Художествена поп-фолк самодейност

  • 25 257
  • 370
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 736

В Дружба, Надежда и Обеля през 90-те едва ли са се тресяли прозорците от U2.

 hahaha Ама разбирая се, че не! Не-чалга само в Лозенец и край Орлов мост.

# 316
  • София
  • Мнения: 5 884

В Дружба, Надежда и Обеля през 90-те едва ли са се тресяли прозорците от U2.

 hahaha Ама разбирая се, че не! Не-чалга само в Лозенец и край Орлов мост.
Така де, по диагонал от Университета и по към Попа, Кравай и Аптеката. hahaha

# 317
  • София
  • Мнения: 10 505
Абе вие в какви градини си водите децата? Какви славитрифоновци, какви бонасери, какви мамамии? Моите си учат детските песнички от едно време, най-много сутрин да потанцуват на Роси Кирилова за гимнастика и това е. Явно моите деца ги водя в някакво измерение отпреди 20 години.  newsm78
Учат си, де, и нормалните детски песнички си учат. Ама примерно по тържествата разчупват с АББА  Joy Като се замисля, моята на три години припяваше със завидна вещина на Рамщайновия Ду хаст. Срам си ме беше, ама пък такъв кеф изпитваше и малката, пък и ние, гордите й родители...

# 318
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990

В Дружба, Надежда и Обеля през 90-те едва ли са се тресяли прозорците от U2.

 hahaha Ама разбирая се, че не! Не-чалга само в Лозенец и край Орлов мост.
hahaha hahaha hahaha

А тези само у Факултето Mr. Green

# 319
  • Мнения: 3 736
Ех, Кравай, точно за него се сетих покрай тази тема. Сега има ли такива места, за събиране на единомислещи млади хора с определена (музикална) нагласа към света?  Thinking

# 320
  • София
  • Мнения: 12 806
В Дружба, Надежда и Обеля през 90-те едва ли са се тресяли прозорците от U2.
Това сериозно ли?  Shocked
Т.е. смяташ, че някога в София е имало по- метъл и по- чалга квартали? Квартали с по- умни и по- тъпи хора?

# 321
  • София
  • Мнения: 5 884
В Дружба, Надежда и Обеля през 90-те едва ли са се тресяли прозорците от U2.
Това сериозно ли?  Shocked
Т.е. смяташ, че някога в София е имало по- метъл и по- чалга квартали? Квартали с по- умни и по- тъпи хора?
Е, ти сериозно ли делиш хората на умни и тъпи според музикалните им предпочитания? Shocked Laughing


В някоя от темите за чалгата писах преди време как попаднах на някакво тв предаване за сръбска звезда, за жалост не помня коя, иначе щеше да е интересно да потърся видео мат'ряла, който пуснаха. Та беше интервю и я питаха за предишното и посещение, за любовта на феновете, дрън-дрън, и показаха кадри от концерта й на стадион В. Левски в началото на 90-те. Ама умопомрачително. Можеш ли да си представиш, стадионът пален до козирката с лумпени, които друсат кючек.
Коментарът ми беше по повод на твърдения по-назад, че в София едно време нямало чага.
И аз в квартал съм расла и учила до определен момент. Е, не от най-крайните, но все пак често си се лееше характерна музика.

# 322
  • Мнения: 9 710

В някоя от темите за чалгата писах преди време как попаднах на някакво тв предаване за сръбска звезда, за жалост не помня коя, иначе щеше да е интересно да потърся видео мат'ряла, който пуснаха.

http://vbox7.com/play:7a89aa15

# 323
  • София
  • Мнения: 12 806
В Дружба, Надежда и Обеля през 90-те едва ли са се тресяли прозорците от U2.
Това сериозно ли?  Shocked
Т.е. смяташ, че някога в София е имало по- метъл и по- чалга квартали? Квартали с по- умни и по- тъпи хора?
Е, ти сериозно ли делиш хората на умни и тъпи според музикалните им предпочитания? Shocked Laughing

Коментарът ми беше по повод на твърдения по-назад, че в София едно време нямало чага.
И аз в квартал съм расла и учила до определен момент. Е, не от най-крайните, но все пак често си се лееше характерна музика.
Аз съм расла в Надежда. Лееше се музика, колкото сръбска и народна, толкова и друга. Просто ми е странно да се мисли, че другаде се е слушала различна музика процентно сред хората.

