. И това беше прекалено много, според мен. При положение, че като бебе не го беше правила (да се буди за мляко) - т.е. на от към 2г-2.6г чак да се присети да се буди нощем 100% ясно беше, че не е заради глад  Rolling Eyes
Щом се убедих в това, шишето бе премахнато (както и бибата, когато прецених, че нормалното преминава в абсолютно пристрастяване и започва да пречи), бавно, постепено но абсолютно упорито, с огромна помощ от мен.
Категорично не бих оставила небебе Wink да се буди по толкова пъти на нощ, само заради навик. Вредно е, да - и за зъбите, и за съня му и за всичко. Е, поне ще направя всичко възможно, за да отърва детето от това, щом видимо го тормози.
Та когато щерката се "откачи" от гнусния навик, спокойния сън беше факт отново.
Има начини едно такова отказване да се случи без да е травма за детето, категорична съм и в това.
Поне не и толкова голяма, като да го оставиш да е жертва на една зависмост. Никоя зависимост не е добра.
Но разбира се, всеки си знае себе си  Peace

Последна редакция: пн, 07 май 2012, 17:52 от Сова

# 72
  • Мнения: 8
Моята дъщеря, също според мен не се храни добре(бях обяснила по-горе), също така и не спи добре. Това със спането го приех( то не ми остана избор- тя заспива обикновено в 23:00, събужда се в 9:00 и на обяд спи по1ч.30мин ), но храненето и винаги ме е притеснявало. Страхувам се- че тя плод никога не е яла- изплюва и  най-малкото парченце, риба по същия начин, с жълтък съм я захранвала като съм го слагала в бисквитена каша и ред др. Може да ви се сторя глупава, но ме е страх да не хване анемия или нещо друго. Водила съм я и по доктори, но и те ми казват, че не е нормално дете на 1,8г. да се храни с АМ и да не иска друго.
Дъщеря ми дори дъвче избирателно( ако в манджичката има и малка частица прави физиономията за  повръщане и се дави, докато кюфтенцето си го ръфка и дъвче) Притеснявам се също, че няма разнообразие на храните, които приема, т.е. менюто и е адски бедно...
Преди време също се бях опитвала да намаля АМ, с надеждата да прояде( по съвет на лекар и меню за хранене). Резултата беше- няколко дни ок, после стоически си стоеше гладна и накрая обърна режима ден- нощ , т.е. цял ден глад и цяла нощ мляко.
Иска ми се този път усилието ми да се увенчае с успех...

# 73
  • София
  • Мнения: 9 517
Моята дъщеря, също според мен не се храни добре(бях обяснила по-горе), също така и не спи добре. Това със спането го приех( то не ми остана избор- тя заспива обикновено в 23:00, събужда се в 9:00 и на обяд спи по1ч.30мин ), но храненето и винаги ме е притеснявало. Страхувам се- че тя плод никога не е яла- изплюва и  най-малкото парченце, риба по същия начин, с жълтък съм я захранвала като съм го слагала в бисквитена каша и ред др. Може да ви се сторя глупава, но ме е страх да не хване анемия или нещо друго. Водила съм я и по доктори, но и те ми казват, че не е нормално дете на 1,8г. да се храни с АМ и да не иска друго.
Дъщеря ми дори дъвче избирателно( ако в манджичката има и малка частица прави физиономията за  повръщане и се дави, докато кюфтенцето си го ръфка и дъвче) Притеснявам се също, че няма разнообразие на храните, които приема, т.е. менюто и е адски бедно...
Преди време също се бях опитвала да намаля АМ, с надеждата да прояде( по съвет на лекар и меню за хранене). Резултата беше- няколко дни ок, после стоически си стоеше гладна и накрая обърна режима ден- нощ , т.е. цял ден глад и цяла нощ мляко.
Иска ми се този път усилието ми да се увенчае с успех...
това с анемията те безпокои безмислено - щерката пи АМ от шише до 3 години и половина, до 3 и малко пишеше нощем по 2 пъти, а до 3 години и 7-8 месеца пиеше АМ изобщо - е, до тогава хемоглобинът й беше невъзможните 147 единици, като спряхме АМ-то и падна на 120. И това при положение, че като всяко дете на 3 г., пристрастено към АМ-то почти не ядеше денем, и наваксваше с АМ нощем.
Трудно отказахме шишето, но не и на сила - с много говорене, показване, как на кутията пише до 3 години, леко изнудване, че бебетата не ги пускат в детския басейн на морето... и такива ми ти работи - не е имало рев, не съм насилвала - сама каза, че няма да взимаме бибероните на морето, а АМ-то след това пак сама го отказа.
Определено спирането на АМ-то повиши апетита й и започна да се храни с други храни доста по-добре, но пък не спря по никакъв начин буденето нощем... все още имаме нощи, в които се буди по 2-3-4 пъти...
на мястото на авторката не бих лишавала детето на сила от АМ, бих изчакала да поотрасне поне още малко - не случайно АМ-то е до 3 години, има и за по-големи деца Peace

# 74
  • Мнения: 8
Благодаря на всички, които вземат отношение по проблема ми- Елена Ди, Сова, Дзвер, SDK31, Sourcherry, изобщо всички. Не ме разбирайте погрешно, аз не искам да травматизирам детето си и без това се чувствам лоша и неспособна да си нахраня детето. След три месеца тръгвам и на работа, т.е. дъщеря ми трябва да тръгне на ясли. Мисля, че е по редно да се разделим с обедното шише в къщи, отколкото в непозната среда- според мен за нея ще е по голям шок, не стига, че мен няма да ме има, ами и мляко няма да има...
Вчера имахме следобедна закуска, макар да се събудихме с мисълта за мляко. За съжаление вечерята ни се развали, тъй като децата от махалата се тъпчеха със снакс, кроки и солети и ние покрай тях....
Вечерта отказа дори да опита какво има в чашата....та в крайна сметка пак си изпихме 300-тата мл. от шишето, както и още 270мл. в 4:00 сутринта. В 7: 00 пак си поиска, но аз не дадох и съответно се разбудихме.
Сега се опитва да закусва, та да видим днес как ще мине...
 

Общи условия

Активация на акаунт