Заспиване с шише.....докога?

  • 5 031
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 517
Благодаря на всички, които вземат отношение по проблема ми- Елена Ди, Сова, Дзвер, SDK31, Sourcherry, изобщо всички. Не ме разбирайте погрешно, аз не искам да травматизирам детето си и без това се чувствам лоша и неспособна да си нахраня детето. След три месеца тръгвам и на работа, т.е. дъщеря ми трябва да тръгне на ясли. Мисля, че е по редно да се разделим с обедното шише в къщи, отколкото в непозната среда- според мен за нея ще е по голям шок, не стига, че мен няма да ме има, ами и мляко няма да има...
тръгването на ясла не повлия по никакъв начин на моето ситното и влечението му към АМ-то - и аз много се притеснявах, че ще плаче за шишето на обяд и няма да може да спи, но не сме имали никакъв проблем - детето разбра, че там не дават шишета и не е издумала и дума по този въпрос. Е, питаше, защо бебетата пият вода от шише с биберон /бяха една яслена група и имаше деца от годинка до 3 години/, но не е било проблем.
Истината е, че спирането на АМ-то беше облекчение за мен - не финансово, а понеже детето започна да яде повече и видимо понапълня /все още е кльощава, но поне напълни малко крачетата и дупенцето/, но пък в крайна сметка не ми е било идея - фикс - нямам сили да се боря с нервно дете заради едното мляко  Peace

# 76
  • Мнения: 15 379
dididiа, в яслите децата се разделят изключително лесно със залъгалки, пелени и шишета. Това да не те притеснява, там няма да търси шишето с мляко.

# 77
  • Мнения: 8 297
dididiа, повярвай ми в яслите детео изобщо няма да се държи като в къщи. Не се притеснявай за обедното шише. Мое съседче 1 месец по-малко от моя син не ядеше в къщи. Майка й я гонеше с лъжицата да хапне 3 хапки за обяд. Тръгна на ДГ с моя син. Лично с очите си видях как на втората седмица изяде цяла ябълка и целият си обяд. Просто не си втълпявай ,че като спреш млякото детето изведнъж ще започне да се храни. Приеми че яде по-малко и това е достатъчно за него. Няма човек който сам е решил че ще умира от глад.  Hug

# 78
  • Мнения: 8
Ох, май ме убедихте....ще я оставя на мира. То и нерви май нямам да се разправям с нея, че накрая ще полудея с това дете. Явно ще купуваме през ден кутия АМ #Crazy
Поне няма да се обезводнява, като почнат жегите Laughing

# 79
  • София
  • Мнения: 1 554
И дъщеря ми до 3,5 г. си търсеше "цоцката"/шише с биберон/, но само в къщи. В яслата не е ревала, че "цоцката" я няма / е тя и не се задържа за дълго в яслата/, а в градината я беше срам да казва, че все още си има любимо шишенце с бибка. Един ден просто я изхвърлих /в буквалния смисъл/ на боклука и приключихме темата от раз, само че тя все пак беше вече доста голяма- е пусна някоя и друга сълза. Вече е на девет годинки и към момента  не имала проблеми със зъбките, както и със захапката.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 381
ние го махнахме на 4,5. до към 3 беше шише с мляко, след това - шише с вода. и не само заспиване, ами и сутрин в 5 си го търсеше.
първата година в градината беше с шише и там, след това там започна без шише, но в къщи - със

# 81
  • София
  • Мнения: 2 483
Ох, а аз си мислех, че като се откажа да кърмя второто ще избегна пристрастяването..те и към шишета се пристрастявали  ooooh! Tired.

# 82
  • Мнения: 2 658
НЕма, Евил, отърване... май в поне 90% от случаите все към нещо се пристрастяват, така че...  Wink

# 83
  • София
  • Мнения: 2 483
Поне утехата е, че този път няма да е към мен...

# 84
  • Мнения: 8 919
На 2 и половина дъщеря ми си смята млякото преди сън за свещено, било то АМ, било то кисело.Но тя изошбщо още много обича мляко. Независимо, че отдавна прекрасно се храни сама с лъжица и вилица, млякото го пие само от шие с биберон, силиконов, позиционен, бебешки. Притеснява ме единствено това, че пие млякото в леглото след като вече уж си е измила зъбите, т.е последното се обезсмисля.

Последна редакция: нд, 01 юли 2012, 09:11 от Блу

# 85
  • София
  • Мнения: 44 225
през деня отказа шишетата доста по-рано, но до към 3 аз го приспивах, лягах с него, за вечер се приспиваше с мляко от шише до вашата възраст, тогава в един ден просто отказа и повече нищо не можех да направя, а исках повече да пие мляко, ама на...  та общо взето, не го намирам за ненормално.
За яслата мисля, че няма какво да го мислиш, там детето ти ще е без теб, с други хора, други порядки, ще свикне с тях, в къщи може и да продължи да си търси...
Ако искаш да преминаваш на чаша, по-добре първо пробвай с мек накрайник, после с твърд... но пък за мен чашите, ако са с разни неразливни клапи са по-трудни за почистване, та не са предпочитани от мен пред шишето...
Всъщност освен, че ще тръгва на ясла какво друго те тревожи в ситуацията?

# 86
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моите никога не са заспивали с шише...
Според мен детето само ще си покаже кога е готово за това. Яслата не трябва да те притеснява, ни най-малко. Успех!  Peace

# 87
  • Мнения: 46 558
...
Преди време също се бях опитвала да намаля АМ, с надеждата да прояде( по съвет на лекар и меню за хранене). Резултата беше- няколко дни ок, после стоически си стоеше гладна и накрая обърна режима ден- нощ , т.е. цял ден глад и цяла нощ мляко.
Иска ми се този път усилието ми да се увенчае с успех...

Хм, при нас беше обратното, пиеше около 1 литър мляко на ден и ядеше много, след като го спря, на 3 г. беше, започна да изяжда само половината от храната си и много отслабна. Млякото й повишаваше апетита, според мен.

После, до 4.5 г. пиеше от шише разни сокове и т.н., само така заспиваше. В градината не търсеше шишето, но и не спеше. Никога. Колкото и да ми обясняваха, ще свикне, ще се научи - трънки  Laughing

# 88
  • Мнения: 179
Не мога да кажа, че при следобедното заспиване е била пристрастена към шишето. Може би голяма роля изигра детската ясла. Там и носех шише може би докато стана на 1г. и 9-10 месеца, когато започнах да си вземам пълно шише обратно. Как са се справили госпожите - не знам. Но при вечерното заспиване беше някакъв кошмар. Но не за мляко, а за сок. По 200 грама сок изпиваше преди за заспи. Съответно не можехме да махмем и памперса вечерно време, защото при толкова течност преди заспиване не може да не се изпусне през нощта. Докато миналият месец не заминахме на море. Умишлено забравих шишетата, та при смяната на обстановката, там каки, батковци, все ще й се смеят ако я видят.... и успяхме. Махнахме шишето и памперсите бяха сутрин. За нейна зла участ, когато се прибрахме пък някой беше идвал да полива цветята Wink и видял, че има шишета в нас, а знае че нямаме бебе и ги е изхвърлил  Laughing . И така вече 20тина дни сме без шише и без памперси!!! Joy Тя е почти на 3 години!!!

Общи условия

Активация на акаунт