Орхидея - тема 7

  • 84 549
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 777
Благодаря  Simple Smile Показвам ви я за да си кажете мнението - дали съм избрала добро растение, защото все още съм доста невежа в избора и отглеждането на орхидеите...  А сега като я купувах тази бялата в Практикер нямаше като първата ми, имаше други разцветки, но не и тази (говоря за Практикер - Бургас), иначе първата я взех ноември от Бриколаж, но тогава още не ви бях чела, не знаех нищо... видях я цъфнала, харесах я и я взеха... хич не ги оглеждах толкова  Rolling Eyes А вчера в Практикер голямо оглеждане падна... най-малко половин час докато избера здраво и перспективно растение... поне според мен Simple Smile Затова ви моля и за вашето мнение  newsm78

# 31
  • Мнения: 0
Момичета в петък ходих до Баумакс с идеята да си зарадвам душата с една нова орхидея  Embarassed, но нямаше нищо интересно. Само бели и розови и то без много пъпки. Но за сметка на това се сдобих с нещо много интересно. Знам че тук говорим за любимите ни орхидеи, но не мога да се сдържа и ще покажа новите си 2 придобивки.
 
http://shimbi74.snimka.bg/flowers/orhidei.651771.26652574

Това са месоядни цветя, голяма екзотика .. снимката не може да покаже колко са красиви ...

# 32
  • Мнения: 812
Днес ходих до Практикер,има много орхидеи по 9,90 ,някои са с по две растения в саксия.

# 33
  • Мнения: 1 402
Здравейте мили момичета!  Simple Smile
betttt, голяма красота, просто не знам какво да кажа, и аз искам такива орхидеи  Heart Eyes
И аз си купих вчера от Практикер 2 красавици - една бяла и една розова  Grinning. С много пъпки са, да видим какво ще стане  Thinking. Корените са тъмно зелени, наситени, но отгоре има и доста сухи коренчета. Тази сутрин като се загледах по-внимателно установих, че и една от моите орхидеи има паяжинки, май ще трябва да я отделя.
Първата орхидея, която си купих вече изгуби една пъпка  Sad, дано да не изгуби повече. Още не съм я поливала, дали пък не е от пресушаване  Thinking. Ще взема да я полея днес. Това е за сега от мен момичета  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 6 386
Изпуснала съм ви ,а вие сте показали големи красоти! Simple Smile  Записвам се с последните ми красавици Ето я и другата- и третата-

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 16:43 от nezito

# 35
  • Мнения: 1 095
Здравейте, момичета! Следя темичката с интерес и реших и аз да се включа. Отглеждам си няколко фалчета и един дендробиум, които ще покажа скоро. Реших обаче да се пробвам с една катлея от ebay, която получих днес и тя изглежда така:  Shocked





Имате ли идея как точно да я засадя? Може би като дендробиума - в ситни корички и коренчетата да са отгоре.

Иначе трябва да се получи това





Ще питам и продавача, но ще съм благодарна ако получа съвети и от вас как да я засадя и отглеждам

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте момичета.Показали сте големи красоти.Сдобих се с още две красавици и ще ви пусна снимка на едната.Имам въпрос към вас.Има един цветонос,но от двете страни излиза  нещо и немога да разбера какво е.Мисля ,че са бебета ,но вие си къжете мнението.Благодаря ви прУсмихнат ден ви желая!

# 37
  • Мнения: 1 402
vanya1971, много е красива и аз искам такава, но за цветоноса, дали са бебета, не мога да дам мнение, защото аз се запалих скоро по орхидеите и нямам още опит.  Simple Smile Орхидейките, които взех от Практикер се чувстват чудесно, пъпките се разпукват  Heart Eyes. Ще се радвам момичетата, които имаха проблем с паяжинки да споделят как се справиха с тях. А такива пръчици, на които се крепят цветоносите, как се казват всъщност и от къде мога да си купя, че новите ми растения вече имат нужда.

# 38
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 336
Има много хубави пръчици в баумакс при орхидеите

# 39
# 40
  • Мнения: 928
pi_pi, а колко време ще му трябва на това мъниче, за да стане голямо и да цъфне? Прилича на ягодка  Heart Eyes За съжаление не мога да помогна със съвет за засаждане  Peace
Пиши какво е казал продавача  Hug

# 41
  • Мнения: 13 786
Здравейте, момичета! Следя темичката с интерес и реших и аз да се включа. Отглеждам си няколко фалчета и един дендробиум, които ще покажа скоро. Реших обаче да се пробвам с една катлея от ebay, която получих днес и тя изглежда така:  Shocked

Ще се опитам да скалъпя нещо като обзор за Катлеите . Прочетох че не било цвете за начинаещи затуй ще съм по внимателна в изотвянето на информацията. Обещавам да стане до понеделник.

Момичета страхотни цветя сте показали на снимките.

Незито, подобна на тази бяло лилавата си самоподарих на откриването на Баумакс Варна. По ниска и по хилава е от твоята но тази игра на два цвят че и с точки е убийствено привлекателна. Не смятах да ходя за откриването но като видях как се носят на талази хора с жълти кофи и във всяка кофа по няколко орхидеи- прросто не устоя сърце мъжко юнашко . В саксията имаше чак някакви папрати или сфагнум не разбрах но това не ме спря.

      

# 42
  • Мнения: 777
Ох, така ме запалихте, че за тоя месец само планирам да ми станат 3... Днес си купих номер две за този месец, носеща едно доста аристократично име Beallara Tahoma Glacier  Crazy
 Ето така изглежда, от рода Камбрия е - дано не я уморя.... Взех я от Бриколаж - имаше и други видове, непознати за мен (засега). Утре или в събота планирам да ида до Баумакс - в новата брошура имат Фаленопсиси за 9.00 лв Simple Smile Та така ще изпълня бройката за месеца. Утре ще снимам и моята Beallara Tahoma Glacier  и ще й кача снимки. Честита първа пролет и много цъфтящи красоти!!!   bouquet

Последна редакция: пт, 23 мар 2012, 02:18 от ПиПеЛолита

# 43
  • Мнения: 22
Здравейте, да покажа и аз моите орхидейки......че чак сега наерих време да кача снимките.







И сега моята гордост - бебетата ми Simple Smile
Така бяха в самто начало на цветоноса


След това отделих едното и го засадих, а оставих другото да се храни там. Та второто, което остана веднага изкара цветонос. Скоро го пресадих и сега има пъпки. Ето:


Другото бебе също расте и се развива, но явно му е било рано да го отстраня. Сега листата му растат, колкото на второто, но няа цветонос. иначе и двете не правят корени и листа, както си бяха на майката- с по 3 коренчета, така ги засадих и така са си и сега. Листата само растат.

# 44
  • Мнения: 777
mushence големи хубавици си отгледала, все така да цъфтят... Аз все още съм доста невежа и не знаех, че бебетата излизат така от цветоноса  Shocked дано и аз някой ден мога да се похваля с бебета  Blush Ето и моята Beallara Tahoma Glacier - търся към кой род спада, но ми излиза различна информация, а аз не съм много наясно   Камбрия или Онцидиум е?

Общи условия

Активация на акаунт