Тулуза

  • 3 024
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 878

Саня, за европейци жертвите в Азия и Африка са просто статистика.  Confused

Ако не си засегнат лично, жертвите, независимо къде, са просто статистика.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
за европейци жертвите в Азия и Африка са просто статистика.  Confused

правиш ли разлика между т.н. странични жертви при масови безредици, войни, бунтове и това нарочно да гониш с насочен автомат 8-годишно дете из училищния двор, за да му пръснеш мозъка?

# 17
  • Мнения: 4 892

Преди седмица имаше новина за избити жени и деца в Сирия. И за там никаква информация, а има хора, дори тук, в България, които могат много да разкажат.

Кои хора и какво могат да разкажат? Питам, защото звучи като да знаеш нещо. Би ли споделила?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Става въпрос за хора, избягали от там. Също има и такива, които отдавна живеят в България, но поддържат връзка със свои роднини. Има такива, тук-таме дават по някой, но за кратко.

# 19
  • Мнения: 24
Цитат
правиш ли разлика между т.н. странични жертви при масови безредици, войни, бунтове и това нарочно да гониш с насочен автомат 8-годишно дете из училищния двор, за да му пръснеш мозъка?
абсолютно !
Разиграва специалните части цял ден. Гледам в монета новините и още преговаря...Не знам защо частите не хвърлят някакъв газ и не го заловят, най-после...Има си начини да го обезвредят без да го убиват. Заради това психо цял блок е евакуиран, хората сигурно са тръгнали само с дрехите на гърба, нито могат да отидат на работа, нито на училище. Водещата казва, че са спряли тока в целия квартала и че още специални части са отишли на мястото, закарали са 2-ма негови приятели да го накарат да се предаде. Но за сега нищо не се случва...  

# 20
  • София
  • Мнения: 10 328
за европейци жертвите в Азия и Африка са просто статистика.  Confused

правиш ли разлика между т.н. странични жертви при масови безредици, войни, бунтове и това нарочно да гониш с насочен автомат 8-годишно дете из училищния двор, за да му пръснеш мозъка?
Правя, ама принципно. Жертвите са си жертви винаги.
Това не е кой знае колко разлчино, просто е ...очаквано...http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/03/20/1791911_hrw_siriiskite_bu … rivurjenicite_na/

# 21
  • София
  • Мнения: 4 878
правиш ли разлика между т.н. странични жертви при масови безредици, войни, бунтове и това нарочно да гониш с насочен автомат 8-годишно дете из училищния двор, за да му пръснеш мозъка?

Аз не правя. Или може би първите жертви са регламентирани, а вторите - не? Стрелбата в Тулуза прилича на честите стрелби в американски училища, примерно. Не бих я определила дори като антисемитска, а проява на определен психопат, който си е намерил удобен "повод". Очевадно лъже за връзки с Ал Кайда, за да си придаде по-голяма "тежест".

# 22
  • Мнения: 21 451
  Аз пък не мога да разбера какво му се молят цял ден да не се самоубива... Някакъв психопат, изби дечицата, а сега ще го заловят, и ще си живее в затвора като оня ненормалник, дето просперира в момента в Норвегия.
 
  Това аз ли го написах, ужасно звучи Shocked Обаче наистина са ми адски противни такива, които под прикритието на някаква кауза отиват и избиват абсолютно невинни и нямащи нищо общо хора.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 878
  Аз пък не мога да разбера какво му се молят цял ден да не се самоубива... Някакъв психопат, изби дечицата, а сега ще го заловят, и ще си живее в затвора като оня ненормалник, дето просперира в момента в Норвегия.
 
 

Ама те молят ли му се?  ooooh! С такова меко и толерантно поведение само толерират подобни прояви. Ако го бяха застреляли като куче още в самото начало сигурно на много други мераклии щеше да им секне ентусиазма да се правят на герои.

# 24
  • Мнения: 21 451
  Така чух по новините. Цял екип психолози разговаря с него и го уговаря да се предаде и да не се самоубива. Още май не се е предал...
  Ако беше в Русия досега да са го гръмнали. Или взривили.

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 09:41 от Iris04

# 25
  • Мнения: 4 758
  Така чух по новините. Цял екип психолози разговаря с него и го уговаря да се предаде и да не се самоубива. Още май не се е предал...

Сигурно се надяват да получат повече информация от него.

Иначе за мен е психопат.

Ситуацията в Сирия и мен ме вълнува повече - още повече, че перспективата ми е силно неясна там.

# 26
  • Германия
  • Мнения: 1 072
И аз следя темата с интерес и съм доволна, че по "Хоризонт" се стремят да съобщават последните новини. Според мен го молят да не се самоубива не само за да получат допълнителна информация, но и за да не се превърне в мъченик, а съответно и в пример за други фанатици. Фактът, че е обявил, че ще умре с оръжие в ръка е доста показателен и опасен, защото може да се превърне във вдъхновение за редица симпатизанти на тези виждания. А не бива да се забравя, че ако го убият е много вероятно да последва вълна от насилие като отмъщение.
И не на последно място по важност - Франция се счита за демократична и правова страна. А да убиеш някого без съд и присъда не е от най-демократичните действия, нали?

# 27
  • Мнения: 60
Ситуацията в Сирия и мен ме вълнува повече - още повече, че перспективата ми е силно неясна там.

ситуацията е съвсем ясна - Асад ще падне и ще дойдат ислямистите ,
после ще се окаже , че нещата тук-там не били така , но какво от това ...

# 28
  • Мнения: 60
  Аз пък не мога да разбера какво му се молят цял ден да не се самоубива...

не му се мре май на тоя , уж като мъченик , но го е страх да действа ...
ще го арестуват ..

# 29
  • Мнения: 4 758
Ситуацията в Сирия и мен ме вълнува повече - още повече, че перспективата ми е силно неясна там.

ситуацията е съвсем ясна - Асад ще падне и ще дойдат ислямистите ,
после ще се окаже , че нещата тук-там не били така , но какво от това ...

Ми аз не виждам как Асад ще падне без външна намеса. Може би ако удрят Иран, това ще му поразклати позициите.

Общи условия

Активация на акаунт