Болничен

  • 5 458
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 158
Първо се издава болничен за 7 дни,след което се минава ЛКК,и оттам ти се издават по-дълги болнични.Твоята лекарка малко се пресилва според мен,може пре-спокойно да и кажеш,че работата ти е тежка и се нуждаеш от болничен.Така процедирах аз!И моя доктор всеки месец ми даваше болничен,не е имало никакъв проблем...

Точно така се прави и на мен един лекар, който заместваше за кратко моя ми каза, че трябва да лежа, а моят ми каза ,че не е необходимо 7 дни от личната си взех аз и после на всеки 30 от женска консултация от средата на пети месец и сега съжалявам,че не излязох по-рано.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 348
На 8.09 казваш ти е термина?
45 дни преди това той трябва да ти издаде задължителен болничен.Реално ти трябват 2 болнични по 30 дни(грубо,защото не ми се смята в момента).Изобщо не трябва да има проблем да ти ги издаде,имаш пълното право на това и без да лежиш в болница.

# 17
  • Мнения: 12
Здравейте,явно при всеки лекар е различна практиката за болничен.На мен ми се наложи да взема от края на 4тя месец болнични,защото работата ми е натоварваща и свързана с пътуване.Нямаше никакви проблеми и не са ме карали да лежа в болница.Ходя на ЛКК и ми продължават болничния с 20 дни при всяко явяване и ще съм така до 45дневния болничен преди раждане.

# 18
  • Мнения: 6
Зравейте!Аз излезнах в болничен от петия месец, по принуда от работодателя.В момента съм в началото на 6-ти.Първоначално гинеколожката ми даде 15 дни,после още 15 и сега вече-за цял месец,като минаваш комисия-носиш си личната амбулаторна карта в даден кабинет и след ден-два си я взимаш с готова диагноза,като болничния отново носиш на работодателя.Така се процедира до полагаемите 45 дни преди термина.Леко бременеене и успех!!

# 19
  • Мнения: 61
Аз също се чувствам добре, но работя в хранителен магазин, което изисква 8-9 часа стоене на крак.. каси.. кашони постоянно разнасяне.. и от време на време ми падаше и кръвното. Казах на лекаря си как стоят нещата - той ми даде първо за 15 дни болничен, а сега за още 30. Нямам намерение да се връщам на работа.. Не съм ходила на комисии.. не съм стояла в болница, няма никакъв проблем.
Ще ми издава болничните докато е нужно.. така че Успех!!!   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 153
 Ами да болницата в която е лекарката ми която води ЖК е Токуда. И като ми казаха че ще трябва да лежа в болница заради болничния ми споменаха че то може и при тях да лежа срещу 300 лв. Май наистина става дума за пари  Thinking. Аз съм решила да ходя да лежа в Майчин дом не мисля да се изваждам 300 за няма нищо. На мене ми трябват горе долу 2 болнични по 30 дни и се надявам  с едно влизане в болница да стане тая работа пък да видим. И на мене ми е много чудно защо не искат да мми дадат направо болничен без да се занимавам с такива работи ама не ми се разправя с лекарката.

# 21
  • Мнения: 2 231
Защо си по ЗК в Токуда. Там ли ще раждаш. То обикновено там тези които израждат не водят консултации по ЗК. Аз  ходих там на прегледи от време на време при моя лекар, при който родих, но ЖК по здравната каса в районнта поликлиника. Да в Токуда ако искаш да ти дадат болничен те карат да лежиш в болницта и да ти вземат парите.
Това, че ще лежиш в МД, изобщо не означава, че тази от Токуда ще ти продължи болничния от там.
Изобщо според мен тъпа работа. При коя лекарка си в Токуда  newsm78
И на мене ми е много чудно защо не искат да мми дадат направо болничен без да се занимавам с такива работи ама не ми се разправя с лекарката.
Ами заради парите, затова  Peace

# 22
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета!
Аз съм в 5-я месец и мислих да си взема болнични до края на бременността, но когато говорих с мойта гинеколожка за болничните. Тя ми каза че няма проблем за болничните, но първо трябва да ми пусне за 14 дни и после да лежа 3-4 дни в болницата и после да ми издаде 3 болнични за по 1 месец. Но след това майчинството от 90% слиза на 80% . И според мен не си заслужава, ако не ти е рискова бременността

# 23
  • Мнения: 646
Но след това майчинството от 90% слиза на 80% . 

Защо да ти слиза майчинството на 80%? newsm78

# 24
  • Мнения: 2
здравей,  DidiDani11
Така ми каза гинеколожкота с която говорих за болничните. Тая седмица ще ходя при нея и пак ще я разпитам по - подробно.

# 25
  • Мнения: 646
здравей,  DidiDani11
Така ми каза гинеколожкота с която говорих за болничните. Тая седмица ще ходя при нея и пак ще я разпитам по - подробно.

Разпитай я , защото болничните те бъркат по отношение на това каква заплата ще вземеш на края на месеца а не в парите на които те осигуряват.Поне аз така си мисля де. Peace

# 26
  • Мнения: 11 906
здравей,  DidiDani11
Така ми каза гинеколожкота с която говорих за болничните. Тая седмица ще ходя при нея и пак ще я разпитам по - подробно.

Разпитай я , защото болничните те бъркат по отношение на това каква заплата ще вземеш на края на месеца а не в парите на които те осигуряват.Поне аз така си мисля де. Peace

Грешно мислиш  Wink. Правилно е казала гинеколожката, каквито пари болнични вземаш на такива ти се води осигуровката и затова майнчиството пада защото последните 4 месеца ще са с по-нисък доход и мен навремето ме предупреди лекарят ми за това Peace.

# 27
  • София
  • Мнения: 153
 На мене ЖК консултация ми я води др. Евтимова и реших да е там, заради изследвания, картони.... абе всичко си е накуп и е по удобно с едно ходене правиш всичко каквото трябва, а и после за раждането на доктора ще му е по лесно да проследи картона и всичко каквото го интересува.
 Относно 80% за парите за майчинство има нещо такова. Когато си болничен ти се изплаща 80% от заплатата която получаваш. Ако взимаш 100лв ще ти изплатят 80лв. после когато ти смятат майчинството ти взимат тези 80лв, а не 100лв колкото ти е реално заплатата и от там идва намалението на майчинството. Но според мен не е толкова фатално, защото те реално връщат 24м назад и тези 20лв по малко за няколко месеца не се усещат толкова. Но зависи де.

# 28
  • Мнения: 158
Така е за 80%  те проццента, но пък за сметка на това болничните, които ти изплащат не се облагат с данък.Аз взимах с 40 лв повече майчинство от заплатата.

# 29
  • Мнения: 314
Така е за 80%  те проццента, но пък за сметка на това болничните, които ти изплащат не се облагат с данък.Аз взимах с 40 лв повече майчинство от заплатата.

Да, но ако те осигуряват на реалната заплата.  Wink
И моя приятелка искаше да излезе болнични, но я осигуряват на половината от това, което взима, така при нея много пада сумата и се отказа.

Общи условия

Активация на акаунт