Положение на бебешката количка

  • 2 699
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 217
Полулегнал. Да вижда какво става ноаколо, но не и да седи. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 334
Здравейте мами!Тъй като Ангел е вече на 4 месец се чудех от кога мога да го слагам изправен в количката а да не е в легнало положение?
Благодаря!
Вчера педи каза, че може вече да стои полуизправена, т.е. на 45 градуса изправена в количката или в шезлонга, но само, ако бебка е готова, понеже й казах, че не й се стои постоянно легнала или на ръце.Повдигнах й количката и й харесва да стои така, но отстрани слагам възглавничка за по-добра опора. Peace

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Е, щом педи е казала... Whistling
Проблемът далеч не е опората отстрани, а натоварването върху кръста. На три месеца, 45 градуса - това е много голямо натоварване на костите.  Peace

# 18
  • Мнения: 9 483
Е, щом педи е казала... Whistling
Проблемът далеч не е опората отстрани, а натоварването върху кръста. На три месеца, 45 градуса - това е много голямо натоварване на костите.  Peace
...особено и при вибрациите на количката по прекрасните ни улици и тротоари...

# 19
  • Мнения: 334
Е, щом педи е казала... Whistling
Проблемът далеч не е опората отстрани, а натоварването върху кръста. На три месеца, 45 градуса - това е много голямо натоварване на костите.  Peace
...особено и при вибрациите на количката по прекрасните ни улици и тротоари...
На вън не я слагам така в количката, само вкъщи за по 30 мин най-много.

# 20
  • UK
  • Мнения: 4 308
Аз започнах да го слагам едва сега, като седи стабилно. Това междинно положение не съм го използвала изобщо, 30 ли, 45 градуса ли, свличаше се. На тази възраст вкъщи седеше на шезлонга, провиснал като хамак и прекрасно виждаше всичко наоколо. Ако въпросът е за 30 мин на ден, слагай го в кенгуру и обикаляйте къщата да разглежда, по-добре от количката.
Имаш варианти, но щом меракът ти е специално за количката и педито дава, давай.
Около мен всички на 6 м. вече са по проходилките, искали все да са изправени. В родния край на мъжо пък се носи поверие, че ако бебето пълзи, едва ли не няма да проходи, хората съвсем целенасочено вардят бебетата си да не пропълзят. Колко ли пъти ме предупреждаваха, като видеха моя син на пода Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 23 мар 2012, 07:25 от dejie

# 21
  • Мнения: X
До колкото знам до 6-я месец не е добре да седи детето, след 6-я я слагах полулегнала и до 7-я вече седеше.

# 22
  • Мнения: 334
До колкото знам до 6-я месец не е добре да седи детето, след 6-я я слагах полулегнала и до 7-я вече седеше.

А като реве като е напълно легнала и иска полуседнала и педи разреши, какво правим, няма да я държа легнала до 6ти месец?Всяко дете строго индивидуално се развива. Ако след консултация с док и каже, че няма проблем, не виждам голяма драма в това.Все пак наклон от 45 градуса не е като да е седнало бебето  Peace

# 23
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
До колкото знам до 6-я месец не е добре да седи детето, след 6-я я слагах полулегнала и до 7-я вече седеше.
Не е съвсем така. До шестия месец не е добре да сяда, но за полулегнало положение на 30 - 45 градуса няма проблем след 4 месеца.

