Лимфом на Ходжкин

  • 101 739
  • 343
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 453
Много съжалявам за майка Ви,  Maikaisin. Какво се е случило - не имало отговор на химиотерапията, рецидив, усложнения?

# 211
  • Мнения: 223
Съболезнования! Сигурно е доста тежко..

# 212
  • Мнения: 13
Съболезнования! Сигурно е доста тежко..

# 213
  • Мнения: 13
Много съжалявам за майка Ви,  Maikaisin. Какво се е случило - не имало отговор на химиотерапията, рецидив, усложнения?

Имаше химиотерапия и след няколко курса след жестоки странични ефекти си отиде в мъки .

# 214
  • Мнения: 1 318
Съболезнования! Предполагам организмът не е издържал на химията...
Моята майка почина преди месец точно след интоксикация от химиотерапия (след рак на гърдата).
В момента мъжът ми се лекува от НХЛ.

# 215
  • Мнения: 1 326
Здравейте, извинявам се предварително за нахлуването в темата! Виждам, че е още активна, а пишещите тук сте запознати добре с болестта. Имам притеснения, но нищо доказано/открито. Имам подут/и лимфни възли на врата, които от години ту се надуват, ту спадат леко. От миналата година започна единият да се надува и не спада, започнах да усещам и тъпа болка в областта, но не ме боли конкретно възела, а цялата област около него. Декември 2019г пусках пкк+дкк+црп, но съм пропуснала суе. Та, по същество... Знам, че за диагностициране пкк не е особено показателна, особено в начален стадий на болестта, но все пак, можете ли да ми кажете има ли нещо насочващо в показателите, което би могло да подскаже за проблем, освен црп и суе? Разбира се, вие не сте лекари и консултацията е задължителна, но поне тази с лл мина много несериозно. Опипа ми врата, каза, че даже не бил един подутия възел, а няколко, но щом ме боляло, значи нямало проблем и навярно е от настинка. Аз не съм боледувала, а и отдавна си ме притесняват тея възли. В края на 2018г ходих по същия повод при хематолог, понеже се бяха надули доста, но тогава бях боледувала скоро. Въпреки антибиотика и Лимфомиозит (не съм съвсем сигурна правилно ли е името) не спаднаха. Хематоложката ги опипа и каза, че не и изглежда нещо страшно и навярно се дължат на инфекция или синузит. Прати ме на снимка на синуси - чиста, секрети нос, гърло - чисти и ехограф на възлите - двустранно увеличени, но под 1см - 7мм и 8мм. И дотам спрях, защото реших, че явно всичко е наред. Но, ето че пак ме притесняват.
Осъзнавам сериозността на болестта и отново се извинявам, че пиша в темата без открит проблем. Желая много здраве на всички!

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 529
Евентуално CRP, СУЕ, LDH, бета микроклобулин, но познавам няколко с идеални резултати и все пак с лимфом.

# 217
  • Мнения: 223
А как са ги диагностицирали тогава? Само с биопсия ли

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 529
Скенер и биопсия.

# 219
  • Мнения: 1 344
А как са ги диагностицирали тогава? Само с биопсия ли
Скенер е, ако покаже нещо биопсията...Но възлите по-малки от 15 мм не се биопсират, а се наблюдават и толкова.

# 220
  • Мнения: 223
А колко милиметра са с ехограф ли се определя, при мен само от преглед горе долу са казвали колко може да са?

# 221
  • Мнения: 1 344
А колко милиметра са с ехограф ли се определя, при мен само от преглед горе долу са казвали колко може да са?
На ехограф гледат, колко са големи...Може и нищо да ти няма...просто те така ги има. Патили сме и зная!

# 222
  • Мнения: 1 326
emma1_, при вас намери ли се проблем? Четох назад, но или съм пропуснала, или не сте писала.

# 223
  • Мнения: 6
Здравейте на всички. Надявам се все още някой да чете тук. Имам нужда от мнение, което не изключва преглед при специалист. От преди 4 месеца имам подуване от едната страна на врата, но е е във формата на топче, а е продълговато. Не знам как да обясня точно. Започва от ухото и продължава почти до ключицата. Не е болезнено, но цялото е твърдо. Възможно ли е подут лимфен възел да няма формата на топче, а е да по цялото това протежение? Освен това имам и субфебрилна температура, която се появява почти всеки ден. ПКК е в норма, само rdw е доста увеличен. При норма от 18, моят е 40. Моля ви за мнение. Вше сте доста запознати. Какво мислите? Имам ли повод до се притеснявам и възможно ли е лимфни възли да бъдат подути по този начин, а не като топче.
Благодаря Ви предварително! Здраве и усмивки желая Simple Smile

# 224
  • Мнения: 45
Колко са подути и болезнено ли е мястото? Аз мисля, че може да са подути и не винаги в конкретна форма кръгла,но няма как да знаем.За 4 месеца не ходихте ли някъде да погледнат все пак, дори личната да е? За rdw нямам опит. Най-вероятно ще трябва да ви се пуснат още по диференцирани изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт