CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 19

  • 51 838
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 071
 Joy много ме развесели

# 61
  • Мнения: 9 025
Ха ха и аз го гледах това кличе онзи ден, много се смях.

# 62
  • Мнения: 803

 Защото аз може и да знам заплатата (и винаги я знам), но често не мога да я коментирам.
Не го разбирам това. Необявяването на заплатата е чисто губене на време. И на двете страни. Колко интервюта трябва да минат, докато се каже какво възнаграждение ще се получава?

Работодател съм и всяка обява за работа е с обявена заплата. На някой ще му се стори ниска, няма да кандидатства, друг ще е доволен. Но ще си спестим взаимно време, което напоследък ми е все по-ценно.

 smile3501  Приветствам! Това е истината! Много време ще спестим ако сумата е обявена предварително! И на двете страни. Е, има резон да се оставя накрая, но пък губим ценно време до небесата.

Поля от слънчогледи, много благодаря за усмивките тая сутрин  newsm10

Последна редакция: пт, 16 мар 2012, 10:15 от OK

# 63
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Клипчето е много свежарско  Laughing

Една позната навремето в СиВи- то си /може и в мотивационното писмо да е било, не помня вече/ направо посочваше какво приблизително възнаграждение очаква.  Peace

# 64
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Обадиха ми се за интервю в понеделник, стискайте палци, че работата много ми допада, въпреки, че е с английски.
Сядам да си подновя инглиша Laughing, че покрай този френски Embarassed

# 65
  • Мнения: 1 446
Клипчето е много свежарско  Laughing

Една позната навремето в СиВи- то си /може и в мотивационното писмо да е било, не помня вече/ направо посочваше какво приблизително възнаграждение очаква.  Peace

Обаче има кандидати, които след това съжаляват, защото са готови на компромис. Имала съм не един такъв случай. Аз затова казвам--парите не са всичко, има много други аспекти, които определят дали ще решите да започнете на дадено място или не.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 817
Парите може и да не са всичко, но за мен например са много важни.
При мен има два варианта: по-ниско заплащане и работа на смени или съответно по-високо заплащане и работа на стандартно работно време (за да мога да си запиша детето например на частна детска градина). Т.е. в случая за мен е важно и какво е работното време.

# 67
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
За всеки движещите фактори са различни.
За мен, например, много важно е работното ми място да не е в другия край на града. Има и ред  други съществени елементи, компромис с които не правя. И заплащането не е за подценяване, разбира се, но не е на първо място.

# 68
  • Мнения: 1 749
Търсим енергични, комуникативни, съвестни служители/ки за работа в денонощен магазин за кафе, алкохол, цигари, захарни изделия. (...) Работата е свързана с вдигане на тежести.

 hahaha

# 69
  • Мнения: 812
Аз започвам да се отчайвам от положението на трудовия пазар в Пловдив. Мъка, мъка голяма.
Смешни заплати, няма развитие, експлоатират те щом видят, че можеш да издържаш още и още...

Напълно съм съгласнас теб,положението е очайващо плачевно.
ако все пак хвърляш по едно око на обявите се оказва ,че периодично едни и същи работодатели пускат обяви(или кофти работа или прекалено ниско заплащане)
Агенциите предполагам много помагат в търсенето и прелагането на работа,но за мен си остава сигурен вариата -работа чрез познат,близък,роднина

# 70
  • София
  • Мнения: 489
Висше образование, 2 езика искат ли за магазина  Party

Тези дни се замислих дали да не пробвам с Агенции/я за подбор на персонал Wink
Имате ли опит с такива фирми, да препоръчате някоя?

# 71
  • Мнения: 812
Ами чесно казано има и такива изисквания в някои обяви -2 езика, минимум.средно образование,висшето е предимство и т.н и то работа в магазин за продажби на дрехи от Индия,а да и компютърна грамотност

# 72
  • Мнения: 1 749
Висше образование, 2 езика искат ли за магазина  Party

Тези дни се замислих дали да не пробвам с Агенции/я за подбор на персонал Wink
Имате ли опит с такива фирми, да препоръчате някоя?
Не, само здрави мишци. Laughing

Малък опит имам с такива агенции. Моя случай беше такъв: викнаха ме на интервю в събота, а кандидата трябваше да започне работа в понеделник. Mr. Green Жената ми каза, че ще се обади до края на деня, а се обади в неделя привечер. Изобщо...

# 73
  • София
  • Мнения: 642
Бързам да се запиша и аз.

Успех момичета!!!
Дано в тази тема има повече започнали мечтаната и доходна работа!!!

# 74
  • София
  • Мнения: 489
Висше образование, 2 езика искат ли за магазина  Party

Тези дни се замислих дали да не пробвам с Агенции/я за подбор на персонал Wink
Имате ли опит с такива фирми, да препоръчате някоя?
Не, само здрави мишци. Laughing

Малък опит имам с такива агенции. Моя случай беше такъв: викнаха ме на интервю в събота, а кандидата трябваше да започне работа в понеделник. Mr. Green Жената ми каза, че ще се обади до края на деня, а се обади в неделя привечер. Изобщо...

Здрави мишци, здрав кръст, здрави рамене, голям гръб, прилично развити бицепси. Карта за фитнес трябва поне да ни осигурят...  Mr. Green

Ох, вече не знам какво още да измисля, за да започна по-бързо работа. Следя за всякакви семинари, обучения, които биха ми били полезни... Не знам дали сте преглеждали Проектите, които са описани на страницата на Агенция по заетостта. Има някои интересни неща. Миналата седмица ходих до БТ и ме включиха в една програма, стартираща април месец, с продължителност от 2 месеца, заплаща ти се всеки присъствен ден. След нея - (евентуален) стаж. Но това ми изглежда тоооолкова мнооого време Sad Искам нещата да се случват по-бързо, уви..
(днес май ми е депресарски ден   33uu)

Общи условия

Активация на акаунт