# 24
  • Мнения: 9 483
А като реве като е напълно легнала и иска полуседнала и педи разреши, какво правим, няма да я държа легнала до 6ти месец?Всяко дете строго индивидуално се развива. Ако след консултация с док и каже, че няма проблем, не виждам голяма драма в това.Все пак наклон от 45 градуса не е като да е седнало бебето  Peace


Да...няма голяма драма..само някакво си гръбначно изкривяване-к'во толкоз, няма да драматизираме сега Mr. Green:

http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_1_7
http://doktoryanakiev.wordpress.com/
http://www.kak-da.com/%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B2%D1%8F … %D0%BB%D0%B1.html

# 25
  • Мнения: 334
А като реве като е напълно легнала и иска полуседнала и педи разреши, какво правим, няма да я държа легнала до 6ти месец?Всяко дете строго индивидуално се развива. Ако след консултация с док и каже, че няма проблем, не виждам голяма драма в това.Все пак наклон от 45 градуса не е като да е седнало бебето  Peace


Да...няма голяма драма..само някакво си гръбначно изкривяване-к'во толкоз, няма да драматизираме сега Mr. Green:

http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_1_7
http://doktoryanakiev.wordpress.com/
http://www.kak-da.com/%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B2%D1%8F … %D0%BB%D0%B1.html



Ти май не четеш какво съм писала  Naughty...Знаеш ли какво е наклон от 45 градуса изобщо  ooooh!

# 26
  • Мнения: 9 483
Здравейте мами!Тъй като Ангел е вече на 4 месец се чудех от кога мога да го слагам изправен в количката а да не е в легнало положение?
Благодаря!
Вчера педи каза, че може вече да стои полуизправена, т.е. на 45 градуса изправена в количката или в шезлонга, но само, ако бебка е готова, понеже й казах, че не й се стои постоянно легнала или на ръце.Повдигнах й количката и й харесва да стои така, но отстрани слагам възглавничка за по-добра опора. Peace

Е, щом педи е казала... Whistling
Проблемът далеч не е опората отстрани, а натоварването върху кръста. На три месеца, 45 градуса - това е много голямо натоварване на костите.  Peace

Аха...аз не чета Laughing...сигурно, щом казваш Whistling

# 27
  • Мнения: 334
Здравейте мами!Тъй като Ангел е вече на 4 месец се чудех от кога мога да го слагам изправен в количката а да не е в легнало положение?
Благодаря!
Вчера педи каза, че може вече да стои полуизправена, т.е. на 45 градуса изправена в количката или в шезлонга, но само, ако бебка е готова, понеже й казах, че не й се стои постоянно легнала или на ръце.Повдигнах й количката и й харесва да стои така, но отстрани слагам възглавничка за по-добра опора. Peace

Е, щом педи е казала... Whistling
Проблемът далеч не е опората отстрани, а натоварването върху кръста. На три месеца, 45 градуса - това е много голямо натоварване на костите.  Peace

Аха...аз не чета Laughing...сигурно, щом казваш Whistling

Аз не цитирам Светлица, ти цитираш мен и нея. Аз си казвам моето мнение, подкрепяно от доктор  Peace

# 28
  • Мнения: 9 483
Да, цитирам вече даден отговор на това, което си писала. Бебе на 3 месеца по 30 мин. на 45градуса  Crazy (да, аз знам прекрасно колко са и какви "ползи" носят....ама ти определено не си на ясно)-никаква драма няма...за сега-драмата ще е после..
А ти прочете ли моето аргументирано мнение..не само от един доктор?...а ако се поразровиш из нет-а, ще видиш, че не мнението на твоя педиатър е меродавно; ама се иска четене, не спорене Laughing

# 29
  • Мнения: 334
Да, цитирам вече даден отговор на това, което си писала. Бебе на 3 месеца по 30 мин. на 45градуса  Crazy (да, аз знам прекрасно колко са и какви "ползи" носят....ама ти определено не си на ясно)-никаква драма няма...за сега-драмата ще е после..
А ти прочете ли моето аргументирано мнение..не само от един доктор?...а ако се поразровиш из нет-а, ще видиш, че не мнението на твоя педиатър е меродавно; ама се иска четене, не спорене Laughing


Ами не мога да я гледам как реве по цял ден, че е изцяло легнала.То и да дондуркаш, и на ръце да държиш пак има риск от изкривявания.Във всичко има риск все пак.

Общи условия

Активация на акаунт