СЕПТЕМВРИ`09-тема 41

  • 78 720
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 046
Интересува се от колички, които подрежда в някакви си свои композиции по земята, но само до там е с количките.
Основно напоследък прави с пластелин разни манджи, салати, получи за Коледа готварска печка и си готви нещо там с пластелина - маже и меси и реже и е ужас. Не съм му спряла ентусиазма де.
Книжки - "чете", разглежда и четем до откат едни и същи историйки. Нищо друго не го влече засега.

# 691
  • Мнения: 2 381
От Маша и Мечока (ако питаш за филмчета). Може да ги гледа постоянно. В неделя времето беше ужасно и ми обясни, че иска да гледа филмчета цял ден. Страшно много се налага и е супер упорита. Спрях интернет (с копчето) и съвсем открито я излъгах, че времето е лошо и нета е спрял. Редиха с баща си домино, после й дадох пластелин и точилка, извадих си пънчовете и редихме цветя....а трябва и да сготвя за седмицата на всичкото отгоре. Баща й я извежда на -20 на вън за цял час. Тя си иска внимание 24/7 и зимата ми е адски трудно с това стоене у дома.

Вашите деца спят ли още на обяд?

# 692
  • Мнения: 1 046
Маша и мечока са супер, с кеф ги гледам и с него. Гледа доста филмчета в интерес на истината, но вниманието му е около 15-20 минути за филм, после върви като фон, а той си прави нещо друго.
В къщи не спи - събота и неделя имам предвид, иначе днес като си бяхме само двамата си спа, че и около 3 часа. В градината задължително ги слагат, но разбирам, че не всеки път спи. При Боян много зависи кога е станал сутрин, ако е спал до 9 часа не спи на обяд, но ако стане рано си спи. Събота и неделя режима е изтърван, че и баткото си е в къщи и нещо не можем да се организираме със съня.
Като цяло държа много да спи, но позволявам издънки.

# 693
  • Мнения: 493
Явор спи само на градината, много трудно заспива вкъщи, дори и вечер трябва хубаво да се умори, за а заспи горе долу лесно към 23ч, понякога и по-късно, зависи колко е спал на обяд. Иначе ако го сложиш в кола или в количка заспива на обяд от раз. Много играе с блакчета, взехме му дървено на био /и в икеа има подобни/,взехме движещ се локомотив и пада голяма борба кой да играе с него. 

# 694
  • Мнения: 2 381
Който е писал сценария за М и М е имал дете на нашата възраст, спор няма  Grinning Баща й страшно се забавлява да ги гледа, също.

При нас е точно обратно - у нас спи, в д.г.- не. Съответно е възкисела вечер.  В момента си ляга между 8-8.30, но аз заспивам с нея. Сутрин става в 7- 7.15.

# 695
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Андреа не спи още от лятото.Сутрин стават в 7.30ч и вечер си лягат  в 21ч.  Peace
За занимавките- ами обича да оцветява картинки,да пише буквите и думички , играе си с динозаврите на брат си или с касовия си апарат(подарък от дядо Коледа).За детските- най-много й харесва Пепа Пиг и Дора ...

# 696
  • Мнения: 91
Хохохо за много години Simple Smile Не съм се вясвала от повече от половин година със сигурност. Честичко влизам да ви чета, но незнам защо не се включвам. Всичко ми е такава рутина, че незнам какво точно да напиша, НО реших да го променя и да драсвам по някой ред и аз.
Бебеш, Андреа е вманиачена от "Хотел Трансилвания" и само за дракула говори, обича отровните животни  Tired незнам от къде научава толкова много за тях, но не спира да обеснява за цветовете им и как се маскират в природата, за да не ги пипаме, защото ще умрем. Другата и мания е гимнастиката, ските, плуването. Тези неща са темите на разговор у дома. Дракула може ли да плува като е прилеп? Тя пък можела, ами Мейвис, може ли кълбо Simple Smile И за ските не спира. Играчки никакви не уважава. Чак ме е яд, че имаме хиляди. Само им бърша праха.... Влиза в някаква роля и нон стоп си говори, като лудите е Simple Smile Сяда под леглото на килима и се почва  Mr. Green

# 697
  • София
  • Мнения: 54
 wavey Ана Мария пък си играе много с бебетата, постоянно ги храни, сменя памперси, разхожда и т.н. Най-новото е, че иска да си имаме истинско бебе  Rolling Eyes Другото, което я вълнува са всякакви гримове, не знам откъде тая мания, който ме познава знае, че аз почти никога не се гримирам  Rolling Eyes Нооо сега Ана Мария ме гримира всеки ден вкъщи (баба й и изпрати детски гримове за Коледа) Simple Smile Плуването и за нея е любимо занимание, записахме ме я и на курс, поне да се учи да плува, като толкова й харесва Simple Smile
Следобед спи само ако е била на басейн преди това, иначе не. Може и да заспива, но после вечерта е будна да 24:00ч, Така че самата аз не й давам да ляга през деня, предпочитам да си лягаме всички по някое нормално време, не след полунощ.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 141
Никола още си спи следобед поне час, час и половина. Не може да издържи без спане, става направо непоносим. Ама мен това ме устройва. Mr. Green Обикновено си ляга към 22ч., но имаме гости или сме на гости, издържа и до след полунощ.

