Драма с къпането

  • 2 689
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Имах такъв период с децата,предимно с по-малкото.
Страхуваше се не точно от душа,а от водата в коритото.
Единственото нещо с което я успокоих/а и сега се забавляваме така/бяха сапунените мехури... Crazy
рева изчезна от раз.
И сега дойде ли момента за къпане си е голям кеф:мехури,играчки,чашки...в банята настъпва война  Laughing ,но пък забавата е пълна. Peace

# 16
  • Мнения: 11 844
Почти всяко едно дете преминава през такъв период свързан с къпането Simple Smile. При повечето включително и при нас проблема е мокренето на главата. Този проблем го имахме много дълго време, мокря тялото няма проблем, усети ли че мокрим главата и започва да пищи особено като му се стича вода по лицето. Купихме козирака за баня - не даваше да му я сложим, и после просто нагъвах една кърпа и я държах на челото му и така поливах....пак пищише, но по-малко докато сега просто малко мрънка.
Все още го къпя в корито, само че сме в банята а не като навремето в стаята на масата Mr. Green.

# 17
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Отива с желание към банята  Grinning Мрънка си профилактично, когато баща му започне да го къпе. А когато се налага да му се измие косата се включва и с викове. Не считам за необходимо да го забавлявам с каквото и да било през това време. Банята му не трае дълго, в момента, в който се спре душа и се облече халатчето вече е щастлив.

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Дъщеря ми винаги е обичала водата и да се къпе, но от близо година ужасно се страхува да й мия косата. Опитвала съм всичко, уж сега е по-спокойна (да се чете, пищи по-малко), но все още е мъка. Разчитам на морето тази година да я излекува.  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 1 149
Нашата драма с къпането беше, когато малкия беше новороден. Пищеше, щом го намокря. Лесно ми се размина - това продължи около 2 месеца. После може би свикна... Все още го къпя седнал във ваничката, нищо, че може да ходи. За миенето на косата ползвам една козирка за баня, за да не му се стича водата по лицето и да не му влиза в ушите. Върши ми идеална работа. Докато му мия косата, му давам тубичката с паста за зъби да си играе, за да не я смъква (козирката). Два пъти пробвах без нея - по-скоро се уплаши детето, но не се разрева. После обаче много му бяха зачервени очите и продължих  с козирката. Знам ли обаче, като чета тук, дали няма и него да го хване някаква криза и да започне да прави сцени  newsm78 Мисля скоро да пробвам прав с подвижния душ да го къпя

# 20
  • Мнения: 45
ууффф,ние сме на 20дни и много трудно се къпем,повечето пъти реве страшно много.ако някой знае,моля дайте съвети как да залъжа бебето-да кърмя преди баня(тогава пък повръща),или нещо друго.

# 21
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Как го къпеш? Цялото бебе ли е потопено във водата, колко е топла водата? Много често бебеччетата плачат, защото им е студено, дори и само от събличането голичко.

# 22
  • Мнения: 45
държиме от  подмишниците и лека полека от краката нагоре.температурата мерим 37град.

# 23
  • Мнения: 11 844
държиме от  подмишниците и лека полека от краката нагоре.температурата мерим 37град.

Мисля си, че наистина може да му е студено Peace. В началото бях купила от тези ванички които имат вътре излята поставка бебето да е полу-легнало, защото ме беше страх и исках и двете ми ръце да са свободни.  Синът ми ревеше неистово през цялото време, някрая майка ми ми се скара и каза да купим нормална ваничка. И в интерес на истината той беше потопен до кръста във вода а нагоре телцето открито. Купих обикновена ваничка, както и възглавничка за главата (или пък нагънати дрехи/кърпа) слагах го легнал, и така цялото телце беше потопено във водата само главичката не.....ами детето се успокои Mr. Green и после не сме имали повече проблеми. Е после съм го изправяла за малко да измия гръбчето но по-набързичко и после в топлата хавлия.

# 24
  • Мнения: 141
Хайде и аз тук с същият проблем.Влезем ли да я къпя и почва рев яко,ритане с крака,нещо страшно,при нас е от 3-4 месеца преди тожа много обичаше да се къпе и си играеше във водата,а сега немога да я изкъпя....

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
държиме от  подмишниците и лека полека от краката нагоре.температурата мерим 37град.

Купете от ергономичните ванички и сложете бебето цялото вътре. Така само като поливате сигурно му е студено. Нещо такова: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5222&cat=59

# 26
  • София
  • Мнения: 2 217
При нас се оказа, че душът е проблем. За известно време се поливахме с друг съд. После постепенно си минахме на душче пак. Слагахме коритото в банята и го пълнехме. Дребните седяха вътре и докато се занимават с плуващите играчки, аз използвах да сапунисвам главичките....После с кофичка или канче, или нещо друго подходящо изплаквах косичките. А има и едни козирки - и тях ползвахме.

Има един период, когато чувството им за самосъхранение се събужда и изведнъж започват да се страхуват от познати неща, които преди това не са ги притеснявали. Нормално е.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Разсейвам я с разни патенца и животинки и не плаче,докато си стои във ваничката. Но дойде ли момента да мия косата и започва да плаче силно. Та косата я оставам за накрая,измивам я и приключваме.
Дано да е период само.

# 28
  • Мнения: 3 092
Както се появява изведнъж, така и отминава изведнъж. И с двамата съм имала такива периоди.
Дъщеря ми все още се сърди като й мия косата и влезне вода в очите.

Специално за миенето на коса, аз им я подвигам нагоре главичката. Дъщеря ми е по-голяма и я карам да гледа нещо нависоко, докато аз плакна косата.
точно същото  правя и аз .

Сега и на двамата като им влезе вода в очите крещят че се давели и тичат до вратата , за да се бършат с окачената там хавлия .
Малко ми е писнало , но кой ме пита  Tired

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Минахме през това.
Децата /повечето/ не обичат и да им тече вода по лицето и през очите...

До към 3г ми се свиваше сърцето всеки път, в който мия косата на сина ми... През няколко блока са чували писъците му сигурно... Mr. Green

Всичко опитах - пластмасови козирки, очила за плуване, игри в банята, играчки ... обяснявах, поливах внимателно, така че да мия главата без водата да тече отпред...  повдигах му и аз главата нагоре ...бе ужас просто.

Отминава с годините, спокойно  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт