СЕПТЕМВРИ`09-тема 41

  • 78 723
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Ч. Н. Г. , мили момичета!!! Да сте здрави, влюбени /в живота?/ и големи късметлийки!!! Hug
Честит Рожден ден на малката Тея! Тази година по-малко болници и лекари!
Празниците отминаха, неусетно някак...На Н.Г., уж в къщи си бяхме само 4-римата/с дакела/, пък от готвене, в 8, вече не можех да гледам...Мани, размазала се бях...Така едва дочаках идването на 2013...Пепи се оказа, че не е фен на пиротехниката. Бях взела разни конфети и бенгалски огньове, викам, ще се кефи, а той, голям шубелия...За първа година устиска да е буден за голямото гърмене, погледа малко фойерверките от прозорците, седна на канапето, кръсти ръце и вика " Не искам да ги виждам повече!" hahaha

# 676
  • София
  • Мнения: 2 141
И Ники се оказа смелчага като набора си Simple Smile Бяхме накупили една торба фойерверки, пиратки и бенгалски огън, като бях абсолютно убедена, че ще се кефи. Да, ама не - като ревна това дете, няма успокояване. Crazy Влезе вътре и не пожела да излезе повече. Mr. Green

# 677
  • Мнения: 5 026
ЧРД на Тея! Много здрава да бъде   bouquet

# 678
  • София
  • Мнения: 2 141
Къде се губите всички толкова време? Я бързо на отчет Naughty Mr. Green

Аз имах малко неприятни преживявания миналата седмица - установиха ми извънматочна бременност, та хайде операция по спешност, суматоха и така. Докато разбера какво става, то мина, но си беше кофти де.

Иначе всичко друго е наред. Ники си расте, станал е доста своенравен напоследък и малко трудно се излиза на глава с него. Място в детска градина все още няма и така...

# 679
  • София
  • Мнения: 1 504
Соник кофти  Hug Стискам палци следващия път да си е на място..
Иначе какво да кажа....походиха на ДГ, сега  в къщи...Кати пак е със съмнения за скарлатина...в сряда ще излезе секрета...В тяхната група доста деца не се лекуваха и го очаквах - много червено гърло, но пък не вдига Т  Thinking Ангел реши, че кака му като е болна и той няма да ходи на Дг и така...пак съм с двамата.  Laughing Друго интересно няма. Или си играят много добре или се карат, понякога ме докарват до лудост....Ангел се дипломира първата година в групата по английски, беше много доволен...ходи и разправя разни неща на английски хахаха. Обаче ще го пусна чак септември, да почне заедно със сестра му , че те бяха някаква междинна група...та часовете по английски ми отпадат иначе си висях с него  Grinning И такам...чакам вече лятото, че нещо тая кал ми омръзна, миналата година поне имаше доста сняг....

# 680
  • София
  • Мнения: 2 141
Да, и на мен ми е тъпо така, зима без сняг. Хем студено, хем мърляво, не можем да излезем като хората - за шейна не става, за градинка не става. Tired

Това със скарлатината е много кофти, в градината на племеника е същата работа. Правили им някакъв бърз тест и пробите на 20 от децата излезли положителни. Crazy Та зълва ми го води да му пуснат посявка, да се види аджеба има ли нещо, няма ли...

# 681
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
И при нас нищо ново.Търся си работа,но едва ли ще намеря с удобно работно време.Лошото е,че няма кой да взима децата на обяд и после пак да ги води.И после след училище пак няма с кой да стоят.А да плащам на гледачка,не си струва.По-добре да си седя в къщи. Tired
Поне за сега сме здрави.Изкараха един вирус  с повръщане и разстройство,но много леко мина.

Соник , много лошо преживяване си имала. Hug Дано следващия път всичко е наред.

# 682
  • Мнения: 2 381
Соник, бързо възстановяване ти желая и скорошни две черти и бременност на място.
С. ходи на българско училище и д.г. - общо 2 дена с деца, после си седи у дома с детегледачката.
В процес на проучване сме това лято къде да започне градина на цял ден.
Аз съм с цистит и се наложи АБ. Гадост неземна е.
Имахме -20 градуса близо седмица, сега се затопли, но сняг тази зима за няколко часа сме имали точно 2 пъти. Не ми се мисли какво лято ни чака.

# 683
  • Мнения: 1 046
Брех, чак ме развълнувахте толкова сте писали....... Hug

При мен стандарта - училище, градина, работа. Цялата градина е пламнала от варицела и аз спокойна, че Боби я кара, да ама не - вдигна едната вечер висока темп и на другия ден с пъпки - че айде в инфекциозното да го потвърдят. И така сега е с варицела - дали предния път е било не точно такова или се оказва от изключително редките случаи, в които повтаря не е ясно. Приказва безобразно много - само остроумничи и явно се усеща, че е малкия и очите ни все него гледат и се прави на шут до полуда.
   С баткото се разбират без проблеми - ееее разбира се, че има момент и елемент на викове и крясъци, но засега положението е перфектно. Да видим до кога. Като цяло ежедневие и скука. Разнообразяваме се до колкото можем, но като цяло чакам поредната ваканция.

