В Канада идва пролетта с нови надежди, усмивки и цветя! - 51

  • 47 794
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 12
unique8smille, браво, умно дете си ти! Само така, смело напред и нагоре! Hug Успех ти желая!!! Hug

Благодаря много за подкрепата !   bouquet

# 676
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
unique8smille , не съм сигурна дали ще можеш да вземеш студентска виза, дори да си приета в къмюнити колидж. Мисля, че трябва да те приемат някъде в университет, на място после като пристигнеш, трябва да се трансферираш във най-близкия къмюнити колидж - там можеш да изкараш може би 2 години, като взимаш всички общи предмети, и да се прехвърлиш пак последните две години в университета, където ще си взимаш вече предметите по специалността. Пиши ми на лични, ако искаш, аз завърших в Щатите и ще ти отговоря за това, което мога. Но доста неща се промениха последните години, така че най-добре да направиш връзка и с хора, които в момента са студенти там.

# 677
  • Мнения: 12
Значи най-лошият вариант е този който съм си избрала ....   Каква ирония на съдбата няма що   Значи да си кандидатсвам в университет 4 години бакалавър ... А после магистъра ?  И в САЩ ако няма кой да ме поеме няма да ми дадат ЗК така ли ? Роднини по цяла Европа по Америка никой   Ако отида там отивам на сухо - без квартира,храна,учебници ... но съм готова за това една спънка няма да ми попречи да се боря за бъдещето си и за бъдещето на децата си - дай Боже ...

# 678
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
unique8smille, не разбрах какво казах, че се депресира така  newsm78 Кандидастваш за университет, приемат те, кандидастваш за виза, отиваш в САЩ (да, няма да пристигнеш на уредено, ще търсиш на място квартира, общежитие и тн, както и много хора са правили преди теб). От университета ще ти издадат I-20, това е документа, който ти дава право на легално пребиваване в Щатите докато си студентка. Отиваш във най-близкия комюнити колидж, кандидатстваш, приемат те, трансферираш си I-20 в колежа, където плащаш по-евтини такси. Там учиш всички общи предмети, история, биология, математика и тн. След това пак се трансферираш в университета, трансферираш си учебните кредити към която там диплома си се насочила и ти казват какви специални часове трябва още да взимаш - това са още 2 години учене. След като си вземеш дипломата, имаш право на 1 година легално да работиш, това не е зелена карта. Ако имаш късмета да си намериш работодател да те спонсорира за зелена карта може, но това е много много трудно. После можеш да кандидастваш за магистър или каквото там ти се учи.

# 679
  • Мнения: 12
unique8smille, не разбрах какво казах, че се депресира така  newsm78 Кандидастваш за университет, приемат те, кандидастваш за виза, отиваш в САЩ (да, няма да пристигнеш на уредено, ще търсиш на място квартира, общежитие и тн, както и много хора са правили преди теб). От университета ще ти издадат I-20, това е документа, който ти дава право на легално пребиваване в Щатите докато си студентка. Отиваш във най-близкия комюнити колидж, кандидатстваш, приемат те, трансферираш си I-20 в колежа, където плащаш по-евтини такси. Там учиш всички общи предмети, история, биология, математика и тн. След това пак се трансферираш в университета, трансферираш си учебните кредити към която там диплома си се насочила и ти казват какви специални часове трябва още да взимаш - това са още 2 години учене. След като си вземеш дипломата, имаш право на 1 година легално да работиш, това не е зелена карта. Ако имаш късмета да си намериш работодател да те спонсорира за зелена карта може, но това е много много трудно. После можеш да кандидастваш за магистър или каквото там ти се учи.


Просто си ме е шубе сама там някъде ... макар че съм доста уверена в себе си и знам че мога да се справя като дойде момента се чудя къде да избягам  Embarassed Значи да кандидатствам за университет и после да отида в СС ?  newsm78 Доколкото разбрах те нямат общежития така че квартирка сама в големия град ....  Embarassed Това "кандидатстваш - приемат те" звучи яко като щракане с пръсти .... а Тойфел , Сат 1 ? ....  Sad Мисля направо в университет да си ида защото там поне общежитие има и т.н и т.н ... а за като завърша ще му мисля яко ;х Колко време важи ЗК ? А за Канада нещата имаш ли инфо как стоят с чуждестранните студенти ? Благодаря много за отделеното време   bouquet

# 680
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ами нормално е да те е страх, разбира се. Не е лесно в началото, и на пода сме спали докато си намерим матраци за квартирата. Хич не е лесно даже, но щом имаш желание ще се справиш. А изпитите не са толкова страшни, тойфела е задължителен, но мисля че САТ не е необходим за всички университети, така че провери дали тези, които те интересуват го изискват, за да не си хабиш времето и парите да взимаш излишни изпити.

