Ниско кръвно налягане при младо момиче?

  • 6 367
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте.Дъщеря ми е на 16г и от известно време се оплаква,че и се замайва главата и въз духат леко не и достига.Започна да си мери кръвното(с електронен апарат) и е около 105/60.Вчера през целия ден и беше 100/60 като се има предвид,че яде обилно и изпи едно кафе(заедно със шоколад).Сутринта е отишла при медицинската сестра в училище,премерила и е кръвното и е казала,че и е по-ниско от вчера.Но според сестрата това е нормално за нейното телосложение(висока е около 1.70 и е към 50килограма).
Според мен не е нормално кръвното и да е толкова ниско.Вие какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 3 269
И с поред мен е нормално.Може замайването да не е от кръвното

# 2
  • Мнения: 20
Да, напълно е нормално, особено за нейният ръст и килограми.. аз съм с ниско кръвно от 14 годишна и при 90/60 се чувствам добре. когато стане вече 80/70 почва да ми се гади  Laughing
иначе и аз пия по 1-2 кафета, ям много сладко, но не помага.
заради други здравословни проблеми минах през почти всички видове лекари и всички са на едно мнение- при младите девойки е напълно нормално
иначе айрян със сол, 3л. вода на ден и ако стане много напечено - жен шен- течен обаче.

# 3
  • Мнения: 4
ами то проблема е в това,че и става лошо...и досега гледа тука болести и каза че има всички признаци на анемия

# 4
  • Мнения: 20
не правете тази грешка да гледате диагнози и болести в интернет! от личен опит ви го казвам. много заболявания- от най- безобидното, до най- коварното могат да се асоциират с едни и същи симптоми. лошо и е, защото организмът и не е привикнал към кръвното. ако толкова се съмнявате за анемия- отидете при личният лекар да пусне ПКК и желязо и ше се види.

# 5
  • Мнения: 2 865
Според мен не е притеснително това кръвно, и аз съм била винаги с ниско кръвно.

За анемия ако се съмнява да си направи изследвания. Също - спи ли достатъчно, да не се преуморява?

# 6
  • Мнения: 4 954
Всъщност е по-добре да си с ниско, отколкото с високо кръвно. Аз рядко имам кръвно над 100 и с чувствам добре така. Преумората може да идва по-скоро от сърцебиене - около 1оо пулс. Кафето и сладкото не помагат, солените храни и многото течности помагат повече. Нека да спортува малко повече, това ще заздрави сърцето и ще ѝ помогне да се чувства по-добре.

# 7
  • Мнения: 1 282
С ниско кръвно съм и аз. 90/60 при мен е нормално. Миналата неделя ми стана зле, гадеше ми се, мерих кръвното и беше 70/60.
Повече течности да приема, аз винаги имам и Ацефеин или Беналгин, а и вече разпознавам кога ми е паднало кръвното.

# 8
  • Мнения: 309
И аз винаги съм била с ниско кръвно, като млада 90/60. Сега ок.100/70. Даже си спомням как един път усетих, че нещо не е наред- беше 65/45. Получи се така от лимонада, която направихме от цветовете на  бъзлян (черен бъз).  Само по време на бременност стана идеално 120/80. Оправям се със зелен чай, като го пия всяка сутрин.

# 9
  • BG
  • Мнения: 2 458

Кръвното е добре. Може да е на психоемоционална основа.
Опитай да разбереш дали няма някакви проблеми в училище, да е притеснена за нещо.

# 10
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Не знам дали тук е мястото,но майка ми обикновено е с ниско кръвно. Днес сутринта е припаднала на стълбите,докато е отивала до тоалетна Sad. Баща ми каза,че се е оплаквала от виене на свят,когато се е събудила. Много съм притеснена макар че ми казаха,че вече е добре,сега е в болница,има счупен нос,дано се оправи по бързо.Страхувам се да не се окаже нещо друго. Татко ми каза,че и правят изследвания и снимки. Дано всичко е наред  PraynigНай-тежко ми е,че в този момент не съм до нея Sad

# 11
  • Мнения: 4 954
Надявам се да не е нищо по-сериозно, но е логично да е от ниското кръвно. Особено сутрин е с най-ниските си стойности и затова на хората с такъв проблем се препоръчва да се излежават поне 30 минути след събуждане, да не стават рязко, а ако може и да спят 11 часа на денонощие, защото организмът им го изисква. Доста нерелаистични изисквания, според мен. Знам за много жени с ниско кръвно, на които им прилошава сутрин, спокойно. Жалко, че се е ударила толкова зле. Предполагам изследват по-скоро дали не си е нанесла травма при падането, стандартна процедура, отколкото да търсят някаква по-сериозна причина за припадъка.

# 12
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Сега съм по-спокойна,наистина изследванията са били заради травмите,защото има доста рани по лицето(да не би да си е ударила главата),но са само натъртвания,слава Богу и няма нищо по-сериозно. Утре ще я изпишат.  Мисля,че може би не е преценила и е станала рязко. На мен също ми се е случвало и по принцип,когато стана сутрин заставам в седнало положение на леглото и изчаквам 1-2 минути.
 

# 13
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
И аз от малка си имам ниско кръвно 90/60, но никога не съм се чувствала замаяна или нещо подобно. Преди няколко дни ходих на консултация и ми го измериха, беше си същото. Докторката каза че мога да пия кафе и чай, но това няма да помогне ще се вдигне само за в момента, така че няма страшно. По добре ниско отколкото много високо.

# 14
  • Мнения: 140
Аз съм с ниско кръвно, но горе-долу на тази възраст (16) много често ми се виеше свят - кафето помогна и много течности, внимателно с физическото натоварване. Относно анемията - най-добре пуснете пълна кръвна картина, за да се види, дали няма нещо друго Hug

Общи условия

Активация на акаунт