Болки и отпадналост/умора в ръцете и краката.

  • 3 712
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,

На 36 години съм.

Имам болки и отпадналост/умора в краката и ръцете, но най-много в ръцете. Не мога нищо да правя. Когато трябва да върша нещо с ръце, примерно да боядисвам след 3 4 минути ръката ми е отмаляла и не мога да държа добре четката... Или например карам колело и ако има малко нанагорнище повъртявам малко и вече краката ми са отмалели сякаш съм работил тежка физическа работа. При изкачване на стълби бързо започват да ми отмаляват краката.
Също така, като пример бих дал и докато лежа и държа телефона в ръка и разгледам нещо или пиша и след 3 4 минути вече ръката е зле сякаш съм стоял така един час+....

Ходих на всякакви изследвания, ЯМГ, скенери, много изследвания при всякакви Невролози, както и ходих в  СВ. НАУМ  в София, при видни невролози, като д-р Кметска и други, но никой не може да ми постави диагноза. Правил съм изследвания и  на щитовидна жлеза и всичко е в норма. Сега докато пиша, усещам вече болка в пръстите/ръцете. Не мога да държа и 5 минути детето в ръце.... ужасно е и за съжаление никой не може да помогне и да каже къде е проблема?

Моля за помощ, ако някой е имал такъв проблем?

Поздрави!

# 1
  • Мнения: 46 508
Какви стойности имате на B12 и TSH?

# 2
  • Мнения: 7
Какви стойности имате на B12 и TSH?

Пояснете какво е второто да видя правил ли съм го? Благодаря!

# 3
  • София
  • Мнения: 163
Изследвали ли сте за дефицит на витамините от група В и вит. Д ? Калий и магнезий също.

# 4
  • Мнения: 46 508
Пояснете какво е второто да видя правил ли съм го? Благодаря!
Второто е от показателите за щитовидната, ако сте ги правил и 5-те, напишете всички стойности. Ако не, само TSH, то се пуска задължително при изследването ѝ.

# 5
  • Мнения: 201
Пълни изследвания сигурно сте правили? Нещо нередно да се откри - анемия, чернодробни, бъбречни показатели, отклонения в йонограмата ?  Ако всичко там е наред, може би е добре да посетите ревматолог и ендокринолог .

# 6
  • Мнения: 7
Посетил съм и такива "специалисти". Няма отклонения от техните изследвания.

TSH: 2,030uIU/ml

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 08:15 от ivanov99

# 7
# 8
  • Мнения: 7

Не се сещам да съм правил  такова. Може ли да кажете по точно това за дефицит на витамини ли е или нещо по специално?

# 9
  • Мнения: 923
Ако не сте изследвали вит.Б 12 той винаги се изследва с пълна кръвна картина,ретикулацити,ЖСК,Желязо,Феритинин,Хомоцистеин,Вит.Б 12 ,Фолиева Киселина (вит.Б 9)и витамин Д.
Всички те са свързани,проблема може да идва от там,както и от желязото,макар хемоглобина в пълната кръвна картина да е в норма
Също така може да идва от липсата на магнезии,той винаги се изследва Магнезий,Калций,Натрий и Хлориди

