Гледате ли канал 1?

  • 3 210
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
сигнала е дошъл точно от този форум просто майки решили да запитат и правилно

Ми и аз това питам, но никой още не си признава...

# 16
  • София
  • Мнения: 2 040
Абе мами много се втелясвате и направо ме изпонашашкахте. Как така не бива да пият бебетата вода. Да повечето кърмени бебета не пият вода ( а и тези на АМ също),обаче моето се сбърка да пие вода и то от тази давам  - Девин розов етикет още от 3-тия месец, че в един момент не смогвахме да си платим тока с това изваряване (майтап де ама... Wink).
Ами бебетата дето са на адаптирано мляко нали го приготвят с вода. А пък чешмяната вода е с какво ли не вътре а няма етикет да видим какво е, дори понякога мирис и цвят има.
В един априлски отчетен форум коментирахме тази вода и една мама публикува своето запитване и съответно отговора им...ако намеря ще го публикувам и тук. Но това беше много отдавна.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 040
Ето това е поста на мама Надежда:  Flutter
Петък, 24 Юни 2005, 22:00 
Вчера пуснах тема дали преварявате изворната вода на Девин, която е годна за приготвяне на бебешки храни, тъй като нашата педиатърка каза, че трябва да се преварява. Аз обаче от около седмица я давам непреварена и реших да съм още "по-любопитна" по въпроса и изпратих запитване към самите производители на водата ДЕВИН, та ето част от отговора:
"ЗДРАВЕЙТЕ,
БЛАГОДАРИМ ВИ ЗА ИНТЕРЕСА КЪМ НОВАТА ИЗВОРНА ВОДА "ДЕВИН". ТЯ Е С МНОГО ВИСОКА ПРИРОДНА ЧИСТОТА И ГАРАНТИРАНО КАЧЕСТВО. ИМАМЕ ПОТВЪРЖДЕНИЕ ЗА КАЧЕСТВОТО НЕ САМО ОТ БЪЛГАРСКИ АКРЕДИТИРАНИ ЛАБОРАТОРИИ, НО И ОТ ФРЕЗЕНИУС ИНСТИТУТ В ГЕРМАНИЯ, КОЙТО ИЗСЛЕДВА ВОДИТЕ ПО НАД 120 ПОКАЗАТЕЛЯ ЗА СЛЕДИ ОТ ЗАМЪРСЯВАНЕ.

ДОЦ.МАРИНОВА - СПЕЦИАЛИСТ ПО ДЕТСКО ХРАНЕНЕ ОТ УНИВЕРСИТЕТСКА ДЕТСКА БОЛНИЦА ДНЕС КОМЕНТИРА ПРЕД МАЙКИ, ЧЕ ИЗВОРНА ВОДА "ДЕВИН" МОЖЕ ДА НЕ СЕ ПРЕВАРЯВА, ПРИ УСЛОВИЕ, ЧЕ СЕ СПАЗВА НЕОБХДИМАТА ХИГИЕНА - ДА НЕ СЕ ПИЕ ОТ БУТИЛКАТА ЗА БЕБЕТО, ДА СЕ ЗАТВАРЯ КАПАЧКАТА И ДА СЕ СЛЕДИ СЛЕД ОТВАРЯНЕ ДА НЕ СЕ ЗАМЪРСИ ВОДАТА."

# 18
  • Мнения: 35
Добре де, аз като съм давала от розовата Девин, при това - непреварена, кво сега?!  Sad Тя не че много пиеше моята кукла допреди месец, ама все пак отпиваше по някоя и друга глътка... Някой ще каже ли какво конкретно се е казало за тази вода?

Аз също, но след като навърши 6 месеца (дали не бяха даже и 7). И то по препоръка на педиатърката-каза, че може. Дотогава му преварявах водата. И сега се притеснявам да не му стане нещо Cry Той не че малкия си пада по водата, но все нещо си глътва.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 989
Абе изобщо, тука Ахчиева малко прекалено се е набутала сякаш...

мдаа, и аз така мисля

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Rolling Eyes
Ще ми е интересно да видя развитието на темата другата седмица. 'Девин' имат подвеждаща реклама, според мен също, но иначе нищо...както "детската" вода на Горна баня...(която аз съм давала на Мая, над година като стана). Просто маркетинг и ПиАр.
Аз смятам, че само трапезна вода, изворна вода или филтрирана с кана е подходяща за бебе, независимо дали за приготвяне на АМ, на каши, или за даване (когато там реши майка му). Минералните води затова се казват минерални, защото съдържат минерали, които могат да дойдат в повече на незрелите бебешки бъбреци...дори нискоминерализирана не бил дала, просто от предпазливост, преди година, че и повечко.
Но чак пък на етикета да има надпис, че не се дава на бебета под 6м... Ако е така - то на всяка кофичка кисело мляко трябва да седи надпис, че не е подходяща храна за бебета под ... месеца  newsm47

# 21
  • София
  • Мнения: 2 896
... А пък чешмяната вода е с какво ли не вътре а няма етикет да видим какво е, дори понякога мирис и цвят има.

Псилютну!
Мойта бебка почти не пие вода, ползвам непреварена Девин розов етикет за кашите. Мисля, че чешмяната, дори и преварена, е по-замърсена от изворната, поне нашата, в нашия квартал,минала през Брита пак не я давам. Често мирише на тиня и е кафеникава на цвят  Close  Е, не мога да я дам!

# 22
  • Мнения: 3 810
Аз съм мама, която не беше чула за новите препоръки за захранване. Във форума съм от началото на месеца и късно прочетох многото статии за водата, захранването и т.н.
Каката захраних със сок от 2м. и пиеше преварена вода от самото начало. Педиатърката ми каза същите неща да правя и за Дима. Така че вече съм й дала сок, пие по 200-250мл вода и то Девин с розов етикет. И какво сега, да се гръмна ли?  #2gunfire Тази сутрин научих за Ахчиева и т.н. и просто ще я преварявам от тук нататък. Но във вторник сме на консулт и ще вдигна нервите на докторицата. Айде аз съм майка и от мен зависи, но на тях нали това им е работата! Тия хора не ходят ли на опреснителни курсове, че да са в час?
 BangheadИ не ме упреквайте много! Разбрахте ли?smile3511

# 23
  • Мнения: 3 161
За какво пък да те упрекваме? Нали за това се борим тук - да има информация, достъпна до всички. Никого не сме разпънали на кръст, че не е знаел!

Не мисля, че е фатално, че не е преварявана водата - по-скоро го разглеждам като предпазна мярка срещу евентуални инфекции. Ако не сте направили стомашно разстройство досега, едва ли си нанесла непоправими вреди на детенце. Почвай да изваряваш, и то още няколко месеца, докато стомахчето е по-чувствително. След това така или иначе се минава на непреварена вода.

А педаитъра и той е човек като нас - информиран частично, продукт на рекламата; не е всезнаещ, нищо че много майки така възприемат педиатрите си. Кажи на жената, да знае за другите си пациенти - но не я бий.

# 24
  • Мнения: 3 810
Стомашно чревно разтройство нямаме.
Имаме изхождане на няколко дни веднъж. Някакъв съвет имаш ли по въпроса емем?
Е, никого няма да бия Twisted Evil. Но аз като съм на работа, гледам да си я върша максимално компетентно и мислех че всички са като мен. Tired

# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Виж сега, педиатрите не са специалисти по хранене, или каквото там се нарича.
Аз лично се обръщам към педиатър, когато има здравословен проблем, начина на хранене - съм поела сама отговорност как да става. Затова и постоянно ровя за информация, не си падам по сляпо спазване на препоръки или да вярвам 100% на реклама.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 121
Гледам, и не вярвам на ушите си... Cry

# 27
  • Мнения: 3 810
А я си помислете, че не всеки има Интернет. Аз например си го бях спряла до Януари. Откъде другаде мамите да се учат как да си гледат бебетата освен от книжки и педиатри. А те и двете карат още по старите методи.
Вече преварих чешмяна вода пък да става каквото ще.

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 14:41 от mimi_kir

# 28
  • Мнения: 1 383
За големия ми син съм преварявала водата само първия месец - така ми каза педито. Не че е пил много вода, ама то за инфекция не трябва много. Никакъв проблем не сме имали. Стига сте се тръшкали за щяло и не щяло. Най-добре да не се дава вода - проблемът се разрешава автоматично. А след 6 месеца ми е малко странно да се преварява, като имам предвид че бебо лази и облизва де що намери.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Вчера пуснах тема дали преварявате изворната вода на Девин, която е годна за приготвяне на бебешки храни, тъй като нашата педиатърка каза, че трябва да се преварява. Аз обаче от около седмица я давам непреварена и реших да съм още "по-любопитна" по въпроса и изпратих запитване към самите производители на водата ДЕВИН, та ето част от отговора:
"ЗДРАВЕЙТЕ,
БЛАГОДАРИМ ВИ ЗА ИНТЕРЕСА КЪМ НОВАТА ИЗВОРНА ВОДА "ДЕВИН". ТЯ Е С МНОГО ВИСОКА ПРИРОДНА ЧИСТОТА И ГАРАНТИРАНО КАЧЕСТВО. ИМАМЕ ПОТВЪРЖДЕНИЕ ЗА КАЧЕСТВОТО НЕ САМО ОТ БЪЛГАРСКИ АКРЕДИТИРАНИ ЛАБОРАТОРИИ, НО И ОТ ФРЕЗЕНИУС ИНСТИТУТ В ГЕРМАНИЯ, КОЙТО ИЗСЛЕДВА ВОДИТЕ ПО НАД 120 ПОКАЗАТЕЛЯ ЗА СЛЕДИ ОТ ЗАМЪРСЯВАНЕ.

ДОЦ.МАРИНОВА - СПЕЦИАЛИСТ ПО ДЕТСКО ХРАНЕНЕ ОТ УНИВЕРСИТЕТСКА ДЕТСКА БОЛНИЦА ДНЕС КОМЕНТИРА ПРЕД МАЙКИ, ЧЕ ИЗВОРНА ВОДА "ДЕВИН" МОЖЕ ДА НЕ СЕ ПРЕВАРЯВА, ПРИ УСЛОВИЕ, ЧЕ СЕ СПАЗВА НЕОБХДИМАТА ХИГИЕНА - ДА НЕ СЕ ПИЕ ОТ БУТИЛКАТА ЗА БЕБЕТО, ДА СЕ ЗАТВАРЯ КАПАЧКАТА И ДА СЕ СЛЕДИ СЛЕД ОТВАРЯНЕ ДА НЕ СЕ ЗАМЪРСИ ВОДАТА."


Обаче това, че водата е с "много висока природна чистота и гарантирано качество", потвърдено от н'ам си к'ви лаборатории изобщо не означава, че става за ежедневна и неограничена консумация дори от новородени, както е обяснено в сайта им.
Тук не става въпрос за качествата на водата, а за подвеждащата и недостатъчна информация на етикета и.

Не може да твърдиш, че едно бебе има нужда от неограничено количество вода "Девин", защото някой може да ти повярва.
Не че много хора четат етикетите - на повечето им е достатъчно да чуят от съседката, че тази вода е перфектна за новороденото и да се възползват от съвета... Само ние тук сме седнали да се съмняваме и да се "втелясваме" Confused

Общи условия

Активация на акаунт