За ученическа виза в Канада изобщо не съм запозната, виж ако може да намериш информация тук
http://www.cic.gc.ca/english/study/index.asp

# 681
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Някой да е наясно що за чудо е това? TIRELIRE LEUCAN-HALLOWEEN

# 682
  • Мнения: 3 932
Някой да е наясно що за чудо е това? TIRELIRE LEUCAN-HALLOWEEN



Това е касичка (носи се на врата), в която децата събират пари на Хелоуин (съвmестно с бонбоните). Ние лично не я пълниm на Хелуин, но събираmе по 1 и 5 цента през годината и ги даваmе в касичката, резултатите са  Peace, в поmоЩ на болните от левкеmия се събират парите. 

# 683
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
МaНЕВрата  Hug

# 684
  • Canada
  • Мнения: 231
Tanyta, знаеш ли какво стана с Фрутик-а? Да не би да го изместиха някъде? Ти основно от къде пазаруваш плодове и зеленчуци?


Имам питане някой да знае къде в Монреал може да се събират кестени, жълъди и шишарки?

Жълъди и шишарки има в двора на нашето училище, навътре в горичката. Ние имахме съботник за почистване и облагородяване на училищния двор и се възползвах от възможността да разгледам подробно. Simple Smile Сара обаче не беше много доволна и прекара цялото време в ръцете ми, та кляках и ставах с нея, едва днес нищо не ме боли вече. Laughing То поне да си бях взела Ерго-то, ама на.

Последна редакция: чт, 04 окт 2012, 19:18 от November Rain

# 685
  • Мнения: 49
Tanyta, знаеш ли какво стана с Фрутик-а? Да не би да го изместиха някъде? Ти основно от къде пазаруваш плодове и зеленчуци?




November Rain
,и аз не знам какво стана с Фрутик-а .Като го затвориха си мислех ,че е само за ремонт ,ама какво стана с него ,не знам.
И сега си ги пазарувам плодовете и зеленчуците от Метро,IGA,Макси.Ако не ме мързи ходя до Морелатус.
Много ми липсва този магазин на мен.

# 686
  • Canada
  • Мнения: 231
И на мен ми липсва, но си мисля, че все пак трябва да има някаква алтернатива...  Thinking Иначе и аз от същите пазарувам, без Морелатос и плюс Костко и Адонис, но последните 3 все далече. Ти говорила ли си с твои съседи, те къде ходят? Аз нещо все още нямам близък контакт с нашите такива, ама ще взема да питам.

# 687
  • Мнения: 753
Като сме на вълна храна, някой може ли да даде идея как да приготвям паста (макаронените изделия)? Синът ми явно е харесвал като им дават в градината, а сега сигурно някои деца си носят в училище и той все ме пита кога ще му направя, пък аз си ги правя с масълце и сиренце, но той така не ги иска Laughing С кайма, предполагам, доматен сос? И още един въпрос - къде да намеря такива, да ги нарека "кори", с които завиват fajitas или да имате идеи как да си направя сама?

# 688
  • Мнения: 49
November Rain ,с нашите съседи съм на здравей -здрасти.Мин.година имах по-близки взаимоотношения с майката на една съученичка на дъщеря ми ,ама и тя ги пазаруваше от Макси.



Като сме на вълна храна, някой може ли да даде идея как да приготвям паста (макаронените изделия)? Синът ми явно е харесвал като им дават в градината, а сега сигурно някои деца си носят в училище и той все ме пита кога ще му направя, пък аз си ги правя с масълце и сиренце, но той така не ги иска Laughing С кайма, предполагам, доматен сос? И още един въпрос - къде да намеря такива, да ги нарека "кори", с които завиват fajitas или да имате идеи как да си направя сама?

Камбанка ,какво е fajitas? ThinkingЗа първи път чувам.Иначе за макароните не мога да помогна .И ние ги ядем със сирене .Местните ядат макарони на Крафт ,вътре ги продават с едно пликче ,от което си правиш сос от фромаж.Обаче аз не съм им фен.Иначе в кафетерията ,в у-ще ,ги приготвят точно така -кайма и кетчуп.

# 689
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Макарони/спагети с кайма:
запържвам глава лук, може и гъби ако имам в момента, след това слагам каймата докато и тя стане на малки топчета и заливам с доматен сок или има едни буркани в Макси, не помня на коя марка, но си пише сос за спагети с различни вкусове. Подправки на вкус. Като се сгъсти соса го махам от котлона и го смесвам със сварените вече спагети.

Общи условия

Активация на акаунт