Програмата "Личен асистент"

  • 96 859
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 540
Щом си получила заповедта септември,всичко ще ти се изплати накуп през октомври!

# 16
  • Мнения: 1 037
Момичета, Социално подпомагане вече не приемат молби за ЛА "по изключение".
Подготвя се нов проект, който ще облекчи желаещите да станат ЛА, децата с увреждания ще бъдат с предимство.
Уж сега програмата ще бъде насочена към помощ на родителите и хората с увреждания, а не към намаляване на безработицата.
Увериха ме , че всеки родител, който желае да бъде ЛА на "специалното" си дете ще има тази възможност.
Преведени са пари от ЕС, които ще бъдат усвоени за тази цел, ...да се надяваме.
Това са новините от днес.
А аз подготвих една камара документи,които ме увериха, че най-вероятно няма да ми трябват, Това е засега ако получа друга информация ще пиша.

# 17
  • Мнения: 1 193
Аз също ходих миналата седмица да се интересувам за програмата Личен асистент.Оказа се че щом мъжа ми работи ,значи съм богата.Аз не мога да стана.Но мога да си наема само че социален асистент- човек безработен,по 1.70 лв на час.Както се казва- ако искаш.

# 18
  • Мнения: 1 037
бебоче, увериха ме, че тези промени, ще бъдат найвече относно дохода, защото сега е смешен, за 3 членно семейство с дете до 3 г., дохода трябва да е до 145 лв., сега уж ще го променят. Praynig

# 19
  • Мнения: 18
mili mami koito se ma4ite da stanete li4en asistent na deteto si.imam dobra novina.dnes socialnata mi rabotni4ka me poseti i mi kaza 4e ima nova programa i ve4e imam shans da se vklu4a.nai setne i tova stana.izmisliha neshto i za nas.taka 4e ne se ot4aivaite.ako ne sa vi posetili otdete v socialnoto i gi popitaite za novata programa.vsi4ki imame shans bez zna4enie ot dohodite na sapruga vi.uspeh.

# 20
  • Мнения: 549
Момичета, Социално подпомагане вече не приемат молби за ЛА "по изключение".
Подготвя се нов проект, който ще облекчи желаещите да станат ЛА, децата с увреждания ще бъдат с предимство.
Уж сега програмата ще бъде насочена към помощ на родителите и хората с увреждания, а не към намаляване на безработицата.
Увериха ме , че всеки родител, който желае да бъде ЛА на "специалното" си дете ще има тази възможност.
Преведени са пари от ЕС, които ще бъдат усвоени за тази цел, ...да се надяваме.
Това са новините от днес.
А аз подготвих една камара документи,които ме увериха, че най-вероятно няма да ми трябват, Това е засега ако получа друга информация ще пиша.


 Peace И аз чух нещо такова от личната лекарка още преди месец , но ми каза след нова година да питам  социалните. Явно ако има такива промени това стартира другата година. Силно се надявам да е така!

# 21
  • Мнения: 1 193
Докато не го видя ,няма да повярвам че тази държава е решила да защити интересите на децата ни.

# 22
  • Мнения: 838
Хора,в кой район живеете,че имате такива свестни соц.служители?Вчера пак ходих(за незнам кой ли път) до соц.грижи в нашия район-беще едночасова препирня ставам или не за ЛА,и накрая познайте каква простотия ми измислиха:
трябва  да им докажа как си плащам до момента наема с ниските ми доходи,защото заявлението,че го прави майка ми не звучало достоверно.А относно новите поправки-те важали за хората,които до момента били получили отказ на вече подадена молба за ЛА,бройката била ограничена и не приемали нови молби?
Кой по-напред да пребия-създаващите закона или тези,които ги мързи да го прочетат,а ако го направят го тълкуват господ знае как?

# 23
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Хора,в кой район живеете,че имате такива свестни соц.служители?...

И при нас е същата история. Нищо не знаят. Казаха ще има промени,но кога и какви само могат да гадаят за сега. Дори ме питат аз от къде знам като при тях нищо нямало.


...
Кой по-напред да пребия-създаващите закона или тези,които ги мързи да го прочетат,а ако го направят го тълкуват господ знае как?

И аз така  Peace

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз ходих преди месец, дохода превишаваше с малко, затова ме насочиха към една служителка, която да ми оформя документите за асистент "по изключение". Та тя ми каза за новата програма, която стартира след Нова година. Аз за съжаление бях закъсняла с няколко дни да се включа към проектния списък, но ме помолиха да напиша молба и да се обадя след Нова година, за да разбера как вървят нещата. Отпуснати са пари от европейски фондове, които ще позволят на родителите на такива дечица да станат ЛА на децата си. Дали ще е за всички обаче, не стана ясно Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 28
И у нас са идвали миналата седмица.Но аз почнах работа на половин ден и ме нямаше.Затова се свързах по телефона.Има нова програма с чужда инвестиция.Вече дохода не се взема под внимание.Просто ме питаха дали да ми подадат документите.А ако ме одобрят ще се махна от работа и ще съм ЛА.Но казаха , че към февруари да очаквам резултати.Сега подават документи, после ще ги разглеждат, ще има интервю с всеки и чак тогава ще кажат колко бройки ще отпуснат.Това ми обясниха на мен.

# 26
  • Мнения: 838
Мили маменца,дали късмет дали ги уплаших онзи ден като ми вдигнаха кръвното,но днес рано рано ми се обадиха да ми кажат,че видите ли май отговарям на новите критерии и ще ми пуснат документите за ЛА-чак ми прозвуча като виц.Стискайте палци!
 Grinning

# 27
  • Мнения: 152
Моята дъщеря е със 100% с ч.п.,но мъжа ми взима висока заплата.Аз съм регистрирана в бюрото по труда и от този месец ще взимам обещетение за безработица и това е за 6 месеца.Аз мога ли да си подам документите за ЛА сега.ТЕЛК-а е от миналия месец.

# 28
  • Мнения: 21
Моето дете е 96%с ч.п.Ходих няколко пъти до социалните и ми казаха, че се кандидатства от бюрото по труда и след нова година ще отпадне дохода за личен асистент на деца с увреждане. защото това е голяма глупост да ти искат дохода.

# 29
  • Мнения: 152
Аз питах в бюрото по труда и от там казаха да питам социалните.После ходих и при социалните и те ми казаха,че по новата програма ще се кандидатства от догодина и да съм се обадела през Януари.Тогава щели да са наясно с изискванията.

Общи условия

Активация на акаунт