Орхидея - тема 7

  • 84 600
  • 752
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 812
Бял кристалон ви трябва за да цъфтят,има повече калий в него.

# 646
  • Мнения: 0
Подхранвам я на всеки 2 седмици с тор и все така си седи и незнам какво друго да направя ..

# 647
  • София
  • Мнения: 13 175
Подхранвам я на всеки 2 седмици с тор и все така си седи и незнам какво друго да направя ..

Спомням си, че преди около 3 години подарих на леля ми орхидея с шише тор от Метро. Не помня вече как изглеждаше, но дълго време нямаше цветове и купихме друга опаковка, този път от Баумакс. И цъфна. Защо не смениш марката? Не е сигурно, но може да се получи. Все пак има орхидеи, които доста се инатят и твоята може да е от тях.

# 648
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Бял кристалон ви трябва за да цъфтят,има повече калий в него.
Имам жълт, кафяв и лилав, някой от тях става ли?

# 649
  • Мнения: 7
именно за цъфтежа е английската сол,или поне така казват.дано да има ефект
иначе,може да пробваш и терапията със смяна на температурата.
между другото,не знам дали е цветонос,но на една от красавиците ми има ''нещо'',излизащо между листата,не е неприлично  Laughing,така че се надявам да е цветонос  Praynig
имам следния въпрос...листата(2 от общо 3) на орхидеята,която възстановявам са много спаружени.пуска втори нов корен...чудя се дали да отрежа тези листа или да ги оставя?какво ще ме посъветвате?

# 650
  • Варна
  • Мнения: 0
Да ви кажа, че на изложението в Гранд мол Варна има много хубави орхидеи /скъпи и не чак толкова/

# 651
  • Варна
  • Мнения: 306
Здравейте, момичета! Изчетох почти цялата тема и малко се обърках. Затова искам да питам дали трябва да торя фаленопсиса по време на цъфтежа или да изчакам да прецъфти?

# 652
  • София
  • Мнения: 13 175
Здравейте, момичета! Изчетох почти цялата тема и малко се обърках. Затова искам да питам дали трябва да торя фаленопсиса по време на цъфтежа или да изчакам да прецъфти?

От една страна, за да имат сили да развият всичките си пъпки, им трябва храна. От друга, може би се развиват по-бързо, следователно и увяхват по-бързо. Но пък както има орхидеи, които са с цветове по 8-10 месеца, как ще живеят без храна? Пробвай и по двата начина и от опит намери отговор за себе си.

При нас има масово увяхване на орхидеи. Стана голяма жега (в къщи е 27 градуса) и това им се отразява. Sad  Двата цимбидиума на балкона не изглеждат добре и явно ще ги прибирам. И бурята малко им попречупи листата.  Sad

# 653
  • Мнения: 812
Да ви кажа, че на изложението в Гранд мол Варна има много хубави орхидеи /скъпи и не чак толкова/
Скъпички са според мен.

# 654
  • Мнения: 777
Не мога да не се похваля - сдобих се с ванда  Heart Eyes и отгоре на всичко й се показва цветонос  newsm44 newsm44 Дано скоро да споделя снимки с цветовете й  Simple Smile Ето я:
http://bp78.snimka.bg/flowers/orhidei.665566.27181722.big
http://bp78.snimka.bg/flowers/orhidei.665566.27181723.big
Сега и въпроса - да я оставя ли така или да я правя нудист????  newsm78

# 655
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
При нас има масово увяхване на орхидеи. Стана голяма жега (в къщи е 27 градуса) и това им се отразява. Sad  Двата цимбидиума на балкона не изглеждат добре и явно ще ги прибирам. И бурята малко им попречупи листата.  Sad

А моите тепърва започват да цъфтят след зимните преживявания.
За жалост един от най-пострадалите от студа фалове се спомина преди 2 дни, а тъкмо си мислех, че ще го бъде, защото започна да вади ново листенце. Сега ще цакам от някъде евентуално да избие бебе  Confused
Цимбидиума ми е малко по-навътре на югозападна тераса - грее от към 11 до към 18 - супер е. Но слънцето май дойде в повече на кливията и й прегори част от листата /саксия до саксия са/

Пипелота, изчакай да прецъфти и я извади от саксията. Поне аз така бих направила. Поливай я всеки ден, в жегите може и два пъти на ден /забравяш я в леген с вода докато си направиш кафето, или пък дори само да я вземеш в банята докато си вземаш душ/ и ще й е много по-добре. Тези ми напътствия са единствено и само ако е извън саксията.

# 656
  • Мнения: 4 841
При нас има масово увяхване на орхидеи. Стана голяма жега (в къщи е 27 градуса) и това им се отразява. Sad  

Аз се чудя защо моите красавици страдат и губят от цветовете си.

Голям съм фен на орхидеи и имам няколко. Не знаех, че има такава тема, но току що я видях и ето ме тук.

Всичките ми орхидеи са решили да разцъфнат едновременно. Наговорили са се нещо  Laughing Едната обаче умира. Зимата и умря сърцето и листата започнаха едно по едно да пожълтяват. Първо и окапаха цветовете де, а тъкмо беше разцъфтяла и беше много красива. Сега сърцето и е като чуканче и има още две - три листа останали. Корените са здрави и ми изби от стария цветонос на две места. Странна работа. Няма обаче издънка, стои си така на две листа. Незнам какво ще става с нея. Някой имал ли е подобен случай на моя?


Тази ми е първата орхидея и ме радва всяка година, но само с по 5-6 цвята.


Тази е от две три години, но тази година за сефте ми цъфна. Моят син обаче реши да ми подари клончето докато беше на пъпка и това, което е с цвят е ново клонче, което изби след жеста на моя син.


Тази ми е от 8 март

 
Тази ми е умиращата

Последна редакция: пт, 11 май 2012, 23:12 от agnesana

# 657
  • Мнения: 777
ku4o благодаря за съвета Simple Smile Ще изкарам от корите чак след като прецъфти...
agnesana май розетката загнива... ако е така ще паднат и другите листа... май е попаднала вода там и затова се е получили така...

# 658
  • Мнения: 1 699
именно за цъфтежа е английската сол,или поне така казват.дано да има ефект
иначе,може да пробваш и терапията със смяна на температурата.
между другото,не знам дали е цветонос,но на една от красавиците ми има ''нещо'',излизащо между листата,не е неприлично  Laughing,така че се надявам да е цветонос  Praynig
имам следния въпрос...листата(2 от общо 3) на орхидеята,която възстановявам са много спаружени.пуска втори нов корен...чудя се дали да отрежа тези листа или да ги оставя?какво ще ме посъветвате?
Аз също се чудех дали да отрежа моите 4 меки и спаружени листа  Joy Беше тръгнало ново листенце и един единствен корен по-малък и от сантиметър.В крайна сметка правилно неправилно резнах двете листа пред седмица-две.И в момента е тръгнало още едно ново листенце а там където отрязах едното листо е излязло ново коренче  Grinning Сега се каня и на другите две листа че са доста грозноватички така увиснали -мъжа ми вика ушите.... Joy

# 659
  • Мнения: 2 208
agnesana, и аз имам умираща като твоята последна орхидея, но този жълтия цветонос го отрязах и при тебе се вижда на снимката, така беше изкарал и моят разклонение и сега пъките се развиха и ще цъфти Heart Eyes. Отрязах само жълтото , не целия, сега като гледам съм се назряла и на листата и те висят като уши Joy. Освен че ще цъфти изкара и ново коренче, така че режи смело или ще ѝ помогнеш или , ако си е затръгвала ще си иде Hug

Общи условия

Активация на акаунт