# 684
  • Мнения: 493
Соник, бързо възстановяване ти желая и положителни резултати след това.

Ние сме добре, Явор говори все повече. Все още обаче има неща,които не му се разбират. Иначе брои до 10, учим цветовете. Много ме радва като каже на някакви хора които срещаме "Здравей", или ми каже за нещо "Благодаря" или "Заповядай".  Надявам се сега и Тея като тръгне на градина и тя да започне да говори. Ще тръгва от 1/03 в групата на батко си.
Явор за 4ти път е с възпаление на лявото ухо. Сега е на Панцеф, утре ще ходим да го види УНГ-то. Знаете ли какви изследвания се правят? Нещо по-специално трябва ли да пусна?

# 685
  • София
  • Мнения: 1 504
Бебеш обикновено честите отити водят до намаляване на слуха, та аудиометрия май се казва изследването. Ако събира течност в ухото се препоръчват макарички, хубаво е да се огледа и третета сливица, а ти да го наблюдаваш диша ли през устата, похърква ли нощем...ама въобще не знам какъв е вашият случаи. Обикновено отитиде са бактериални и трябва да се лекува бактерията. Знаеш ли какво лекувате? Панцефа покрива доста от причинителите на отити....но 4 отита са си много ... newsm78 нещо не е като хората...
Соник брзия тест уж го дават надежден, та не знам...единствено снаха ти ще разбере, кои е правилният антибиотик, защото обикновено предписват аугментин/пенецилин/, но действат също и клацида, панцефа и зината....За мен аугментина има най-много старинични реакции и бих предпочела някои от другите - а и те са по- нови поколения антибиотици...Лошото е, че не всички ще се лекуват и става един омагьосан кръг....В нашата група имаше 5 деца, доста си бяха по къщите и не ги изследваха....и 2 месеца след скарлатината /кара я ноември/, тя пак я е хванала...и няма от къде другате да е. Сега протичта без Т, само малинов език  и червено гърло....но идеята да пие аб, всеки месец не ми харесва. Казах на учителката, че няма да я пусна скоро на ДГ. Чудя се дали да се пъна да направя нещо, миналия път ударих на камък с родителите...та в общи линии...още не знам да се захващам ли пак с някаква борба или да не си трояв нервите с олигофрени.
А да плащам на гледачка,не си струва.По-добре да си седя в къщи. Tired
То и аз така  Wink

Последна редакция: пн, 28 яну 2013, 20:37 от EmiR

# 686
  • Мнения: 493
Вечер му е запушен носа, хъхри, 4те отита са за 5 месеца. Май май ще махаме третата сливица като Лъки...  Confused

# 687
  • Мнения: 1 046
Честно да ви кажа, ама хич не ми се седи в къщи. Може би и защото работата ми е на половин ден и наистина ми е интересна и сега вместо да си взема болнични заради Боян, само се чудя на кого да го прехвърля (уточнявам, че детето не е с темп. в добро здравословно състояние е). Ако имаше вариант да наема жена, която не и трябва постоянен доход и стои дет се вика само заради мен на повикване, без да се замисля бих си взела такава. Не знам, може би с баткото доста си постоях (въпреки че уж работех от дома, все пак си стоиш в къщи) и дори и с Боби тръгнах няколко месеца преди да навърши 2 години.
Дали ще плащаш на детегледачка и ще работиш все ще стоиш без пари, но поне ще си сред хора и живота ти няма да се върти само около децата.

# 688
  • София
  • Мнения: 1 504
Е не говорим да седиш без пари Wink Ама пък да работя и да си давам заплата на детегледачка също не ми е вариант. Няма на кой да ги мятам...а и не обичам болни да ги пускам на ДГ...Виж работа на половин ден - да, ама пак парите няма да ми стигат за гледачка. А работа от 7,30-8,00 до 18,30-19,00 също определено не ме урежда на този етап.
Бебеш демек досега не сте изолирали бактерията, причителката на отитите? Бактериите правят сополи, сополите капят в/у третата сливица и тя се възпалява/много грубо ти го обяснявам/. При нелечение загноясва и т.н. Ако не е гнойна третата сливица има начин да се излекува и да не се маха. Но това става с микробиологии, поддържаща терапия за свиването и,  правилно лечение.

# 689
  • Мнения: 493
Вашите деца от какво се интересуват? Явор умира за акули и змии, непонятно ми е защо, но само това иска да гледа.

Общи условия

Активация на акаунт