Вреди или помага Утрогестана

  • 12 779
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 123
Миличка, след като зададе въпроса си тук, аз пуснах подобно допитване при майките.
Ето ти линк, който със сигурност ще те успокои:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64779.0

 Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
§         In Hungary where 30% of all pregnant women were given hormonal support therapy with progestogens during the early 1980s, a case-control study suggested that there was a causal relationship between such treatment and hypospadias in their offspring.

така...

знаех си аз, че има нещо гнило.
поучудена от зададения въпрос и цитатите на Vjara, рекох да проверя в едно надеждно място - www.safefetus.com.
там не открих данни за Utrogestan, затова потърсих за Duphaston и Progesteron, казвайки си, че то е едно и също.
и за двете наименования излезе, че употребени в първия триместър, дават негативни отражения върху зародиша.
удивих се безкрайно, тъй като всички знаем, че Утрогестан масово се изписва вагинално на жени в съвсем ранна бременност, та чак и до 12-та седмица.
попитах днес моя гинеколог за тази мистерия и човекът каза така - да, това за Дуфастона е известно отдавна, но то не се отнася за Утрогестана, който е естествен микронизиран прогестерон. негативни ефекти има при употребата на синтетични прогестеронови препарати - те не са идентични по състав с природния хормон.

забележи, че в твоя цитат се говори за ранните 1980 години, когато вероятно не е имало такива препарати.

# 17
  • Мнения: 2 123
§         In Hungary where 30% of all pregnant women were given hormonal support therapy with progestogens during the early 1980s, a case-control study suggested that there was a causal relationship between such treatment and hypospadias in their offspring.

така...

знаех си аз, че има нещо гнило.
поучудена от зададения въпрос и цитатите на Vjara, рекох да проверя в едно надеждно място - www.safefetus.com.
там не открих данни за Utrogestan, затова потърсих за Duphaston и Progesteron, казвайки си, че то е едно и също.
и за двете наименования излезе, че употребени в първия триместър, дават негативни отражения върху зародиша.
удивих се безкрайно, тъй като всички знаем, че Утрогестан масово се изписва вагинално на жени в съвсем ранна бременност, та чак и до 12-та седмица.
попитах днес моя гинеколог за тази мистерия и човекът каза така - да, това за Дуфастона е известно отдавна, но то не се отнася за Утрогестана, който е естествен микронизиран прогестерон. негативни ефекти има при употребата на синтетични прогестеронови препарати - те не са идентични по състав с природния хормон.

забележи, че в твоя цитат се говори за ранните 1980 години, когато вероятно не е имало такива препарати.

jam,означава ли това, че утрогестанът е нетолкова вреден все пак?

# 18
  • София
  • Мнения: 6 363
jam,означава ли това, че утрогестанът е нетолкова вреден все пак?

така излиза, според думите на специалиста. конкретно препаратът утрогестан не е вреден.

# 19
Много ви благодаря момичета. Наистина сте безценни  newsm10. Вярвам, че и занапред която от нас има въпрос или проблем, ще бъдем тук и ще си помагаме взаимно.
Прегръщам ви и се радвам, че ви има. newsm51

# 20
  • Мнения: 4 362
утрогестан изписват масово във втората фаза на цикъла и след установяване на бременност - в първите няколко седмици, а доста лекари практикуват и до 12-та г.с.

Да на мен също ми го предписаха от началото до 12-та седмица 2 х 1 Мисля,че помага не мисля ,че вреди по какъвто и да е начин

# 21
  • Мнения: 2 022


така...

знаех си аз, че има нещо гнило.
поучудена от зададения въпрос и цитатите на Vjara, рекох да проверя в едно надеждно място - www.safefetus.com.
там не открих данни за Utrogestan, затова потърсих за Duphaston и Progesteron, казвайки си, че то е едно и също.
и за двете наименования излезе, че употребени в първия триместър, дават негативни отражения върху зародиша.
удивих се безкрайно, тъй като всички знаем, че Утрогестан масово се изписва вагинално на жени в съвсем ранна бременност, та чак и до 12-та седмица.
попитах днес моя гинеколог за тази мистерия и човекът каза така - да, това за Дуфастона е известно отдавна, но то не се отнася за Утрогестана, който е естествен микронизиран прогестерон. негативни ефекти има при употребата на синтетични прогестеронови препарати - те не са идентични по състав с природния хормон.

забележи, че в твоя цитат се говори за ранните 1980 години, когато вероятно не е имало такива препарати.

Ще те бия! Спирай вече да четеш ще кажа на мъжа ти да ти спре нета! Гледай си тумбачето, карай списъчно нещата по протокол и тва е Simple Smile Че и дружките си шашкаш, както хич не са шашнати и те  Wink

# 22
  • Мнения: 2 120
Честно казано, на мен `Утрогестана` ми скъсява ЛФ, идва ми по-рано. Не знам после как действа, всъщност почти знам, защото, когато го удвоих без да са ми проверили нивото на прогестерона абортирах. Лекарят ми твърди, че не е от него, може и да е прав, но аз съм скептично настроена.

# 23
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Честно казано, на мен `Утрогестана` ми скъсява ЛФ, идва ми по-рано. Не знам после как действа, всъщност почти знам, защото, когато го удвоих без да са ми проверили нивото на прогестерона абортирах. Лекарят ми твърди, че не е от него, може и да е прав, но аз съм скептично настроена.
Изобщо не смятам, че е утрогестана - просто стечение на обсотятелствата. Не би трябвало да вреди, нещо което трябва да помага. А знаеш ли, защо си абортирала - причина някаква?

# 24
  • Мнения: 2 120
Ами, няма лекарско, логично обяснение, просто за няколко дни започнаха да ми падат нивата на ЧХГ, получавах контракции няколко пъти при все, че лежах и така..., един ден отидох на преглед уж да видим как се развива точката и той ми каза да спирам хаповете, защото се е откачило от матката и трябва да предизвикаме идване на М.

Общи условия

Активация на акаунт