Орхидея - тема 7

  • 84 567
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 812
Tака като гледам е по верояно да ги е купила така,обикновенно ги напомпват с тор за да цъфнат така обилно,което е много изтущително за растението  Peace

# 16
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
 newsm51 newsm51Това са снимките които съм правила на орхидеите ми от мисля че 2006 година. Бяха си нормални по големина в началото. Дори сега има по кичести като гледам на момичетата в един  форум в който си пишем. До преди миналата година с нищо не съм ги торила. Едва  лятото им сложих течна тор за орхидеи за да не ги изгубя от толкова цвят...Никога не съм ги пресушавала но и не са прогизвали. В чинийката винаги са имали ситни камъчета(мозайка) за да няма достъп корена с водата която се отцежда. Поливам ги чрез накисване, къпане и отгоре...

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 19:55 от betttt

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 204
И аз да се запиша да не ви изгубя.Имам само една цъфнала за сега,но не съм я снимала.Новите ми придобивки прецъфтяха.Имам две фалчета напъпили и чакам да цъфнат.
http://denima75.snimka.bg/flowers/orhidei.654580

# 18
  • София
  • Мнения: 6 010
Реге, благодаря за новата тема!

Аз се отчитам с нови листа и коренчета Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 054
Аз се записвам с питане.. Новите фалове, които купих от Баумакс имат паяжинки. Видях ги още като се прибрахме и ги сложих отделно от старите. С нещо специално ли да ги напръскам или с някакъв редовен препарат и какъв ще ми препоръчате. Иначе се развиват супер, наличните пъпки се отварят, нови се развиват... Радват ме! Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 13 806
Проба проба 1-2-3
продължавам с оформянето на първа страница- не сварих.

# 21
  • Мнения: 1 666
Аз се записвам с питане.. Новите фалове, които купих от Баумакс имат паяжинки. Видях ги още като се прибрахме и ги сложих отделно от старите. С нещо специално ли да ги напръскам или с някакъв редовен препарат и какъв ще ми препоръчате. Иначе се развиват супер, наличните пъпки се отварят, нови се развиват... Радват ме! Heart Eyes

И моят има. Ще следя темата как да третирам.
Ре_ге, темата е прекрасна!
   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 13 149
Ако са акари - има Клинес и Лактофол за акари (спрейове и ги има във всички хипермаркети). Ако са бели влакнести въшки препоръчвам Моспилан. Купувала съм го от Бриколаж от щанда с аграрни препарати, който не е на самообслужване и е прахче, което се разтваря и се пръска (трябва да имате стара пръскалка). При всички случаи махайте механично паяжинките, за да може препарата да действа ефективно.

И при нас се появиха бели въшки  Sad. Гадост!  Sick

# 23
  • Мнения: 22
Здравейте момиче, любителки на орхидеи Simple Smile
Записвам се да следя темата, по възможност утре ще пусна снимки на моите цъфнали екземплярчета Simple Smile

Страхотни сте, а снимките....... направо ми се напълниха очите  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 666
Моите са влакнести. Аз ползвам Моспилан за другите цветя, действа безотказно, но за орхидеите не бях сигурна дали няма да навреди, че е доста силен. Но ще действам с него, благодаря.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 149
Моите са влакнести. Аз ползвам Моспилан за другите цветя, действа безотказно, но за орхидеите не бях сигурна дали няма да навреди, че е доста силен. Но ще действам с него, благодаря.

За листата - действай смело, но с цветовете внимавай. Понякога стават на петна. Лошото е, че точно отзад на цветовете се събират най-много. Ако искаш го използвай по-разреден. Всъщност на нашата опаковка не пишеше как се разрежда и мъжът ми реши, че няма да му мисли и ръсна във водата. Дори не видях колко. Но се справихме. И орхидеите оцеляха. Това беше миналата година.

п.п. Петната по цветовете със сигурност стават от Physan 20. За Моспилан нямам спомен, но за всеки случай внимавайте.

Последна редакция: сб, 17 мар 2012, 08:05 от Тaня67

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Запис засега, снимки малко по-късно Grinning

# 27
  • Мнения: 777
Момичета, днес имам нова придобивка  Blush Запалихте ме яко докато ви четях и се чудех как да спася първата си орхидея, с която се сдобих през ноември и от много грижи я преполях, листата й взеха да съхнат... едно от тях падна, останалите леко жълтеят на места, само едно е здраво, зелено и дебело... мислех, че ще я загубя, но сега ми се струва, че я позакрепих и ще потръгне... цвета й прецъфтя и всеки ден я оглеждам дали от някъде няма да покара ново стъбло (май това наричате цветонос, но аз все ще не съм сигурна кое какво е  Blush ) Колко време се чака за да излезе нов цвят???  newsm78 Ето я и моята първа орхидея - преди и сега...


А ето и новата ми придобивка, надявам се да съм я избрала добре... всички, които продваха в Практикер бяха нацъфтели... и по мое мнение - май са доста преполяти - корените им бяха зелени и от тях течеше вода... чудя се как не умират там, а умират при нас  Sick Избрах тази, защото листата й ми се сториха доста дебели и здрави, корените също, освен това има и второ клонче, което вероятно (ако не я уморя) скоро ще цъфне... Ето я и нея:

Как ви се струва на вас? Дали избора ми е добър? Цената в Практикер е 9.99 лв - мисля, че е изгодна Wink ако има желаещи да знаете  Blush

bett, орхидеите са ти страхотни - останаха ми очите... дано все така вървят пу-пу  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 2 786
Моята явно още спи "зимен сън".  Grinning Но я чакам да се "събуди" по някое време. Започнах и да я торя, има повече светлина навън, така че се надявам да ме зарадва с цветове скоро.
Листата й изглеждат добре.  Grinning

# 29
  • Мнения: 0
Момичета, днес имам нова придобивка  Blush Запалихте ме яко докато ви четях и се чудех как да спася първата си орхидея, с която се сдобих през ноември и от много грижи я преполях, листата й взеха да съхнат... едно от тях падна, останалите леко жълтеят на места, само едно е здраво, зелено и дебело... мислех, че ще я загубя, но сега ми се струва, че я позакрепих и ще потръгне... цвета й прецъфтя и всеки ден я оглеждам дали от някъде няма да покара ново стъбло (май това наричате цветонос, но аз все ще не съм сигурна кое какво е  Blush ) Колко време се чака за да излезе нов цвят???  newsm78 Ето я и моята първа орхидея - преди и сега...


А ето и новата ми придобивка, надявам се да съм я избрала добре... всички, които продваха в Практикер бяха нацъфтели... и по мое мнение - май са доста преполяти - корените им бяха зелени и от тях течеше вода... чудя се как не умират там, а умират при нас  Sick Избрах тази, защото листата й ми се сториха доста дебели и здрави, корените също, освен това има и второ клонче, което вероятно (ако не я уморя) скоро ще цъфне... Ето я и нея:

Как ви се струва на вас? Дали избора ми е добър? Цената в Практикер е 9.99 лв - мисля, че е изгодна Wink ако има желаещи да знаете  Blush

bett, орхидеите са ти страхотни - останаха ми очите... дано все така вървят пу-пу  Heart Eyes

И на мен ми се стори преполята моята като я взех от Практикер.вече 6-7 дена минаха а още не съм я поливала,само я пулверизирам по 2 пъти на ден.Иначе е много хубава новата ти орхидейка.Моята пък е  със същите цветове като старата ти Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт