МАРТенчетата са водолейчета, сладки рибки и овенчета!

  • 66 051
  • 736
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 413
 Мацки имам нужда да се оплача някъде ,но навсякъде се сблъсквам с равнодушие.Ние рожден ден не празнувахме,защото ни приеха в инфекциозна болница във Варна.Габито беше с бактериална чревна инфекция.Болницата ужас и кошмар-падаща мазилка,разхлопани прозорци,студено,обща тоалетна на етажа,която не се заключва и е много мръсна.Няма храна за болния,можеш да си поръчаш за 3 лв от предния ден,в деня ,в който си приет търсиш си сам диетична храна за детето.Ревнах аз и реших да си тръгна с детето и да търся частна болница ,в която да вливат системата на детето,защото това е единственото нещо,което болницата прави за болния,всичко друго аз сама.Тогава от отделението отключиха една стая била уж вип с отделен санитарен възел и изглеждаща прилично,в която изкарахме и си платихме съответно.Извода за мен до тук е следния-имаш ПАРИ-живееш,нямаш пари-мреш,нарочно уголемявам,защото само за това се говори и живее.Бактерията,вероятно е хваната от градината ни,която е един апартамент от 4 стаи с 4 човека персонал и 22 деца.22 деца наблъскват в един хол и искат да стоят мирни.Не ги извеждат на обяд,защото трябвало да пресичат една улица до двора на централната сграда.Храната в градината не достига и децата остават гладни.Моята дъщеря ми се оплака,че едната госпожа и дала ядено ядене оставено от някое дете.Естествено същата госпожа изпада ежедневно в истерии,че децата нямали възпитание.Е как ще имат при тази енергия вързани в това тясно пространство.Пфу! #2gunfireДойдоха при мен в болницата от варненския РИОКОЗ да ме разпитват,обясних аз за всичките тези условия на живот и нищо.Затварят си очите за мизерията в болницата и градината и живота продължава.На вратата на градината сложили бележка карантина.Габито е малка и слаба да я пусна в първи клас,в предвид,че ние нямаме тука в нашите у-ща наблизо нито предучилищна ,нито първи клас от 6 години,трябва да я пусна със 7 годишните,7 и половина.Сега съм в отпуск и се гледаме.Умувам как да я спася!

# 451
  • Мнения: 907
ДАН, много неприятна история Sad Дано закрепне детето бързичко и намерите друг вариант за градина/предучилищна  Hug

Васе, наистина ако слезете на гара Подуене, спирката на автобус 120 е доста близо до гарата и после спира на Зоопарка. Само не съм сигурна дали всички влакове спират на Подиене newsm78 Иначе от Централна гара сайтът на Центъра за градска мобилност (градския транспорт) http://www.sofiatraffic.bg/routes препоръчва метро до спирка "Европейски съюз" (която реално е на х-л "Хемус" и после автобус 102.

Честит рожден ден на всички прекрасни дечица от нашата тема Heart Eyes, аз така и не успях да се включа през целия период Embarassed

# 452
  • София
  • Мнения: 8 283
ДАН, много неприятна история Sad Дано закрепне детето бързичко и намерите друг вариант за градина/предучилищна  Hug

Васе, наистина ако слезете на гара Подуене, спирката на автобус 120 е доста близо до гарата и после спира на Зоопарка. Само не съм сигурна дали всички влакове спират на Подиене newsm78 Иначе от Централна гара сайтът на Центъра за градска мобилност (градския транспорт) http://www.sofiatraffic.bg/routes препоръчва метро до спирка "Европейски съюз" (която реално е на х-л "Хемус" и после автобус 102.

Честит рожден ден на всички прекрасни дечица от нашата тема Heart Eyes, аз така и не успях да се включа през целия период Embarassed


Бре така ли се казва тази спирка, аз на сайта на Метрополитен я видях като Св. Наум
Васе, вярно че е с прекачване, но според мен ще ви хареса метрото, което е и редовно. (от Централна гара е този вариант)

ДАН, пусни жалба, може и да има резултат може и да няма  Hug.
Не знам как е сега, но преди години, когато Мити пипна салмонела, педиатърката каза за Софийската инфекциозна  "Добре, че закрепихме детето в къщи, и не стигнахте до Инфекциозна, че там от гледката и ти ще се разболееш"

Аз тук на местна почва се боря със Столичен инспекторат.
Миналата година  пуснах жалба заради непочистена улица до училище. Беше след някакви почивни дни и предния ден обясняваха как до училищата ще е ОК. ри това не беше нов сняг а нещо непочистено от преди 3-4 дни, височината на коловозите беше такава, че стържеше по дъното на колата.
Отговориха ми след 3 месеца, че всичко било почистено.... съжалявах че не снимах.
От април 2012 ги подухванах за дупките по кварталните улици е преди 2 седмици (март 2013) позакърпиха.

# 453
  • София
  • Мнения: 8 283
Хайде и аз да се оплача. Болни сме.
Миналата седмица бях в къщи заради ваканцията (само с баткото, Ели не разбра, но имах разни задачки и с 2 деца нямаше как да свърша всичко), разболяхме се с мъжо. В понеделник се похвалих как на децата им се е разминало и честито! Ели се събуди във вторник с 39,2 температура.
Страшно уморена се чуствам напоследък искам да седна някъде и да гледам в точка. 