за умните и тъпи изреченията са отделни и не е случайно, но музикалните и други предпочитания се възпитават и ако не опират до интелигентност, то опират поне до образование. И не казвам, че всеки, който слуша чалга е необразован, но не познавам нито един образован човек, чиято най- любима и предпочитана музика да е българска или чужда чалга.

# 324
  • Мнения: 12 695
В моето училище , в Лозенец, слава богу, допускаха всякакви.  От кварталите, де. Че и от прованса.

# 325
  • Мнения: 4 559
В тази тема и без това има достатъчно разделение, ако ще допускаме да се оливаме в посока център <-> квартали; столица <-> провинция и т.н., по-добре отсега да викаме модератор, а?

# 326
  • Мнения: 329
Благодаря, Argent , дискутирали сме го многократно. Съжалявам, че обиждам чалгата, но така сме го приели. Извинявам се, че няма да отворя линковете, но още ме държи от вчера. Особено онази социалната.

О, няма смисъл от извинения тук. Не се чувствам засегнат по някакъв начин.  Peace
Нито се опитвам да го играя адвокат на тази музика.  Peace


Argent, мъчно ми е да чета това, което си написал/а. Наистина ли мислиш, че това е музиката на твоето поколение? Имаш ли поне малко допускане, че нещо друго се е случвало на музикалната сцена, докато тук децата са слушали чалга? Щом си набор 86, значи се заслушваш по музиката от средата и края на 90те? Защо не провериш какво се е случвало пред този период - има информация колкото искаш в нета. Иди на страницата на VH1 и прочети. Не е късно да откриеш музиката.
Започни от тук например (60те). Гарантирано ще ти даде ново светоусещане  Peace



Мисля, да. Поп-фолк музиката набра инерция точно по времето, когато бяхме ученици и като цяло това е музиката, която масово се слушаше от нашето поколение. И е съвсем в рамките на нормалното съответно хора на 30-40 и нагоре въобще да нямат никакви допирни точки със съответния жанр, защото по тяхното време се е слушала съвсем друга музика и изобщо чалгата не е била толкова разпространена, да не кажа, че въобще не е била оформена като музикален жанр в България. Що се отнася до останалото - това, че споделих, че слушам и чалга, съвсем не означава, че съм се затворил за всичко останало. Музиката ми е голяма страст, много пъти съм го дискутирал по различни теми, освен това бях посветил почти десетилетие на уроци по музика, солфеж, занимания с инструмент и така нататък. Слушам почти всякаква музика - като се почне от чалга, минем през поп, хип-хоп, латино, рок и стигнем до хаус, от който между другото не мога да се лиша и ден. Един от любимите ми стилове е еуроденс течението, характерно за 90-те. Поздравявам всички с две много любими парчета от това време:

http://www.youtube.com/watch?v=iFqNa6vrHWU

http://www.youtube.com/watch?v=8yY4PiQ22AA&feature=related

# 327
  • София
  • Мнения: 12 806
В моето училище , в Лозенец, слава богу, допускаха всякакви.  От кварталите, де. Че и от прованса.
В моето училище до НДК от провинцията чак нямаше, но не допускаха тъпи. Mr. Green
И ако ще се делим по този признак, т.е. на умни и тъпи, направо да си помолим да ни замрЪзЪт, че е кофти както сме станали лели да ни баннат, че и от форум на майки. Wink

# 328
  • Мнения: 12 695
Музиката ми е голяма страст, много пъти съм го дискутирал по различни теми, освен това бях посветил почти десетилетие на уроци по музика, солфеж, занимания с инструмент и така нататък.

Ех, да бяха го посветили и фолк-певачките. 
Децата ми са около твоята възраст. Имаха чалга период. Но го надживяха.

# 329
  • София
  • Мнения: 5 884

В някоя от темите за чалгата писах преди време как попаднах на някакво тв предаване за сръбска звезда, за жалост не помня коя, иначе щеше да е интересно да потърся видео мат'ряла, който пуснаха.

http://vbox7.com/play:7a89aa15
Не е това, певицата беше чернокоса май. А и тези махат като на Скорпиънс, онези си друсаха кючек.

Бoяна, аз нарочно сложих нахилен емотикон, ама продължавай, щом държиш да те баннат.

Общи условия

Активация на акаунт