Смятате ли, че е редно да наричаме неродените си бебета по име?

  • 2 756
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Естествено че е редно - наричайте си го както искате - родено или не то си е вашето дете, специално, чакано, обичано Heart Eyes. Моят Мартин си беше Мартин още от 4тия месец на бременността ми, вкл. и всички приятели  питаха "как е Мартата?", "Роди ли се Марти?" и това само ме радваше, защото и за тях още нероденото човече вече еше нещо специално. А родителите, вероятно водени от същото глупаво суеверие, избягваха всячески името - и това ме дразнеше. Не че не искаха детето и че не го обичаха, но едно такова безлично ми се струваше.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 822
Мойта не съм я наричала по име. Ама както ти харесва. Дара е много хубаво именце

# 17
  • Мнения: 247
Да, в момента, в който окончателно се спряхме на името - Боян Grinning Постоянно му говорех Grinning

# 18
  • Мнения: 8 769
Вторият път нямахме име до последно и ето, че детето си има проблеми.
От това ще е, да знаеш. И още, че не си го кръстила, още докато си била бременна...и не се миеш със светена вода...и т.н. Дааа... Crazy
Нито едно от двете деца не съм наричала по име, защото просто не ми идваше отвътре. За дъщеря си знаех със сигурност как ще се казва (в случай че е момиче, и такова се оказа), но за сина си-не. Чудихме се до последно, взехме окончателното решение едва след като се роди, в родилния дом.
В същност трябва ли нещо да им има на децата, от това, че ги или не наричаш по име докато са в корема ти? #Crazy

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

 newsm78 що бря....нали не сме я наричали с име....баси съвсем се обърках, требе ми наръчник, ей!:)))
Иначе...за всичко друго си права..... Joy

# 20
  • Мнения: 8 769
.баси съвсем се обърках, требе ми наръчник, ей!:)))
и стратегия за третото! Mr. Green

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и стратегия за третото! Mr. Green

Ей, на чат го обърнахме, ше ни пляскат модовете...
Третото....не знам на хубаво ли е да имаш трето въобще....ама нали казват "три за щастие"...може да пробвам след време:)))

ИЗВИНЕТЕ ЗА СПАМА, АЗ МЛЪКВАМ:))))))))) (за сега)Simple Smile))))))))

# 22
  • Мнения: 109
Малко ще разводня темата, но относно музиката
Даже явно си спомняше музиката която му бяхме пускали.
съм чувала и от други мами, но още не сме пробвали! Баща й много й говори, милва ми тумбака и т.н. все неща от такова естество, дано всичко бъде наред и когато се появи на бял свят Дара ни разпознава. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 965
Още от самото начало наричахме Криси по име - бяхме решили, че "първото" ще е Кристияна или Кристиян (до самото раждане не знаехме пола), а Есинката беше просто Бебчо, защото второ име все не успявахме да измислим (хрумна ми точно преди да вляза за операзията и звъннах на мъжо да знае, че  ако е момиче ще е Ванеса, а ако е момче има около час време да го измисли Flutter).

# 24
  • Мнения: 9 903
виж, нонето, и да искате, и да не искате, Дара ще ви разпознава. Просто нямате избор Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 391
Не знам дали е правилно, и аз съм си задавала същият въпрос, факте е че и ние с таткото се обръщаме към неродено детенце по име Laughing

# 26
  • Мнения: 2 952
При нас пък не се  казва името на бебето  до 8-мия  ден (денят на обрязването на момченцата)...та  з атова  ...обаче  ако няма някаква традиция специална....наричайте си го и си го обичайте.....то си е вашо ... Grinning Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 2 663
В тези неща според мен няма редно не редно,както си ви е кеф така си го наричайте...ние нашето му казваме по много начини като започнеш от бебчо,малчо,ей бебе...та стигнем до името.Ама има и нещо друго,много често не познават пола.Тука една съседка беше сигурна от милион прегледи,че ще има мъж,ама се роди красива мома....та и на нас с таткото ни минават такива мисли през главите...на 3 и 4д все момче,показаха ми пишока и тестисите,ама знам ли....

# 28
  • Мнения: 117
da vi kaj 4estno, mi beshe mnogo neestestveno da go nari4am po ime...moje bi ima zna4enie, 4e az bh ubedena 4e 6te e momi4e, i sled kato mi kazaha, 4e 6te e mom4e, imah 4uvstvoto, 4e ne stava vxpros z moeto bebe :oops:no pxk sega ne moga i da si predstavq, 4e moje da e drug...akkto i da e :lol:misxlta mi beshe, 4e dori i kato se rodi , dosta vreme mi beshe nelovko da go nari4am po ime, i daje ponqkoga probvah i imenata koito bqha varianti, no ne izbrahme #Crazy...ei-taka-da vidq kak zvu4i :35:sega ve4e ne moga i da si pomislq, 4e mojeshe da se kazva po drug na4in-vxpros na li4no izjivqvane e spored mene.ako ti idva otvxtre. prosto si q nari4aj Dara, i tolkova...kolkoto do sueverieto-SMXRT! #2gunfire

# 29
  • Мнения: 4 668
Разбира се,  че е  редно . Както ти се иска и както го чувстваш си го наричай . Аз още от първия месец на бремеността си усещах че ще е момче и си му казвахме по име - Марти . Родителите и приятелите ни също . На мъжа ми брат му беше най - ентусиазиран - всеки ден се обаждаше ( той живее в чужбина ) и питаше
 " Какво прави Мартинчо ? "  Така че си му казвайте както искате . При нас само лекарят се нервираше , че така говорим .  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт