Мъжът ми не си стои в къщи?

  • 15 192
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 283
Вярно, никога не съм се сблъсквала с мъж, който пиянства и нямам представа как е.

# 16
  • Мнения: 309
Именно това имах предвид- финансовата зависимост. Много жени затова не се разделят със съпрузите си.

# 17
  • Мнения: 54 445
Вярно, никога не съм се сблъсквала с мъж, който пиянства и нямам представа как е.

Повярвай ми , кошмарно е ! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 3 659
А детето Rolling Eyes Пролет дали се замисля какво е за детето.

Бърди, мнението ти е не на място Peace

# 19
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
При мен нещата се случиха още преди да забременея - в смисъл че ни изостави и хукна по кръчми и верни приятели.Оказа се ,че господинът обичал нощния живот , а аз дори не съм подозирала за тези му похождения от преди да сключим брак.Дори не искам да си припомням през ада който преминахме с детенцето ми.Господинът освен,че обичал алкохола в изобилие се оказа и доста добър картоиграч.Ако случайно е загубил на карти -елате го вижте-рита с крак врати ,вика пуска музика и всякакви други простотии от яд.Господи,благодаря ти ,че не загубих разсъдък и не полудях-спасих детенцето си от ада и сега вече всичко е зад гърба ни.Такъв няма промяна,само ще се задълбочават пороците му и не си мисли ,че ще го промениш.Бягай и осигури спокойствие за децата си!

# 20
  • Мнения: 386
И моят не стоеше в къщи. Не че като стоеше беше по различно, от това да го няма  Rolling Eyes

Както при повечето случаи, след като се роди сина ни, се подсети горкия, че не се е наживял. Попремина в един момент този му период. Измести го период на скандали, скандали за всевъзможни глупости и естествено аз винаги за всичко бях виновна, обиди, липса на внимание каквото и да е било към мен. Търпях го 3г, - така до миналата седмица.

И между другото и мен ме беше много страх, как ще се оправям с парите и т.н. и все чаках по-подходящ момент. Е, такъв не дойде. Вярвай ми, като опре кокала в ножа сама ще се очудиш какви гениални идеи могат да ти дойдат. Thinking

# 21
  • Мнения: 98
Извинявам се на авторката за английския в началото   Confused
Надявам се нещата да се подредят и ти да не усетиш на гърба си горчивия опит на момичетата, които са се изказали.....  bouquet

# 22
  • Мнения: 6 164
Очевидно това е неговото бягство от проблемите. Рационално е да кажа: поговорете, открий какво го плаши, намерете компромисно решение, надявайки се, че той ще се промени. Практически обаче той вече се е доказал като безотговорник и такива мъже не се променят. Или е научен от малък да поема отговорности, или просто е замесен от такова тесто, но щом бяга, той е просто страхливец и няма шанс да се промени. Това е в кръвта му - избира лесния път, където няма съпротивление, търкаля се по нанадолнището и ти просто имаш 3 деца така. Тегли му една и повярвай ми, може да ти се струва трудно да си сама, но с времето ще откриеш, че всъщност е по-лесно, защото имаш една грижа по-малко и един стресов фактор по-малко.

# 23
  • Мнения: 6 214
Тегли му една и повярвай ми, може да ти се струва трудно да си сама, но с времето ще откриеш, че всъщност е по-лесно, защото имаш една грижа по-малко и един стресов фактор по-малко.
Много е вярно това със стресовия фактор в крайна сметка  newsm10 Това да се чувствам лъгана, пренебрегвана, незначителна барабар с детето ни, си беше мъка за мен.

# 24
  • Мнения: 20
Е значи той изкарва достатъчно пари да издържа семейството, оправя всичко у вас и у родителите ти и ти го наричаш пройдоха и проклинаш живота си с него?  newsm78
Тва жените сме голяма работа понякога, ейййй ...

Къде съм казала, че изкарва достатъчно пари, Бърди? Изкарва пари, при които с големи лишения можем да вържем двата края.
А това, което оправя го оправя с голяма мъка, но все пак в един момент става готово. И аз трябва да съм много благодарна и да се чуствам длъжна. Когато лепи плочките да не казвам колко време ги лепи. На ден слагаше по три. И все каляше и аз по него трябваше да ходя половин година докато свърши работа. То излиза, че по-добре да бяхме викнали някой за 2 седмици да беше свършил работа. Но така е неговото се вижда, моето не. Аз няма да му натяквам за това, което съм свършила, но елате да го видите него.
Снощи съм го чакала до 5 да се прибере, после му търпях скандалите и красъците още 2 часа. Предрема един час и в 8 се надигна пак да вика и да се заяжда, а аз с ,,ведро" настроение тръгнах на работа.

Бърди с нейните думи показа какво мислят хората отстрани за жени в моето положение.

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 22:28 от Пролет 22

# 25
  • Мнения: 54 445
Пролет 22 , Hug

Изказването на Бърди наистина е не на място .

Обаче , който се е сблъскал реално с такава ситуация , знае за какво става въпрос .
Аз съм живяла с пияница , дето от въздуха дигаше скандали с часове , нищо не пипваше в къщи и 1 ст. не даваше за нищо , та много ми е ясна картинката .

Но , дори и да даваше пари , тези пиянски изстъпления не бих ги търпяла на никаква цена ! Naughty

# 26
  • София
  • Мнения: 17 283
Добре де, Пролет, помогни ми тогава да те разбера - не изкарва пари, не помага с нищо, пиянства, не се прибира, а като се прибере вдига скандали, а ти си с него от 20 години.
Първо каза, че не можеш да се справиш финансово без него, сега не изкарвал пари.
Първо оправял и поправял всичко у вас, за което нямаш пари за майстори, сега пък лепел по 3 плочки на ден.

Не ми отговаряй де, на мен ми е ясно какво е положението - свикнала си си с тормоза, търпиш и после се оплакваш, но вече е късно да предприемеш нещо и ще си търпиш и занапред, а с оплакването ще се разтоварваш. Аз обаче не мога да проявя съчувствие и състрадание, човек живее така, както иска да живее и не може да обвинява никой друг за това. Да ме прощаваш Хепи, ама ти като си живяла в такъв тормоз, си се махнала, нали, не си останала 20 години да подлагаш детето си на това.

С това приключвам писането си по темата, защото явно целта е да охкаме и да ахкаме колко той е лош и колко ти добра, а на мен не може да ми се обърне езика да го направя, при условие, че имате дете, което е отгледано в тази среда.

# 27
  • Мнения: 54 445
Бърди , аз не съм се махнала , защото си бях в моето жилище .
Но него го търпях 2,5 години и го изгоних ! smile3513

Обаче съм била и съм финансово независима .
Даже той ми беше в тежест , защото не плащаше дори неговата част от общите сметки . Peace

Аз вярвам на Пролет , защото има толкова много семейства , които наистина живеят заедно , само защото жената не може да се справи сама финансово . Sad

# 28
  • Мнения: 3
Благодаря ви момичета за отговорите Hug Наистина, след като ги прочетох ми стана ясно, че положението наистина е сериозно. Макар,че при нас няма скандали, като се напие,си ляга, сметките се плащат от общия бюджет  newsm78 Три-четири дни беше златен-помага и т.н. Вчера излезнахме с децата, на обяд ги приспахме заедно и след това излезе. Вечерта се прибра към 23ч и си легна. Не знам вече какво да направя. Причината, която ме е спирала да си тръгна поне 2-3 пъти досега е, че нямам условия къде да отида с децата, т.е. има къде да отида, но там няма подходящи условия за децата- има нужда от ремонт,дезинфекция и т.н., а сега нямам възможност за такива неща Cry Родителите ми са разведени и всеки си гледа живота- не мога да разчитам на тях Sad Много е сложно, Слава Богу,че децата не са жертва на сцени и скандали, поне засега Praynig и се надявам това да не става. Засега не мога да се реша да си тръгна, но ако продължава така, ще се замисля сериозно Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 261
В момента в който детето ми започна да ми казва- мама хайде да си лягаме и да се правим ,че спим защото тати ще си дойде /пиян/ и ще вика-осъзнах, че е време да го напусна и че съм се провалила в опитите ми да спасявам брака си.

Общи условия

Активация на акаунт