Между детската градина и първи клас

  • 8 214
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 910


Все пак, какво е лятото без игри до припадък  Hug
Жалко, че затвориха Рефлекс-а  Wink

И аз съжалявам за "Рефлекса" Hug
И мерси за идеята за Родни Балкани, за втори път я чувам, точно за моето човече е!

Но ще размисля още за градината

# 16
  • Мнения: 2 898
Има училища, които предлагат лятна занималня на бъдещите си първолаци. Добра идея е от гледна точка на това, че децата се запознават, общуват, свикват и с училището, но е добре да проучиш какви са условията.

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Освен Родни Балкани , подобни  летни занимания предлагат и   Влъхвите , Игралница занималница , спортен клуб -Чудните скали. За тези се сещам на бързо , най - вероятно има и още. Някой са по екстремни , други са по-леки ,каквото му допада на детето.  Подробности има в сайтовете. А има и занимални, в които освен разходките има  по 1-2 часа учебни занимания.
Според мен навсякъде другаде освен в градината би било по-забавно, по-приятно  и по- полезно за детето.

# 18
  • Мнения: 11 910
Игралница занималница
Според мен навсякъде другаде освен в градината би било по-забавно, по-приятно  и по- полезно за детето.

"Игралница-занималница" ми се вижда много приятно място, но не виждам цени за това лято.
Ще разгледам по-подробно, мерси за идеите!

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
аз бих ви посъветвала да си оставите отпуската за началото на учебната година, за да сте на разположение и да хванете нещата още отначало - водене, прибиране, домашни, да си подреди чантата, да е на спокойствие вкъщи (пък после, ако трябва да ходи на занималня). Преди се чудех защо, но когато моите тръгнаха в първи клас, разбрах защо доста жени планират нова бременност и раждане точно в периода, в който първото дете започва училище - за да са вкъщи и да помогнат с адаптацията.
За ченгелчетата и диктовките - ако детето има някакви проблеми с концентрацията като цяло, е добре да се работи по нея. Но не и да изкара едно училище още лятото. И без това ще му доскучее, та малко упражнения ще му харесат от време навреме. В училище диктовките са доста далеч, първо трябва да минат ченгелчетата и луличките, ще има да пише докато ви втръсне на всички. Точно в първи клас дъвчат едно и също цяла година, че и във втори клас.

# 20
  • Мнения: 11 910
аз бих ви посъветвала да си оставите отпуската за началото на учебната година, за да сте на разположение и да хванете нещата още отначало - водене, прибиране, домашни, да си подреди чантата, да е на спокойствие вкъщи (пък после, ако трябва да ходи на занималня).

Точно това планирам да направя, ние си заявяваме отпуските много рано и тази година съм я заявила за началото на учебната година, почти до края на октомври ще съм у дома.

Но се чудех какви занимания,а и забавления да има детето през лятото, защото така става невъзможно пътуването през лятото.Искаше ми се да не се размотава, а да му е приятно, но и да има полезни занимания.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
това лятно време си е проблем, освен ако нямате баби или близки деца, с които да играе. Ако можете да намерите някаква форма на летен лагер, поне няколко часа на седмица да е в организирана форма, че да не му е скучно. Нагоре са ти дали идеи.

# 22
  • Мнения: 11 910
Като чета мненията, май горе долу се ориентирам към следната схема- до обяд на някакъв летен лагер или в ДГ/ още не съм решила/ .А може да комбинирам- един-два месеца на ДГ/ разрешават оставане след ІV група, вече на дрги цени/, и около две седмици летен лагер.След обяд- при баба- следобеден сън, закуска, някакви занимания докато се върна от работа, събота и неделя с таткото тримата- на плаж/ той още не знае за този ми пъклен план, с плажа Simple Smile/

Малко като тъпня ми идва да го оставям в ДГ със сборни групи, още повече вече официално са напуснали децата.Но в градината има страхотен двор, добре озеленен и съвременни детски съоръжения.Такова място почти никъде в града няма.

Много ми е жал за планината, че ще я пропуснем тази година, но това е положението.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 483
Aз съм от Варна кв. Чайка. В нашета детска градина всяко лято ни задължават децата да не ходят по един месец. И така миналото лято се наложи да ходим на частна занималня. Тук пак в квартала (няма да споменавам имена да не правя реклама). Дъщеря ми беше много доволна. Всеки ден имаха измислени занимания - на пикник, на разходка, спортен ден, в зоологическата градина и много други. Вече една година милата чака с нетърпение да дойде лятото и пак да ходи. Между другото когато времето беше лошо те си стояха в занималнята и учиха и четяха всеки според възрастта си. Това е много добро решение поне за мен. Плаща се на посещение, не е скъпо изобщо има си две закуски и обяд си избираха по меню.

# 24
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Кога започват записванията за "Родни балкани" - ако знае някой?

# 25
  • Мнения: 2 124
Освен Родни Балкани , подобни  летни занимания предлагат и   Влъхвите , Игралница занималница , спортен клуб -Чудните скали. За тези се сещам на бързо , най - вероятно има и още. Някой са по екстремни , други са по-леки ,каквото му допада на детето.  Подробности има в сайтовете. А има и занимални, в които освен разходките има  по 1-2 часа учебни занимания.
Според мен навсякъде другаде освен в градината би било по-забавно, по-приятно  и по- полезно за детето.

Към гореизброените добавям и "Любознайко"

# 26
  • Мнения: 11 910
Записах детето на лагер с "Родни Балкани", като му казах остана очарован,защото той е планинарче  от малък.

И до вечерта ме обхвана параноята...
Затова да попитам някоя майка, чието дете е било на този лагер
Има ли някакви опасности, напр. децата да влязат в конфликт, да се наранят, достатъчно надежден ли е транспортът.Как се отразява на децата ежедневното хранене със сандвичи-това на мен не ми хареса, но от др. страна ми се вижда нелепо да му приготвям супи в буркан за екскурзиите.
Какви други неприятности мога да очаквам?

Какво точно представляват заниманията и с какви впечатления са децата?

# 27
  • Мнения: 11 910
За съжаление, детето няма да може да остане в градината през лятото.

През август, в началото, както писах, ще е с "Родни балкани", но малко неподготвена се оказвам за месеците  юни и юли .
Някой да ми препоръча лятна занималня , която да е близо до центъра?И възможно не много скъпа, че точно през лятото бюджетът ни е силно ограничен.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Не знам точно какви са цените, но изглежда приятно Wink Намират се зад Бизнес хотела(Голдън Тюлиб)  цък

# 29
  • Мнения: 11 910
Не знам точно какви са цените, но изглежда приятно Wink Намират се зад Бизнес хотела(Голдън Тюлиб)  цък

Благодаря, ще видя какви са възможностите.Хубавото е, че ми е удобно като местоположение.

Общи условия

Активация на акаунт