Програмата "Личен асистент"

  • 96 979
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 375
Аз сьм личен асистент на детето ми по тази програма която е до Септември месец.Пьрво ми бяха казали че ще бьда на половин работен ден а после ще ме прехвьрлят на пьлен.Преди няколко дни ходих при тях и разбрах ,че не се знае дали ще продьлжи програмата .Дано продьлжи ,защото доста време чаках за личен асистент и ми омрьзна да се мотая по социални грижи и всеки пьт да ми казват различни неща.Даже няма и една година мен ме извикаха през Февруари да подпиша дори незнаех за тази програма.

# 76
  • Мнения: 199
Шефче и аз на това се надявам - програма да продължи.  Това имах впредид като писах, че влизат в действие новите министри.  Много ми се иска да направят радикални промени в социалното министерство, като - да актуализират праговете за влизане в такива програми и помощи, поне според минималната заплата или по-други критерии. И наистина тия които са нуждаещи да им се помогне, а не здрави хора, но със стабилни връзки да вземат парите на нуждаещите се.  Има много работа която трябва да се свърши. Мен не ме топли като излязат и говорят колко много са направили и колко са добре болните, а в действителност  положението става от зле, по-зле.
Искам да видя действия, искам да видя, че работят в тази насока - болните.
 Hug Hug Hug Hug Hug

# 77
Аз съм ЛА до септември 2009 и също се интересувам дали ще има продължение тази програма. На местно ниво отговорът е: "Чакаме указания от новото правителство". За месец юли не ми е преведена досега "заплатата" за ЛА. Може би пак нещо се чака. Има ли и други ЛА със забавено заплащане за юли?

# 78
  • Мнения: 375
На мен сьщо не са ми превели парите.Казаха ми от социални ,че има забавяне.Обещаха най кьсно утре да има.Не се притеснявай ще ги получиш аз днес им звьнях да питам .

# 79
  • Мнения: 199
 Hug Hug Hug

И аз съм така - днес пак ходих до банкомата и няма приведени пари, но не съм питала никъде. Сега разбирам, че проблемът е в цялата страна. Добре, че имах малко скътани в друга карта.

 Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 30 юли 2009, 08:56 от ЧЕРВЕНА РОЗА - 5

# 80
Много благодаря за експресния отговор! Така съм спокойна, че не съм единичен случай, а е затруднение в системата. Всичко най-добро Ви желая!

# 81
  • Мнения: 1 271
нали имаме ново правителство и трябва да се ориентират  Peace
и при нас още няма пари
казаха че ще има до края на седмицата

# 82
  • Мнения: 199
   Hug   Вече има приведени парички.

# 83
  • Мнения: 176
     Някой да е гледал вчера по ТV2 е говорил новия министър и е казал,че програмата ЛА за качествен живот,която е до 25.09.09. ще бъде продължена!Нямало да лиши толкова нуждаещи се от това деца...Дано,дано само да е вярно!

# 84
  • Мнения: 199
Вчера ходих до социални и пак попитах за програмата. Казаха ми, че ако продължи след нас,  ще направят ново класиране по точковата система и някои от нас ще отпаднат. Така както гледам ще мине доста време. Докато мине един период минимум от месец за подаване на документи, после обработването им, че  докато вземат решение .... нямам си и на идея колко време ще мине.
Ако някой научи нещичко да споделя. От мен това е за сега.

# 85
  • Мнения: 313
...ново класиране по точковата система...

А знае ли се каква е тази ситема?

# 86
  • Мнения: 199
Правят интервю или по-скоро нещо като тест. Въпроси на които се отговаря, включват здравословното състояние, имотно, битово  и всичко което е свързано с болния.

# 87
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Току що се връщам от социалните. При нас незнаят нищо. Mr. Green. Жената, която отговаря за програмата я нямаше, другите са в неведение.

# 88
Мили колежки ЛА,
В сайта на МТСП открих заповедта за социален и личен асистент за тази година и вижте продължителността - до 31.12.09, а не както са договорите ни до 25.09.09.

Министерство на Труда и Социалната Политика-Заповед от 12.01.2009: стр.15: Х.Продължителност на Програмата -31.12.2009
http://www.asp.government.bg/ASP_Files/AHU-2008.pdf

За съобщаване на нередности – соц.министерство:
http://www.asp.government.bg/ASP_Client/ClientServlet?cmd=add_co … 128&selid=128

Въпроси на гражданите:
ok@asp.government.bg

Аз ще запитам на посочения е-майл и ще ви съобщя, ако ми отговорят. В същата заповед е посочено и правото ни на платен отпуск, но за да не ни го изплатят накрая лично мен ме накараха да попълня молба за платен отпуск.
Прелагам ви да направите и вие запитвания и за продължителността на програмата за тази и за сроковете за стартиране и условията за следващата. Дано на някого отговорят.

# 89

Вече изпратих е-мейл на  ok@asp.government.bg  с текст:
Уважаеми Г-жи/Г-да
Аз съм включена в социалната услуга на МТСП "Личен асистент" с трудов договор до 25.09.2009 г.
В заповедта от 12.01.2009 на МТСП за ЛА&СА прочетох на стр.15: Х.Продължителност на Програмата -31.12.2009
http://www.asp.government.bg/ASP_Files/AHU-2008.pdf
Моля, за информация:
1. За 2009 г. ще бъдат ли удължени трудовите договори за ЛА до края на годината.
2. За 2010 г.кога ще бъдат посочени условията и сроковете за включване в програмата "Личен асистент" в регионалните звена и сайта на МТСП.
 

Дано получим отговор!

Общи условия

Активация на акаунт