Необходимо ли е лицемерието тук?

  • 25 878
  • 625
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 510
Не се ли пише на български?
Ето вече се заядох.
Понякога е заяждане, но понякога нетърпимост към чуждото мнение, особено, ако те е засегнало.
Не винаги обидата е лична, но повечето я възприемат така.

# 16
  • Мнения: 1 700
Не е необходимо.Това са хора, от които по никакъв начин не завися, защо трябва да ми пука какво говоря.Естествено спазвам добрия тон, но тези които са ми неприятни, си го знаят.Ако много ми прекипи от нечии глупости, хиксчето горе вдясно ми върши прекрасна работа.

# 17
  • Мнения: 2 199
ако си задаваш подобни въпроси, означава че взимаш форума прекалено сериозно. Разходи се, изпий едно кафе навьн, пролет идва...
+1

# 18
  • Мнения: 12 665
Сега се светнах - това не е ли същият мъж, който скоро хленчеше колко са лоши каките тук. сега пък лицемерни.

# 19
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Какво мисля ли? Мисля, че независимо тук или там, в реала, сме си все същите.
Навсякъде човек затиска част от емоциите и мислите си. Трябва ли да е така?
Трябва. Иначе как ще стане работата?

# 20
  • Мнения: 2 052
Човек трябва е благодарен, че не чува всичко, което околните си мислят за него, както и че тези, на които е откровено неприятен, не го демонстрират непрекъснато. Дали от лицемерие, дали от възпитание, дали от високо ниво на търпимост, но помълчим, па се разсеем, па ни мине.

Поставянето на подобни теми за размисъл градят на автора образ на един от онези хора, на които - където и да застанат - все им пече, става им течение и цигареният дим идва право към тях.

# 21
  • Мнения: 4 300
В духа на първия пост- колкото е необходимо навън, толкова и тук. И колкото ще ми тръгне часовника наобратно ако някой нервен шофьор ме напсува ако го засека, толкова ми тръгва наобратно и от някоя остра реплика тук.
Което в никакъв случай не трябва да неглижира паралелните на видимия форумен свят събития и общества.. Имало е размяна на съпрузи, триъгълници, а може би и тройки, размяна на пари, размяна на удари под кръста, клюки, проверки, напивания- все достатъчно реални житейски случки с реални участници, барабар с 'багажите' им, които няма как да оставиш без реакция, когато си участник, волно или неволно.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 217
За мен ползите от пребиваването ми във форума са повече от неприятните моменти....Някои от по-устатите мацки са ми помагали страшно много. След това пак са ме гризали тук-там по темичките.... Mr. Green
Липсата на лична интонация и емоционална натовареност на изказването е недостатък на форумите.


# 23
  • Мнения: 135
Риташ кошера нежно.. а  Hug.. внимавай пич да не те нажилят!!!!  Peace

# 24
  • Мнения: 1 788
Не е нужно да си лицемерен, но не е нужно и да си груб.
На един достатъчно зрял човек трябва да му е ясно, че не всички, които среща, навсякъде, ще го харесат, одобрят мнението му, поведението му и прочие. Както и той самият не може да харесва всички и всичко.
Друг е въпросът, че винаги се намира някой, който оригиналничи прекалено и в много случаи става груб, нахален, невъзпитан.
Но като цяло - в български форум, е въпрос на време да се случи скандал/словесна битка/размяна на грубости.
Нямам обяснение защо е така. Някои го наричат балкански темперамент. Аз предпочитам друго определение, но ще го запазя за себе си.  Mr. Green

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Добрите  обноски са
винаги добре дошли

# 26
  • Мнения: 6 365
Аксиома:

Колкото по-тъпи и необразовани са читателите на една тема, толкова по-остри им се виждат постингите ми.

Останалите разбират за какво става въпрос.

# 27
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Много зависи от темата.
Ако темата е сериозна, авторът има истински проблем, нужда от помощ или утеха, най-вероятно ще си прехапя езика, дори и да не ми харесва нещо. Но това не бих нарекла лицемерие, а такт. От друга страна, ако темата очевидно е провокативна, пързалка или целяща да осмее/обиди/изложи/нарани някого, нямам скрупули да кажа истинското си мнение по въпроса, пък ако ще и да се приеме за грубо.

# 28
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Argent, ти лично си пример за лицемерие. Темата ти отново засяга лични интереси и не успя да се въздържиш да ни го припомниш още не втория си пост.
А сега тръгна ли ти часовника на обратно?

# 29
  • Мнения: 10 547
Не те харесвам. Даже хич. Ето, не съм лицемерна. Сега обаче, когато го знаеш, с какво се промени пребиваването ти тук?

Общи условия

Активация на акаунт