СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013

  • 10 137
  • 783
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 12
абсолютно съм съгласна с горното мнение, обаче ме направиха на две стотинки преди няколко дена за него.

# 631
  • Мнения: 805
Аз засега само хвърлям по един поглед дали попадаме поне в гранична група в сегашното положение ... засега нещата изглеждат добре... но мисля да се занимая по-сериозно с шансове и списъци едва в края на април.
Сега според мен е загуба на време...

Да ви питам ... след новината че се премахва фактора "време", колко желания оставихте?

Аз си оставих само първите 3, 4 ... няма смисъл от останалите сякаш.

Питам, защото гледам че по списъците има много деца с 0т за желание.

# 632
  • Мнения: 4 465
Питам, защото гледам че по списъците има много деца с 0т за желание.

Те едва ли са разбрали какво е "фактор време", а и да го знаят, вероятно още не знаят че отпада.

# 633
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте!Имам нужда от помощ-детето ми е набор 2008 и ходи на ДГ от 2011г.Преместихме се в нов квартал на територията на същата община и кандидатстваме за преместване в друга ДГ, която е сравнително по-близо.проблемът е, че системата дава само 2 т.(заради използваните 3 на предното класиране миналата година).Има ли шанс да се възстановят тези точки и как се процедира спр желание за преместване?Благподаря!:)
Трите точки за първо желание ще бъдат възстановени след 14-ти април. Следете задължително след това, защото пропуски има. Ако не са възстановени след тази дата пишете постоянно на обратна връзка.


И пак ще кажа - тия 3 точки за баба или майка, работеща в ДГ ми бодат очите. Защо поне не ги преместят при социалните? Не е справедливо да имаш такова предимство в Общата опашка. Или да ги пуснат тия деца под някаква друга форма - примерно предимства за персонала. Но НЕ и в Общата опашка.
И аз се присъвединявам. За градината ни по първо желание вече има 10 такива деца  Shocked Прекалено много за една градина Naughty. Според мен трябва да има някакъв лимит на такива деца за градина, както са и тези по соц. критерий, примерно максимум 3, или пак някакъв %. Ами ако отпуснатите места са само 10, т.е. за "обикновени" дечица шанс 0 да се класират. Ето казус за Ели и мама Саня

# 634
  • Мнения: 152
Не съм чела последните 10-15 стр, а и нямам време , за което се извинявам, но ако може да помоля да кажете за това премахване на "фактора време" .... това значи ли ,че вече няма значение кога ще добавиш ДГ и че дори и след 1-во класиране може да се добавят нови? Има ли и някакви други новости ?

# 635
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
...


И пак ще кажа - тия 3 точки за баба или майка, работеща в ДГ ми бодат очите. Защо поне не ги преместят при социалните? Не е справедливо да имаш такова предимство в Общата опашка. Или да ги пуснат тия деца под някаква друга форма - примерно предимства за персонала. Но НЕ и в Общата опашка.
И аз се присъвединявам. За градината ни по първо желание вече има 10 такива деца  Shocked Прекалено много за една градина Naughty. Според мен трябва да има някакъв лимит на такива деца за градина, както са и тези по соц. критерий, примерно максимум 3, или пак някакъв %. Ами ако отпуснатите места са само 10, т.е. за "обикновени" дечица шанс 0 да се класират. Ето казус за Ели и мама Саня

Не е казус за Ели и мама Саня. Многократно е обсъждано без резултат, единственият успех е 6 м. да са работили в ДЗ. Критерият беше атакуван и пред КЗД, но без успех.
Ако някой иска лимит в бройката - организирайте се и пишете поне до РГ. Разбира се колкото повече родители - по-голям шанс въпросът отново да бъде на дневен ред.

# 636
  • Мнения: 10 547

Аз си оставих само първите 3, 4 ... няма смисъл от останалите сякаш.

Аз си ги оставих всичките. Не пречи, нали?  Rolling Eyes

L'Agent, 39 деца се борите за 12 места, т.е. 3 деца за едно място.

# 637
  • София
  • Мнения: 969

Не е казус за Ели и мама Саня. Многократно е обсъждано без резултат, единственият успех е 6 м. да са работили в ДЗ. Критерият беше атакуван и пред КЗД, но без успех.
Ако някой иска лимит в бройката - организирайте се и пишете поне до РГ. Разбира се колкото повече родители - по-голям шанс въпросът отново да бъде на дневен ред.
Да, за другото ми е известно за съжаление. Точно лимита имах предвид, както има и лимит за местата по соц. критерии. Досега не ми е правело впечатление, понеже явно бройките са били по 1-2, но сега цели 10, вече е прекалено  Crossing Arms

# 638
  • Мнения: 3 695
А защо отпадна факторът време?  Crossing Arms
Защо майката, която е регистрирала детето си още с излизането на ЕГН-то да няма предимство пред друга, която се е сетила от днес за утре да го даде на градина? Като се махне този фактор само се увеличават децата, които се джуркат на лотария, което според мен трябва да се ограничи.  Stop

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 11:07 от tini-mini

# 639
  • София
  • Мнения: 3 297
Заради яслите. Там може да кандидатстваш още когато детето ти навърши 10 месеца и така децата, родени по-рано през годината ще са с предимство.

