CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 19

  • 51 828
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 4 136
Цитат на: Сабина
Дори няма нужда някой да ме кара с тоягата. Сама предлагам да се включа, но ако работодателят има нужното отношение.

Знаеш ли, това беше част от задълженията ми на последната ми позиция. Да включа колегите в извънработни дейности, които обаче привличат клиенти и ни позиционираха по правилния начин. На повечето им беше забавно, защото после клиентите идваха и имаше "ама много хубави деца сте, много ни хареса това,което направихте за квартала" и ни ставаха клиенти Simple Smile Нямаше извънредни бонуси или заплащане, но когато на някой му се наложи да си тръгне работа или закъснее нямаше цупене, глоби или нещо такова. Обаче и мениджърите наравно с нас в квартала, нали се сещаш Laughing Laughing И никой не мрънкаше срещу този труд. Разбира се, можеше всеки един да откаже, това си беше негово право. Но им харесваше самата идея за това, че участват в организирано събитие и не са на бюрото. Пак казвам - не на всички, но няма как всеки да е доволен.
Просто наистина бяхме екип с обща цел. Сега целта е да си запазиш мястото и все повече действа принципа "натопи другарчето".

Чакайте сега - има разлика между инициативи от типа на "Да изчистим България за един ден" и да чистиш офиса, за да пести шефа от чистачка. Едното е корпоративна социална отговорност, където хората се радват да го правят и то само 2-3 пъти годишно, а и е който иска - насила никой служител не карат, а другото ...не ми се коментира даже. Аз за мен съм си решила , че ще правя това за което съм наета и няма да ставам чистачка на офиса, да мия си чашата от кафето, но няма да им мия прозорците.

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 22:59 от vaflichka

# 706
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
О, да, различни неща са Simple Smile не споря Simple Smile

# 707
  • Мнения: 417
Като стана дума за пестене се сетих една забавна случка от предишната ми работа.
Работех като офис координатор в малка фирма.Имах задачата да украся коледно офиса и да вложа"малко зеленко" както се изрази тогавшната ми шефка.Имах "неблагоразумието" да купя клонки от пазара
(щото елхите много скъпи Whistling) и когато разбра шефката побесня,че съм харчила пари на фирмата за подобни глупости Shocked
Тя имала в предвид да се откъснат от някъде.Ами да бях хванала гората Joy Joy
Иначе не и пречеше да впише разход- напр.150лв такса за актуално състояние ,като реално тази услуга струва 30 лв.

# 708
  • Мнения: 107
Здравейте,
в петък съм на интервю и искам да ви помоля, който са му давали задачи на ескел да сподели какви са били долу-горе.Кое да си припомня.Ще има такава част и се притеснявам Praynig

# 709
  • Мнения: 1 749
На 20 март ходих в една агенция. Харесаха ме и ми обещаха интервю с евентуалния работодател. Мина почти месец и нищо не се случва. На какво може да се дължи това голямо забавяне? Писах им. Казаха, че явно ще отнеме повече време, не бяха много ясни в обясненията си.
Уредиха ми друго интервю, вярно, но първото предложение ми хареса много и сега леко ме е яд, че така се бавят нещата.

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 4 136
Здравейте,
в петък съм на интервю и искам да ви помоля, който са му давали задачи на ескел да сподели какви са били долу-горе.Кое да си припомня.Ще има такава част и се притеснявам Praynig

много често дават pivot таблици и една ужасна за мен функция vlookup.

# 711
  • Мнения: 4 841
Боже, даже не бях чувала, че има такова нещо. Погледнах в нета за повече инфо и не ми се стори толкова сложно. Никой до сега не ми е искал такова нещо, а съм попадала на какви ли не интервюиращи. Включително един ни беше събрал 4 момичета в един офис и си приказвахме общи теми след като обяснихме какво образование имаме. Накрая каза, че края на седмицата пак щял да бъде в града и може да му се обадим за кафенце.

# 712
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
е, не, не, не мога да не споделя Joy hahaha http://www.jobs.bg/f1412088
Сега ще трябва да се надъхам да пиша есе на тема "С какво ме привлече позицията Асистент на управителя“  на сексшоп Joy

Ох, забравих са сложа линка Laughing

# 713
  • Мнения: 48 216
vlookup не е никак сложно щом му свикнеш, и тук във форума има тема- "Да се научим да работим с Ексел" , им аи много примери в нета- разцъкай ги и мисля че за 30на минути ще му хванеш цаката.
pivot обаче вече е по-сложно, а и не знам за каква работа би се наложило...

# 714
  • Мнения: 6
Пивотна таблица обикновена се използва при работа с големи бази данни за синтезиране и обобщаване на информацията във форма и вид, които зависят от конкретните нужди.

# 715
  • Мнения: 1 446
На 20 март ходих в една агенция. Харесаха ме и ми обещаха интервю с евентуалния работодател. Мина почти месец и нищо не се случва. На какво може да се дължи това голямо забавяне? Писах им. Казаха, че явно ще отнеме повече време, не бяха много ясни в обясненията си.
Уредиха ми друго интервю, вярно, но първото предложение ми хареса много и сега леко ме е яд, че така се бавят нещата.


Може би от евентуалния работодател нямат интерес да те видят?

Това за Сексуел какво му е, може да има социални придобивки  Joy Joy Joy

# 716
  • Мнения: 803
vlookup не е никак сложно щом му свикнеш, и тук във форума има тема- "Да се научим да работим с Ексел" , им аи много примери в нета- разцъкай ги и мисля че за 30на минути ще му хванеш цаката.
pivot обаче вече е по-сложно, а и не знам за каква работа би се наложило...

Има и сайтове за обучение на Ексел, но моят съвет е да помолите някой, който знае да покаже и да ви научи. Аз поне за два пъти по 2 часа обучавах едно момче точно на пивотна таблица и Vlookup /има и Hlookup-за колони/ и му се падна освен това и формули за свързване на адреси и шиитове, Format на таблицата и особено функцията IF.

# 717
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Това за Сексуел какво му е, може да има социални придобивки  Joy Joy Joy

Дааа и коледни бонуси hahaha

# 718
  • Мнения: 803
Това за Сексуел какво му е, може да има социални придобивки  Joy Joy Joy

Дааа и коледни бонуси hahaha

а може пък там всеки ден да е Велик ден ...

# 719
  • Мнения: 654
Ехоооо имамммм добрааа новинааа
Така го написах защото от вълнение и така говоря Grinning
Утре съм на интервю за работа.
Само си представете:от 20 години работя на едно и също място.
Приблизително толкова аз съм подбирала персонал,и сега....
Толкова се вълнувам....какво да облека,косата да я вържа ли или пусната да е...
Боже....

Общи условия

Активация на акаунт