# 10
  • Мнения: 2
И аз имам сходен на Вашия проблем, но като че ли по-леко в ръцете и по-тежко в краката - в допълнение че след физическо натоварване и независимо дали си  почивам изпитвам ужасни болки в краката, които на моменти се успокояват при нормално вървене, но седна ли се започва отново. При мен единствено напредък имаше едно изследване при невролог - доплер на периферни съдове. Правеха ли Ви такова изследване - с едни жички е, както при кардиорама? В моя случай го направиха само на долни крайници -пускат лек ток, който се усеща неболезнено.  При мен откриха признаци на невропатия и казаха, че тя е симптом на хронично заболяване, но сама по себе си не е диагноза. И до там - изгубиха интерес да ми помагат. Аз сама си търся причините/естествено се съветвам с личния лекар/-едната възможна причина е съществуващата дископатия. Изследваха ли Ви за шипове - мисля че се прави просто снимка, всички витамини от група В, електролити, останалите показатели за щитовидната жлеза - хормоните, ТАТ и МАТ, защото до колкото съм чела тук из форума TSH може да е в норма, но при другите неща да има отклонения? Отделно си мисля за разширени вени/поне в моя случай, но може да помогне и като насока при Вас, ако не сте ходили да проверите и това/. Сестра ми също усеща слабост в ръцете - трудно й е да държи повече от минута телефона, за да говори, плюс изтръпване и иглички в пръстите; също я изследваха с доплер и имаше същия резултат като при мен. Масажите при масажист при нея доведоха до подобряване на състоянието, аз си правя също масажи, но с електрически масажор,  и смея да твърдя, че наистина облекчава симптомите, макар и ефекта да е нетраен. Ако решите да опитате - аз използвам магнезиев гел или някакъв болкоуспокояващ/ в моя случай- дийп релийф за по-тежките и болезнени моменти, защото е с ибупрофен и ми действа добре/, може да проучите и специално за някои масажни олиа с витамини или билки, които да са подходящи за вашите оплаквания.
Успех Ви желая, дано скоро да намерите решение и да се чувтвате добре!

# 11
  • Мнения: 7
И аз имам сходен на Вашия проблем, но като че ли по-леко в ръцете и по-тежко в краката - в допълнение че след физическо натоварване и независимо дали си  почивам изпитвам ужасни болки в краката, които на моменти се успокояват при нормално вървене, но седна ли се започва отново. При мен единствено напредък имаше едно изследване при невролог - доплер на периферни съдове. Правеха ли Ви такова изследване - с едни жички е, както при кардиорама? В моя случай го направиха само на долни крайници -пускат лек ток, който се усеща неболезнено.  При мен откриха признаци на невропатия и казаха, че тя е симптом на хронично заболяване, но сама по себе си не е диагноза. И до там - изгубиха интерес да ми помагат. Аз сама си търся причините/естествено се съветвам с личния лекар/-едната възможна причина е съществуващата дископатия. Изследваха ли Ви за шипове - мисля че се прави просто снимка, всички витамини от група В, електролити, останалите показатели за щитовидната жлеза - хормоните, ТАТ и МАТ, защото до колкото съм чела тук из форума TSH може да е в норма, но при другите неща да има отклонения? Отделно си мисля за разширени вени/поне в моя случай, но може да помогне и като насока при Вас, ако не сте ходили да проверите и това/. Сестра ми също усеща слабост в ръцете - трудно й е да държи повече от минута телефона, за да говори, плюс изтръпване и иглички в пръстите; също я изследваха с доплер и имаше същия резултат като при мен. Масажите при масажист при нея доведоха до подобряване на състоянието, аз си правя също масажи, но с електрически масажор,  и смея да твърдя, че наистина облекчава симптомите, макар и ефекта да е нетраен. Ако решите да опитате - аз използвам магнезиев гел или някакъв болкоуспокояващ/ в моя случай- дийп релийф за по-тежките и болезнени моменти, защото е с ибупрофен и ми действа добре/, може да проучите и специално за някои масажни олиа с витамини или билки, които да са подходящи за вашите оплаквания.
Успех Ви желая, дано скоро да намерите решение и да се чувтвате добре!


Да, правил такова изследване, но нищо. Вие не го приемайте толкова на сериозно това изследване, не изобщо точно... гледат да вземат и да усвоят едни пари... общо взето това е идеята на цялата здравна система.

Ходил съм на какви ли не специалисти, но нищо, също съм изгълтал цялата менделеева таблица... както се казва. Сега пробвам друг вид лечение  - китайска медицина и разни разновидности....
Проблема е много неприятен и не можеш нищо да правиш, буквално си като възрастен човек и не ставаш за нищо.

Стискам палци и вие да намерите къде точно е проблема и да попаднете на адекватен доктор, че такива в Бг почти няма.... Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт