детската градина и родителите

  • 2 716
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Има си начини за всичко.
Разговор с учителките, разговор с директорката. Жалба в отдел "Образование" в съответната община, жалба в същия отдел на Столична голяма община.
Общо взето още в началото на веригата се сепват и се осъзнават.

# 16
  • Мнения: 801
децата си с опасни играчки, животни и др.
Страшен звяр е довело детето. Мисля, че ако имах хамстер и аз щях да го контрабандирам в шкафчето си. Пък и те са нощни животни, наспало се животинчето на тъмничко, топличко.
При нас домашното животно беше 3 метров смок, да лови мишките, беше ми много голям да го скрия, а пепелянката на баща ми прекалено отровна, но пък съм контрабандирала таралежче и нямаше сила, която да ме спре . Моя пък си е вземал кръстоносното паяче, охлювчета в кутийката за насекоми.
Ах, деца, всички са едни и същи, всички носят нещо скришом. Няма значение, дали е паяк или книжка.

# 17
  • Мнения: 15 379
Рила, носила си паяк и то кръстоносен?
Приготви се за линч Wink.

# 18
  • Мнения: 21 478
  Оживял ли е тоя хамстер цял ден в шкафчето, че се притесних?
  По темата - и в нашата група родителите позволяват на децата си да мъкнат какво ли не, макар че е забранено и на всяка родителска среща учителките го повтарят. не се разправям с това нещо - учителките не са пъдари, ако някой си загуби нещо, ще страда. Опасни неща не са носили, само дъвки, които си дават да подъвчат едно след друго Rolling Eyes

  всъщност родителите може и да не позволяват, а децата да ги носят скришом, де да знам.

# 19
  • София
  • Мнения: 221
 [quoteЦитат на: desy_net в Вт., 20 Март 2012, 12:21
децата си с опасни играчки, животни и др.

Страшен звяр е довело детето. Мисля, че ако имах хамстер и аз щях да го контрабандирам в шкафчето си. Пък и те са нощни животни, наспало се животинчето на тъмничко, топличко.
При нас домашното животно беше 3 метров смок, да лови мишките, беше ми много голям да го скрия, а пепелянката на баща ми прекалено отровна, но пък съм контрабандирала таралежче и нямаше сила, която да ме спре . Моя пък си е вземал кръстоносното паяче, охлювчета в кутийката за насекоми.
Ах, деца, всички са едни и същи, всички носят нещо скришом. Няма значение, дали е паяк или книжка.][/quote]
 Rila, като прочетох за хамстера и на мен в първият момент ми стана смешно. И веднага си помислих, каква би била реакцията на персонала в детската градина, ако в шкафа има тарантула или пепелянака - дали ще избяга панически или някой ще се престраши да се доближи до домашния любимец.
 И не мисля, че е проблем да се носи хамстер, таралежче или паяк в кутийка, стига родителите и госпожите да знаят за това - на децта би им било интересно. Но когато госпожите в нашата ясла бяха намерили стреличка от дартс и верижка, с която едно дете, дърпа друго за врата бяха доста притеснени и то с основание.

# 20
  • Мнения: 801
Не мисля че има родител, който сутрин и вечер претърсва всяко джобче на малкото дяволче. Обмена е двустранен. В къщи също се контрабандират тайно предмети- колички, лимки, фибички, лего, гривнички, стъклени мъниста и какво ли не не съм намирала и връщала в градината. Каквото намери, си го скътва. В пералнята намерих една изпрана тлъста гигантска гъсеница. Освен това по джобовете се складират мухите за паячето, бръмбърчета, червейчета, калинки и гадинки, които по принцип сме се разбрали, че трябва да оставя навън в двора. В детската градина имат голяма кутия за насекоми и като си тръгва изсипва съкровището си в джобовете. Баба му и след година намира охлювите на терасата си, а един от тях беше контрабандиран с куфара и в немско.  
При нас опасните предмети са собственост на градината и децата още от яслата (които са смесени в група 0-7 години) се учат да боравят с тях, рязане със остър нож (правят салати, белят плодове, изрязват щемпели от картофи), нямаме топлийки, но пък забиваме формичка с гвоздей в коркова плосткост, вързване на въженца и правене на огърлици, палене на огън и печене на пръчка, пекат курабийки и сладкиши във фурната, пият само от стъклени чаши и сами си мажат филиите с нож.  И мен ми настръхва косата, като се разбие някоя чаша, но такъв е животът.

# 21
  • София
  • Мнения: 221
.... похвали се Рила от тяхната  детската градина. Тук става въпрос за това, че хамстерът е внесен със знанието на родител и без знанието на персонала. Което за мен не е редно. И авторът на темата, според мен, логично иска да се информира към кого да се обърне, за да се вземат мерки. Така бих постъпила и аз.
  А това, какви "опасни" предмети и животни се носят във вашата детска градина - ако е със знанието на персонала не виждам никакъв проблем. И защо го изтъкваш - също не ми е ясно.  
 

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 12:50 от desy_net

# 22
  • Мнения: 29
Моето дете беше вземало кибрит от вкъщи без да го забележа,госпожата ме информира като отидох да го вземам.

Общи условия

Активация на акаунт