# 640
  • Мнения: 4 465
А защо отпадна факртора времеCrossing Arms
Защо майката, която е регистрирала детето си още с излизането на ЕГН-то да няма предимство пред друга, която се е сетила от днес за утре да го даде на градина? Като се махне този фактор само се увеличават децата, които се джуркат на лотария, което според мен трябва да се ограничи.  Stop

Според СО така се осигурява равнопоставеност. Спорих, но без резултат. По принцип няма проблем в яслите това да не важи, а при останалите да си е както сега, но решиха да отпадне за всички.

# 641
  • Мнения: 4 465
Не е казус за Ели и мама Саня. Многократно е обсъждано без резултат, единственият успех е 6 м. да са работили в ДЗ. Критерият беше атакуван и пред КЗД, но без успех.
Ако някой иска лимит в бройката - организирайте се и пишете поне до РГ. Разбира се колкото повече родители - по-голям шанс въпросът отново да бъде на дневен ред.

Саня, ако не бъркам после в съдебното решение имаше намек за К4, което ми навява мисълта че в съда този критерий има всички шансове да се определи като дискриминационен. Проблемът е че точно този критерий не стигна до съда.

Може би е по-удачно да се тръгне в тази посока. В КЗД бяха пуснали жалби обикновени родители. После всеки от тях имаше възможност да обжалва в съда решението на КЗД, но май не се появиха. Или нещо подобно имаше. А доколкото знам в КЗД не са пускани жалби срещу допълнителните критерии. На вас ви е далечно и сте фокусирани върху детските градини, което е логично предвид възрастта на децата, но моето тази година кандидатства в първи клас и масово е приет от училищата критерий за родител (а някъде вероятно и за баба и дядо) в столичното образование (каквото и да включва това). Но пък социалните критерии са кът и на деца с ТЕЛК не се полага предимство.

Инфото ми е от няколко училища в нашия район, но предполагам че на други места не е много по-различно.

# 642
  • Мнения: 1 889
А защо отпадна факртора време?  Crossing Arms
Защо майката, която е регистрирала детето си още с излизането на ЕГН-то да няма предимство пред друга, която се е сетила от днес за утре да го даде на градина? Като се махне този фактор само се увеличават децата, които се джуркат на лотария, което според мен трябва да се ограничи.  Stop
Какво означава да се е сетила от днес за утре?! Представи си примерно, че някоя майка се е надявала бабата да го гледа и не кандидатства детето, а после бабата да не може вече да го гледа поради заболяване, смърт не дай си Боже и др. фактори. Защо да няма равен старт това дете при положение, че чак май месец е класирането?!
Правилно го премахнаха този фактор!

Последна редакция: пн, 12 мар 2012, 11:21 от Kölsches Mädel

# 643
  • Мнения: 9 450
А защо отпадна факртора време?  Crossing Arms
Защо майката, която е регистрирала детето си още с излизането на ЕГН-то да няма предимство пред друга, която се е сетила от днес за утре да го даде на градина? Като се махне този фактор само се увеличават децата, които се джуркат на лотария, което според мен трябва да се ограничи.  Stop
tini-mini,
Това и друг път сме разисквали. като регистрираш детето с излизането на ЕГН-то нищо не печелиш. Можеш да добавяш кандидатури за СДЯ, едва при навършване на 10 м. и то ако са отпуснати места за този набор, а пък за ОДЗ и ЦДГ, едва на следващата година. Стига с този фактор време. Единствено съм съгласна, че по този начин се ощетяват децата, кандидатстващи за първа група с набора си с по 8 т., защото сега вече от септември и януарчетата от следващия набор ще могат да ги предварят. Иначе не виждам особен проблем. След като вече на всяко класиране ще се тегли нов номер за граничната група, то и отпадането на първоначална и всякаква дата е добро решение. Понякога се случват непредвидени неща - напр. смърт в семейството, няма кой да гледа детето и т.н.

# 644
  • Мнения: 3 695
Ок, за яслите може да има основание, но за градинските групи би следвало да важи фактор време според мен.
Все пак е много по-основателен критерий от тегленето на лотария.
Kölsches Mädel , много частни случаи могат да се измислят, но въпросът е принципен.

Ами по вашата логика да махнем всички критерии и да джуркаме всички деца на томбола.  ooooh!
Както и да е, не искам да споря, все едно.

Общи условия

Активация на акаунт