В едно легло с бебето

  • 7 083
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 293
Да си кажа сега и моето мнение.Преди да родя изчетох хиляди книги,в които дадена ситуация се гледаше по един начин,същата тази ситуация се гледаше в друга книга по съвсем различен начин.Когато родих,детето си спеше в креватчето.В момента, в който поотрасна го взимах само, когато се разплачеше в случай,че се събудеше през нощта.След като проходи,само сидваше при нас.Никога не съм си мислила дали е добре или зле,оставяла съм го винаги да спи при нас, когато иска.Мина и този период,сега си спи изцяло в креватчвто си.Е, има и дни, в които пак идва при нас, но са къде къде по-рядки.Винаги съм възпитавала и изграждала навици,така както аз смятам за добре.Просто гледам и наблюдавам,как реагира детето.В момента,в който видя,че нещо не е наред и сменям начина.Никога не съм се водила по книга или как е казал еди кой си дори и учен да е. или психолог.Всяко дете е различно,всяко дете приема различните ситуации по различен начин.Затова за мен е важно как ми се чувства детето,а не как трябва да бъде.

# 46
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Чудно ми, ако утре психолозите излязат със становище, 4е бебетата трябва да се слагат на гърне от 6-ия месец, защото ина4е ще имат отклонения след време, трябва ли да се юрнем да мъ4им децата  newsm78
Аз съм на мнението, че детето само си води. Не е нужно да бъде насилвано за нещо, което някакви мозъци са преценили, че за момента е правилно. Другият месец обаче може и да не...


имам позната рускиня, която то4но това прави. детето е ве4е 14мес, но не се е нау4ило още да казва преди.
аз ли4но не мога да си представя да оставя пелена4е в друга стая, на бебефони не вярвам 100%. по-спокойна бях и съм като го 4увам и виждам. 2 пъти повърна през нощта , когато не можеше да се обръща и съм сигурна, 4е ако не се бях събудила не може да си помогне сам. сещате се....
спи си в неговото легло, но в нашата стая. то4но днес с мъжа ми коментирахме кога ще го местим. след като се приберем лятото от БГ живот и здраве.
свекървата като коментирахме преди , 4е му правим стая и ще го местим ми каза- като не го искаш дай го при мен да спи. тя не живее с нас...
но си мисля, 4е като стане голям няма да ми е удобно да спи при нас. ние имаме навика да говорим по 1 4ас като си легнем . за друго не говоря.

# 47
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Моята дъщеря спи сама от втория си ден и така до ден днешен.  Много е самостоятелна, никога не сме пускали лампи или музика, като беше на 6-7 месеца се будеше понякога през нощта и си пееше.  Не виждам нищо лошо в това, аз си мисля че си зависи от детето дали ще му е добре да спи само или не.  Тя е изключително кротко дете, което започна да спи през цялата нощ на 13 дни и в началото спеше в малко кошче, а след втория месец я преместих в леглото.  В момента спи на ъглово легло и така е от една година.  Всеки сам си решава къде да спи детето му, и ние направихме този избор.  Разбира се ако беше плакала или имала някакъв друг проблем щях да си я взема в нашата стая.  Дано и с второто живот издраве да е така, но ще видим.  Аз така съм се разглезила с такова кротко дете, че на моменти ме е страх да имам второ Wink.

Моят син е почти същия. От втория ден спи сам в стаята и нямам проблеми,нашата спалня е до неговата и вратата е открехната. Спи през цялата нощ ,откакто стана на 2 месеца. Сега е на 7 м и пак си спи без пробуждане. Вечер ляга между 8-8.30 и става сутринта в 8.-8.30.Дори не разбрахме,че и зъби са му никнали. Моето виждане е,че детето трябва да с еприучава на самостоятелност от рано и да си знае неговата територия,както и родителите да си имат своята. А за ласки и игра време винаги има.....

# 48
  • Мнения: 2 051
Яд ме е мога да чета свободно само  на бьлгарски, руски, английски и френски, а на немски, италиански или испански не мога например, защото може би щях да намеря още много полезна и интересна  информация по вьпроса
Ружа, хич да не те е яд, че не четеш на испански, ама хич (в този конкретен случай, де).
Повечето добра информация на испански е превод от английски, чат пат от френски. А една значителна част от инфото е чист комерс.
Понякога има интересни данни в сайтове от Латинска Америка, ама понякога...
А руския и англоезичния нет и книгоиздаване са бездънен океан, така че не се тровкай.

А моите 5 деца винаги са спали с нас в нашата стая като бебета. Големите до 2 год. възраст, а малките още не знам докога.
Избягвали сме да ги оставяме за спят с нас в леглото по простата причина, че сме много и ако обикновено един иска, поисква и някой друг. А ако са всички на главата ни просто никой няма да се наспи. Вземали сме за цяла нощ само ако има болно или разстроено от нещо дете. А иначе боричкане и търкаляне, бой с възглавници и гушкане е имало до насита.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 380
майки кажете си мнението по въпроса ! доколко има опасност от удушаване при спане с бебето в едно легло ?

# 50
  • Мнения: 2 978
В проценти надали някой може да ти го каже, но мен лично ме беше страх...но само докато беше малка..след това не...!

Ти сама си прецени!  bouquet

# 51
  • Мнения: 161
Опасности винаги има, ако детето е достатъчно голямо за да може да се защити от евентуално затискане - да може да спите, но едва ли е полезно да си "дишате въздуха".Пък и да не тговорим колко ще се наспите......

# 52
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ами според мен зависи от това колко дълбоко спиш. Всъщност
ми се струва почти невъзможно защото не ми се вяряа, която и
да е майка да заспи толкова дълбоко, че да не усети ако
притисне бебето или нещо такова. Трябва или да е мъртво
пияна, или надрусана за да се случи такова нещо. