СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013

  • 10 104
  • 783
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 152
Ох, защо не се роди 5 дена по-рано това дете? Mr. Green
За 2010 има места в една градина за нашите точки!
 Hug При нас е подобно само ,че става въпрос за 15 часа Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 1 193
Да не ви изпусна, Ан Мари, благодарности, за всичко, което правиш!
И аз като гледам как вървят засега нещата, моята щерка с нейните 8.1 т. май и този път няма да й провърви Tired.
Как изпуснах предаването на Нова, трябва да видя, ако намеря линк, да го гледам.
Ще съм благодарна ,ако го постнеш тук линка.

Ох ,и аз вече се отчаях тотално.В едното ОДЗ ,където имаме шанс ,ще се получи гранична група за 7-8 места от 35 деца ,а другата СДЯ ,за която таях надежди и до момента влизахме по списък ,също се образува вечегранична група и пак нещата опират до жребий Sad .

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 10:49 от geryaleksandrova

# 32
  • Мнения: 9 361
Имам няколко въпроса  и забележки за таблицата на An Mary:
1. Правилно ли разбирам, че проблемът е в това, колко голяма е цифрата на приетите по т.2.2.4?
2. Надявам се осъзнавате, че там, където има 0 прием за набор 2011 в някои ОДЗ-та, всички места са дадени за набор 2010. Визирам конкретно 55 ОДЗ и 47 ОДЗ, които наблюдавам от 4 г. и знам, че имат 1 яслена група и съответно всички свободни места присъстват в набор 2010. Предполагам обратното при 0 прием за 2010 в някои ОДЗ-та приемат по 22 места набор 2011. Така че как може да се направи разграничение? Същото се получава и за набор 2009, когато цялата яслена група отива в 1 група. Обявяват се само по 1-3 места. Според мен това е много важно да се прецизира.
Това на първо четене от мен.

# 33
  • Мнения: 1 531
инфо за новопостроеното одз в младост 3 - обадих се по тел да питам в община младост
да - уж се планира 19то да се мести, където си беше, и от есента да има нов прием в тази сградичка - но се чака, преди да се обяви, да е с акт 16 новата сграда на 19то - съответно не се знае номер нито конркетен период за новото одз

надявам се да се разбра, стана малко объркано, особено за не-в-час с темата  Blush

# 34
  • София
  • Мнения: 3 249
Ей, като гледам таблицата, не се учудвам, че директорката не иска да подавам СОП - ще развалим реномето...Има само 2 деца за цялата градина...Трябва да проуча кои са - нали сме си едно голямо село...

# 35
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
...
2. Надявам се осъзнавате, че там, където има 0 прием за набор 2011 в някои ОДЗ-та, всички места са дадени за набор 2010. Визирам конкретно 55 ОДЗ и 47 ОДЗ, които наблюдавам от 4 г. и знам, че имат 1 яслена група и съответно всички свободни места присъстват в набор 2010. Предполагам обратното при 0 прием за 2010 в някои ОДЗ-та приемат по 22 места набор 2011. Така че как може да се направи разграничение? Същото се получава и за набор 2009, когато цялата яслена група отива в 1 група. Обявяват се само по 1-3 места. Според мен това е много важно да се прецизира.
Това на първо четене от мен.

А при мен изниква следният въпрос - следва ли един служител (директор на ДЗ) еднолично да определя нулев прием за определен набор, било 2011, 2010 или 2009 г. ?

# 36
  • София
  • Мнения: 4 560
Кой я каза тази цифра 15 000? Ето това да цифрите от последното класиране:
18:42:15 # В класирането участват 23880 кандидати с активни кандидатури.
18:42:15 # От тях 4615 кандидатстват за преместване.



Аз бях, ама това бяха примерни числа, което тр. да го упомена. Мисълта ми беше,  че тези почти 3хил за ХЗ са си сериозна цифра...

# 37
  • Мнения: 3 695
А при мен изниква следният въпрос - следва ли един служител (директор на ДЗ) еднолично да определя нулев прием за определен набор, било 2011, 2010 или 2009 г. ?
И аз искам да знам кой го определя, но личното ми мнение е, че директорът си ги определя по свое усмотрение. В нашия случай много непоследователно и в ущърб на 2010 набор. Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 9 361

А при мен изниква следният въпрос - следва ли един служител (директор на ДЗ) еднолично да определя нулев прием за определен набор, било 2011, 2010 или 2009 г. ?

 Т.е трябва при всички случаи да се обявява прием, така ли? Кажи ми, при 25 места общо за яслена група, колко от децата с нормални 8-8,2 т. ще видят ясла тогава? Не се заяждам. Дава директорката 7 места за набор ясла 1 - при разделение 40:60  - стават 3:4, за ясла 2 остават 18 места - 8 на 10. На следващата година става, приети 7 от ясла 1 отиват в ясла 2. Остават 18 места. Дава примерно пак 7 за ясла1 и остават 11 места - 4:7. Класират се само соц. опашка и деца по К 4.  
Макар че сигурно ти си права, защото личното ми мнение винаги е било, че за ясла 2 трябва да има повече места, тъй като майчинството все пак е до 2 г., макар и минимално. Затова и съм предубедена.
От друга страна нали виждам тук какво е всеки кандидатства от набор 2011 и после се почват обяснения как да си запазим мястото на 10-м - 1 г.  си бебе, ама да не плащаме и такса и се правят всякакви стойки- обяснява се, че не може да ходи, търсят се вратички в декларациите и т.н., Миналата кампания беше същото и за набор 2010. Една потребителка на въпроса ми, защо са се записали като няма да тръгват от септември-ноември (искаше ако може чак през март ooooh!), ми се сопна, че мястото си било тяхно и те са сиго спечелии, така че ще си го пазят. Много благодаря, ама  според мен пък това не е правилно.
Съжалявам, ако ви дразня.

# 39
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499

А при мен изниква следният въпрос - следва ли един служител (директор на ДЗ) еднолично да определя нулев прием за определен набор, било 2011, 2010 или 2009 г. ?

 Т.е трябва при всички случаи да се обявява прием, така ли? Кажи ми, при 25 места общо за яслена група, колко от децата с нормални 8-8,2 т. ще видят ясла тогава? Не се заяждам. Дава директорката 7 места за набор ясла 1 - при разделение 40:60  - стават 3:4, за ясла 2 остават 18 места - 8 на 10. На следващата година става, приети 7 от ясла 1 отиват в ясла 2. Остават 18 места. Дава примерно пак 7 за ясла1 и остават 11 места - 4:7. Класират се само соц. опашка и деца по К 4.  
Макар че сигурно ти си права, защото личното ми мнение винаги е било, че за ясла 2 трябва да има повече места, тъй като майчинството все пак е до 2 г., макар и минимално. Затова и съм предубедена.
От друга страна нали виждам тук какво е всеки кандидатства от набор 2011 и после се почват обяснения как да си запазим мястото на 10-м - 1 г.  си бебе, ама да не плащаме и такса и се правят всякакви стойки- обяснява се, че не може да ходи, търсят се вратички в декларациите и т.н., Миналата кампания беше същото и за набор 2010. Една потребителка на въпроса ми, защо са се записали като няма да тръгват от септември-ноември (искаше ако може чак през март ooooh!), ми се сопна, че мястото си било тяхно и те са сиго спечелии, така че ще си го пазят. Много благодаря, ама  според мен пък това не е правилно.
Съжалявам, ако ви дразня.
Въпросът е принципен и е като при ХЗ - свободните места и приемът на деца с ХЗ са по преценка на директора. И никой не упражнява контрол! В някои ДЗ има баланс, в други не. Защо? (съвсем риторично) И защо няма воля това да се промени?

# 40
  • Мнения: 513
Как определяш от колко деца ще се състои тази прословута гранична група?

В нашата ясла ще се борят 6 деца(8.2 т.) за гранична група, от колко деца се състои това чудо,да не говорим , че с 8.1 т. са поне 20 отзад.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 077
Граничната група е от всички деца с еднакъв брой точки, които се борят за оставащите места. Примерно има свободни 5 места, а 6 деца с 8.2 са следващите на опашката - те са граничната група.

# 42
  • Мнения: 513
Това означава, че няма никаква гаранция , че ще има свободни  места  в това детско заведение.

И тези  примерни 5 - 6 деца с 8.2 т нямат грам гаранция.Ясно:0 Мерси Simple Smile

само още един въпрос. Embarassed
З Embarassed

защо  отказват записвания, искам д асъм подготвена.Ако нося пълния набор  от документи, ням причина д ами се откаже , нали така?

# 43
  • Мнения: 19
И аз се записвам, за да следя, въпреки че с 8.1 т. шансовете ни са минимални.
Много се ядосвам, че в нашия район нито 1 ОДЗ не приема ДК за месторабота в района  #Cussing out, така шансовете ни щяха да са мааааалко по-големи.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 206
Това е ок  Peace
Ама да се бяха поспрели с приема на ХЗ.
Щото 15хил чакащи и 8хил. места е едно, а 15хил. чакащи и (8+3)хил. места е вече съвсем друго...

Beri, винаги има надежда -  може да спечелите от лотарията  Hug

E, това с приема на ХЗ няма нищо общо с факта, че едва ли чакащите деца са 15 хиляди. Аз това казвам, че съм склонна да вярвам на Чобанов, а не на Белалов  Wink Особено както се видя, че около 4 хиляди чакат за преместване.  Wink

Както и да е, борбата ще е трудна. За яслите няма този критерий ХЗ  Sunglasses


Общи условия

Активация на акаунт