# 454
  • Мнения: 907
Нашето семейство пък е на вълнА варицела от известно време. След като преди 2 седмици Кика и Пламен се "ошариха", днес беше мой ред. Вече поне сме сигурни, че цялото семейство е карало варицела Crazy

Деси, бързо оздравяване на Еличка, а и на вас, ако още не сте се възстановили!

# 455
  • Мнения: 1 988
Гери, толкова съжалявам. Така се надявах да са забравили майките ви, че сте карали варицела. Колкото до сигурността, аз още ще треперя за себе си.
Деси, дано бързо да се оправи Ели.
ДАН, дано скоро да имате чиста проба, че при нас много се проточи изчистването на стомахчето.
Софийската ифекциозна болница не е толкова зле. Нали ние бяхме там миналото лято. Дори не бяхме единствените българи. Wink

# 456
  • Мнения: 413
 Взех вече от болницата епикризата всички резултати са добри,гледачи намерих за цялото лято.

# 457
  • Мнения: 1 988
Браво! Сега остава да намерите добра градина или училище.

# 458
  • Мнения: 907
Браво, Дан! Много се радвам за добрите резултати! Дано наистина се разреши въпросът с градина//училище.

# 459
  • София
  • Мнения: 8 283
Дан, и от мен бързо възстановяване.
Гери, внимавайте - големите, че понякога може да има усложнения при възрастните. Дано имате малко пъпки. Моите деца бяха с ужасно много пъпки.  
Гале, дано те пропусне.  
В нашето семейство няма как са се забрави, че сме карали варицела. Всички си имаме белези по лицата, въпреки че децата не се чесаха, а Ели се сдоби с някаква фобия от пъпките.

 

# 460
  • Мнения: 2 990
Дан, дано болестите и неприятностите са вече зад вас и да няма други проблеми. А сигурна ли си, че въобще никъде няма предучилищна при вас. При нас няма във всяко училище, но има в доста на брой. Тъй като на Ния и е скучно в детската градина, въобще не спи на обяд, сме подали молби в две близки училища, като в едното дори предлагат целодневна предучилищна / с допълнителни занимания по плуване и английски/, пък да видим как ще е.
Гери, Деси, бързо оздравяване и на вас.
Варицела не сме карали още, надявам се, че мен и баща й няма да ни повтаря.
Васе, ако не е минало вече посещението на Зоопарка, препоръчвам варианта със Захарна фабрика и 83, защото по мои наблюдения този автобус е доста по-редовен от 102, който се чака много. Но пък от метростанцията на Г.М. Димитров до Зоопарка е не повече от 10-15 минути пеша, така че имате и този вариант, не знам дали точно там се движи транспорт по цялото трасе. 
Да споделя, че вчера посетихме "Аладин" в Музикалния театър, наистина е постановка, която е подходяща и и за деца, и за възрастни, малката доста се забавлява, така че ви го препоръчвам. Имат представление май точно на 01.06, а и сега билетите са в промоция пакет "Мама, татко и аз" на прилични цени.

# 461
  • Мнения: 413
 Има предучилишна в две малко по-отдалечени у-ща,в това точно до нас няма,но в крайна сметка ще я водим и взимаме с автомобил.Ще му намерим начина.

# 462
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
В петък посетихме Зоопарка в София, но преди това два дни проучвах, четях, събирах инфо. Е най-удачен се оказа варианта със слизане на Подуене (бързият влак има спирка само там и на ЦГара), от там 120 (поне се повозих на стар Икарус, не бях виждала с години) и за няма и половин час бяхме точно пред входа на Зоопарка. Единственият проблем в цялата организация се оказа, че не можело да запазим места за влака от Подуене, само на Централна гара можело. Във влака няколко човека казаха, че можело. Така и не разбрах или не може, или служителката ни се падна някоя дръпната, или защото е петък и по-натоварено ... Както и да е, но един час на връщане бяхме правостоящи майки, две големи деца на пода и Николчето в една жена седна.

# 463
  • Варна
  • Мнения: 912
Здравейте  Simple Smile  Влизам да ви попитам какви ваксини сложихте на децата (питането ми е до тези, които навремето не сложиха ваксините по каса, а купиха пентаксим) - по календара трябва да са тетраксим, но аз имам някакъв спомен, че като беше бебе и купувахме пентаксим и като че ли тогава личната каза за 6 г. пак ще трябва да я купим. А сегашната ни лична настоява, че ще сложи тетраксим.  newsm78

# 464
  • Пловдив
  • Мнения: 349
И ние сме слагали пентаксим навремето, а личната каза по каса този тетраксим. На мен ми се иска изобщо да не я ваксинират, ама няма как за училище да я приемат. Рали е все с някакви сополи и отлагаме от март месец.

Последна редакция: сб, 11 май 2013, 13:39 от Lubricant

Общи условия

Активация на акаунт