За ужасните гъбички по краката

  • 1 094 877
  • 914
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 6


Здравей,

Внимавай с оцета и всякакви киселини като лимонов сок например. Можеш да стигнеш до гастрит и до язва на стомаха съвсем спокойно. Не прекалявай.  Използвай ги само като подправка в по-малки количества. Аз преди две години такъв гастрит си докарах с една рецепта за отслабване която беше с ябълков оцет и чай, че не е за приказване. Две години пих какво ли не, за да се оправя - сега като че ли съм по-добре, но не смея да си помисля отново.











# 631
  • Мнения: 3
Ааа, не, аз не ям целенасочено оцет, слагам в салатата, ям кисели краставички, туршия, но като съм се отдала на мазохизъм и лишения, дали и оцета не е гъбичкоразмножител?! По-скоро си топя краката в 1:1 оцет и вода, и то домашен.
Хора, не мога да се позная, отчетливо деля храните на вредни и полезни, подбирам какво ще ям и пия, стоически удържам на лишение от въглехидрати, чета съдържанието на това, което купувам, мисля /за сега само мисля/ за прочистване на организма. Тези гъбички какво направиха с мен....

# 632
  • Мнения: 4
Разделното хранене е полезно за лечение и на други здравословни проблеми, така че браво!

# 633
  • България
  • Мнения: 492
Бонбонче браво на теб
прочистване как ще правиш
аз се спрях на детокса
и за да не е спам ламизила помагага за гъбичките

# 634
  • Мнения: 3
Какво е детокс? Как се прави? Не ми е известно.
Аз съм си приготвила пакетче очистително, не е англ. сол, нещо подобно - дават го в Токуда преди операция и няколко еднократни комплекта за клизма, но не мога да се свъртя в къщи и да имам време за подобно нещо. Дори и през уикенда.
Много ми е странно защо не отслабвам нито грам, въпреки, че съм на 90% без въглехидрати, ходя пеш и два пъти седмично ходя на народни танци. Поне малък стимул да имам от тази мъка. Като гледам сладко - направо ми се реве! Cry
Иначе продължавам с терапиите - антимикотичен спирт, Екзодерил, сребърна вода, една вечер оцет, една вечер перманганат. Всеки ден сменям памучните си чорапи и ги заливам с вряла вода от каната.
От чувала с обувки и хапче формалдехид май няма да има файда, защото седяха 48 часа и хапчето си стоеше цяло на дъното - явно е трябвало да го счукам. Не усетих никаква миризма.

# 635
  • Мнения: 0
Извинявам се, но нямам време да проследя цялата тема/ако някой вече е писал за това/........  на въпроса какво правя аз и се спасявам от гадинките , щото дойде ли топлото и си оголя крачетата и се лепват гадовете, та редовна профилактика след баня и лечение ако съм ги фанала вече.... та все още има невен и си пригответе мехлемче: изпържвате пресен невен- цветовете/ една шепа на супена лъжица мас/ в сгорещена свинска мас, остава се да престои 24часа , после се претопля и прецежда, а бурканчето в хладилника. за тези на които са се намърдали гадинките и под ноктите изрязвате колкото може на дълбоко нокътя, с острото на пилата изкарвате квото има отдолу под нокътя и после вкарвате от мехлемчето и намазвате цялото стъпало, после може да забършете с книжна салфетка ако желаете.иначе от време на време профилактично използвам и екзодерил.

# 636
  • Мнения: 4
Мисля, че екзодерил е ефективно лекарство за лечение на гъбички.... но не трябва ли да се приемат и някакви медикаменти за вътрешно лечение, които да спрат развитието на гъбичките?

# 637
  • Мнения: 3
И на мен това ми е гайлето. Нищо не взимам вътрешно, но външно - какво ли не. Освен всичко, за което писах по-нагоре, включих и Чаено дърво. Кожата на пръстите на краката взе да ми се бели, а на ръката с която тампонирах антимикотичния спирт нещо се повреди. Първоначално си мислех, че това са нови прояви на гъбички, вече и по кожата, дори и на ръцете, но впоследствие взех полека да установявам, че е от силния спирт. Никой не ме беше предупредил да не третирам с гола ръка, не съм прочела никъде, че има последствия от спирта. Затова ви съветвам да ползвате ръкавица, тампонче на клечка или както ви харесва, но не и с гола ръка. Засега не намирам промяна към по-зле или по-добре на нокътя, но съм на стриктна диета с цел пречистване на организма, правя си вече няколко дни клизми с морска сол. Освен екстрата, че свалих 2кг, като цяло се чувствам по-добре, психически и физически. Колита не ме мъчи така, коремът ми се прибра, по-позитивна съм, венците ми кървят по-малко. За оцета - разбрах, че само външно трябва да се ползва, а в салатите - лимон! Киселото зеле било много полезно! Продължавам!

# 638
  • Мнения: 4
И на мен това ми е гайлето. Нищо не взимам вътрешно, но външно - какво ли не. Освен всичко, за което писах по-нагоре, включих и Чаено дърво. Кожата на пръстите на краката взе да ми се бели, а на ръката с която тампонирах антимикотичния спирт нещо се повреди. Първоначално си мислех, че това са нови прояви на гъбички, вече и по кожата, дори и на ръцете, но впоследствие взех полека да установявам, че е от силния спирт. Никой не ме беше предупредил да не третирам с гола ръка, не съм прочела никъде, че има последствия от спирта. Затова ви съветвам да ползвате ръкавица, тампонче на клечка или както ви харесва, но не и с гола ръка. Засега не намирам промяна към по-зле или по-добре на нокътя, но съм на стриктна диета с цел пречистване на организма, правя си вече няколко дни клизми с морска сол. Освен екстрата, че свалих 2кг, като цяло се чувствам по-добре, психически и физически. Колита не ме мъчи така, коремът ми се прибра, по-позитивна съм, венците ми кървят по-малко. За оцета - разбрах, че само външно трябва да се ползва, а в салатите - лимон! Киселото зеле било много полезно! Продължавам!

Всичко това е добре, но внимавайте с честотата на клизмите. Може би веднъж седмично е достатъчно.

# 639
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Аз започнах с Екзодерил, но ефект никакъв. Реших да експериментирам със сребърна вода - всеки ден пръсках по 1-2 пъти и ефект имаше след не повече от седмица - доволна съм много!

# 640
  • Мнения: 766
Аз започнах с Екзодерил, но ефект никакъв. Реших да експериментирам със сребърна вода - всеки ден пръсках по 1-2 пъти и ефект имаше след не повече от седмица - доволна съм много!
какво представлява  тази вода и от къде се купува?

# 641
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Купих я от аптеката, под формата на спрей  Peace В порядъка на 5-6 лева е

# 642
  • Мнения: 766
Купих я от аптеката, под формата на спрей  Peace В порядъка на 5-6 лева е

А тя специално за това ли е, не съм чувала до сега.

# 643
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Дават я дезинфектиращо и външно, и вътрешно. Бях я взела заради една храма, но после реших да пробвам на пръстта си и съм доволна  Peace
В нета има много инфо за сребърната вода.

# 644
  • Мнения: 3
Без антикандида диета , каквото и да слагате външно, те пак ще се размножават. Диетата без въглехидрати е задължителна. Само не знам колко трябва да продължи. Някъде четох 1-3 месеца, което е дълго и трудно. Няма как да разбера ефекта.
Отделно си правих детокс и си мисля, че ми е от полза. Не е важно нокъта да си оправя, а да премахна кандидата от организма си. Нокъта е само последното и проявление.

Общи условия

Активация на акаунт