Отговори
# 15
  • Мнения: 322
Май си забравила наистина какво е да си пубер. 

 Peace

В периода 11-14г. бях доста продуктивна в направление "мръсни" версии на популярни стихчета и песнички  Laughing Това не пречеше да съм пълна отличничка и винаги за пример в училище  Mr. Green Все пак се радвам, че баща ми не научи за поетичните ми заложби  Simple Smile

Подкрепям мнението на Лиляна  Peace

# 16
  • Мнения: 46
Да, да прочете Спасителят в ръжта, щото на по-голяма възраст е тъпня.

Тийновете и децата обичат мръсната реч, защото им дава усещане за сила и независимост. Нека я има, а останалото е възпитание. По-добре е да говорят.

Едно време имахме лексикони и споменици, където пишехме тъпните, но не попадаха в ръцете на обществото.

Бай дъ уей, дечицата, танцуващи на Азис, имаха страхотно усещане за ритъм, по-добро от това на доста танцьорчета, натикани насила в калъпа на българските народни танци.

Мразя чалгата, но това е просто липса на стил, не е зло.

Младежи 6-7 клас не могат да разбират граждански права, могат само да резоньорстват с лозунги. Това правят и сега тийновете, само че копират това, което виждат около себе си.

Ще го израсте.


Да, съгласна съм за горяни, партизани, прекалих. Просто ми се струва, че нямам добър контрол върху домашните задължения на детето си и то ми се качва на главата в безделието като символ на "независимостта си"



# 17
  • Мнения: 46
Май си забравила наистина какво е да си пубер.  

 Peace

В периода 11-14г. бях доста продуктивна в направление "мръсни" версии на популярни стихчета и песнички  Laughing Това не пречеше да съм пълна отличничка и винаги за пример в училище  Mr. Green Все пак се радвам, че баща ми не научи за поетичните ми заложби  Simple Smile

Подкрепям мнението на Лиляна  Peace

Да, детето е отличничка и не харесва България заради чалгата. В същото време прописа такива стихчета. Парадокс, нали? Явно никой не може да остане незаразен от прелестите на масовата култура. Оставих детето в ръцете на баща й да  обяснява за Слави и Годжи. За мой срам.  Когато се озова психично неподготвена за такива изцепки, отреагирам бурно и неадекватно, поради което губя авторитет.  Sick

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
чалгата няма нищо общо. Такива стихчета и песнички винаги са се съчинявали.

# 19
  • Мнения: 6 365
Стига де, да пунтираш масовата култура с ирония е признак за гениалност:)

Бели кахъри, аз като тийн минах през Уика и сатанизъм, ама говорим за свещи, олтари, пентаграми, готик дрешки (дето си ги нося, че пак са на мода). Ама то кой тийн не е призовавал Велзевул...поне на игра. Или Дама Пика. За малко и с вуду да се захвана, но не съм католик.

И к'во? Оказа ми се адски полезно в университета, та и до днес. Познаването на мистичното и магическото мислене е много полезна способност, дори за 21 век.

# 20
  • Мнения: 86
Да не говорим,че и възрастните се случва да припяват кикотейки се мръснишки песнички в късна доба и весела компания.
Ние защо го правим,нали сме изискани,възпитани?

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
аз много се забавлявам моите като ми донесат някое такова произведение или съчинят те самите нещо. Интересното за тийновете е да правят такива съчения групово, един го започне, друг го довърши, и накрая почти не можеш да познаеш първоначалната идея.  Simple Smile Между другото, ако ги видите моите навън, ще останете с впечатление, че са от най-консервативното училище и с най-консерваттивното възпитание, все едно излизат от наръчник за доброто дете.  Wink

# 22
  • Мнения: 6 365
Айде кажете нещо тийн-ско. Щото от баба ми такива мръсни песни знам, ще изчервят и Черно Фередже.

Не мога да се сдържа да не споделя култовата песен на мръснишко-морска тематика:

"На кораба Мисури
Ний всички бяхме щури.
Хванахме трипер на остров Кипър
И сифилис в Малайка!"

Въпреки географската широта на съдържанието, поантата си остава сексуалната активност на екипажа.

"Ние бяхме грозна тайфа,
Недостойна за хайлайфа.
Бременен корем ни бе емблем
И слонски х*й за мачта!"

И така нататък. Дрънка се на китари в ла минор и до мажор, гамите на старите градски песни.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
еее, не ги помня! смешни са ми на момента, и бързо ги забравям.

# 24
  • Мнения: 1 129
Култово беше "Яяя вземи си чантата, шапката, гащите"....

# 25
  • Мнения: 6 365
Тез червени домати...

Простотиите трябва да се познават. Ми представи си, че един ден реши да става журналистка, как ще се оправи по редакциите без моряшки изказ?

Вдъхновихте ме, отивам да композирам чалга песен за Бела и Едуард.

# 26
  • Мнения: 46
Стига де, да пунтираш масовата култура с ирония е признак за гениалност:)

Бели кахъри, аз като тийн минах през Уика и сатанизъм, ама говорим за свещи, олтари, пентаграми, готик дрешки (дето си ги нося, че пак са на мода). Ама то кой тийн не е призовавал Велзевул...поне на игра. Или Дама Пика. За малко и с вуду да се захвана, но не съм католик.

И к'во? Оказа ми се адски полезно в университета, та и до днес. Познаването на мистичното и магическото мислене е много полезна способност, дори за 21 век.

Моята щерка също минава през сатанизма на лейди Гага.
Абе защо като беше малка като четох за Снежанка, тя не я хареса, а хареса лошия герой, мащехата? Сега обяснява, че лошите били по-яки, добрите били слаби.
Е, хубаво, била съм доброто дете, за да не се разведат мама и татко, нали имаха проблеми. При мен пък винаги усета е бил към духовна чистота. Докато не пропуших като студентка от първата си нещастна любов. от живота... Тогава чак май ми се разбиха детските илюзи. Колкото по-късно, толкова по-мръсно. Някакъв такъв  посредствен  житейски извод ми се върти   newsm78

Благодаря, на всички, които ми писаха в темата   bouquet Човек понякога има нужда да обмени опт. Може би не всичко е толкова страшно, колкото ми се стори в началото.  Hug Благодаря ви още веднъж от сърце.  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 6 365
Каква лейди Гага, тука говорим за сериозни вещерски ритуали:)

Аз пък исках като порасна да съм актриса и да играя отрицателни герои.

Както виждаш, пораснах голяма девойка, разумна и с хармонична душа, истинска дама Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 11 916
Моето дете е малко, но ако пише такива стихчета със съответната ирония и за забавление, няма да се впечатля.Ако вече дълбоко и напоително се потопи в чалга-културата, ще имаме сериозен разговор и ще се опитам да принизя достойно този вид "култура".

Мръсни думички и изрази към днешния момент са недопустими, защото е малък и формира изказ и стил.
Но на тийн-възраст може да се разграничи кога детето с ирония или просто за смехория  ползва "лошите думички"от ситуциите при които това само му е в главата.Заедно с бръмбарите.

За ранното сексуализиране съм много против.Може би до крайност, защото аз не съм от "изпреварващите родители", които от невръстна възраст обясняват що е секс, говорят за видовете двойки и т.н.Не му е времето, не пита, не го просвещавам.Крайно консервативна съм в тази насока.

# 29
  • Мнения: 6 365
И аз съм по-скоро консервативна. Напоследък се налага секс-позитивна вълна, в която насоката е сексът да се смята за нещо биологично и ежедневно и затова да не се отлага, да не се смята за специален.

На мнение съм, че напротив, трябва да има усещане за специалност. Иначе става тривиално и животинско. Има я и идеята, че всеки непрекъснато и по много трябва да иска секс, ако не, значи е болен, импотентен, фригидна или ненормален.

Лоши думички трябва да се учат на възраст, на която имаш достатъчно акъл да не ги ползваш, а насаме или в подходяща компания да се наслаждаваш на гения им. Лошите думички се похабяват от прекалена употреба и трябва да се пестят.

А четенето на Туайлайт сагата къде остава?

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 15:16 от Mamacita Bandida

Общи условия

Активация на акаунт