Основното, от което се интересува напоследък, е хеви метъл. Crazy Постоянно се разнася с една китара и уж свири, куфее, подскача и пее на микрофон, защото така правели по концертите. Crazy

# 699
  • Мнения: 142
И Дара си спи на обяд.. в градината казват, че понякога не спи, но поне си почива, а и 15-20мин да дремне пак са и ок Simple Smile вкъщи си прави по 1-2ч.. вдигам я в 7:20 и ляга в 8:30 умряла за сън. Ама като стане по-пролетно и сме навънка ще не ще.. ще изкарва до 9:30 Simple Smile

филмчета - обожава.. най-велик е how to train your dragon Simple Smile  рапунцел, таласъми оод, шрек, айс ейдж и какво ли още не Simple Smile може да го изкара филма от край до край без проблеми
аа мн се кефи и на лорд оф дъ денс Simple Smile
за игрите.. реди пъзели много, играе с колички и бакугани Simple Smile и май това е
ама в интерес на истината не й остава много време де.. прибира се към 6 и обикновено излизаме някъде.. и после направо ляга. примерно 1-2 пъти в седмицата да се случи да сме си вкъщи..

# 700
  • Мнения: 100
Здравейте майчета,

Привети от мен и Ванко! Искам да заведа сина си при педиатър заради липсата на апетит.За консултация извън прегледите при личния лекар. Може ли да ми препоръчате добър детски лекар в София.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 504
Добро утро мацки Grinning
И двамата спят още следобяда и мисля, че така си е редно.  В ДГ Кати не се наспива, а Ангел все още не е спал там, взимам го на обяд, защото първо уж е обядвал, а в къщи яде още веднъж и второ спинка си по 2 3 часа, което в ДГ няма как да стане и ако на КАти й стига да дремне/а колко й стига не знам, защото събота и неделя спи и тя по 2 3 часа, но поне не киселее вечер, ако не се е наспала/, то Ангел, ако не спи е супер кисел в 19 часа. Лягат в 21,30, когато ходят на ДГ и 22-22,30 когато не ходят. Играят заедно, обикновено КАти го командва и той слуша, напосредък гледам, че успява да се поналожи и той...игрите са и момичешки  и момчешки...от обличане на кукли и прически до гаражи, пушки, полицейски неща и т.н. Оцветява много добре, рисунките не му се отдават обаче. Филмчета - Том и Джери, всичко свързано с баба яга, дракони - сега са фенове на Хълцук, Цар Лъв, ЛЕдена епоха....абе пускам и филмчета - няма начин...просто...
gary - според мен просто педиатър не знам дали ще ти свърши работа...все пак детето трябва да се наблюдава, а така за един преглед. ThinkingНай-вероятно ще ти изпише саностол или някакви витамини дето уж увеличават апетита. Има ли други проблеми - болки в коремчето, да не обича да дъвче, да предпочита мека храна и т.н. и ако да, се насочи към такъв специалист или просто вашето педи да те насочи....А и какво значи липса на апетит - не обича да яде, яде малко и не се сеща да яде или просто предпочита определени неща?

# 702
  • Мнения: 100
Здравейте,

Еми, няма никакви болки в стомахчето, здравичък е напълно и нашата педи казва, че нищо му няма. Но бих искала да си хапва повече, затова съм решила да го водя и при др лекар.

# 703
  • Мнения: 0
Здравейте и от нас! ние сме добре ходим си на градина  харесва му но само да не го карат да спи.Той отдавна не спи на обяд вкъщи и там е проблем че го лягат на обяд а той не спи.
Мисля да взимам ново столче за кола от 15-36кг. но още немога да реша какво.Спряла съм се на няколко модела и ако може да споделите мнение ще ми е от полза.
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11654&cat=68
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/35302
http://prodavalnik.com/kinderkraft-junior-stolche-za-kola-cherno-i10958473
http://prodavalnik.com/maranello-plus-bertoni-2012-9-36-kg-i14033085

# 704
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Здравейте,

Еми, няма никакви болки в стомахчето, здравичък е напълно и нашата педи казва, че нищо му няма. Но бих искала да си хапва повече, затова съм решила да го водя и при др лекар.

Единственото нещо,което помага при злояди деца е търпение.Моя син от както е роден не яде ,както на мен ми се иска.Здрав е ,но ми се вижда слаб.Висок е 126см и е 23кг.Водила съм го на лекар,но всички казват,че щом е здрав значи няма проблем.Започнах  да не мисля  чак толкова за храненето му .Ядеше колкото му се яде.Сега е по-добре.Има дни когато яде страшно много,но има дни когато не иска почти нищо.Насила няма как да стане.Така,че води се по детето. Peace

Общи условия

Активация на акаунт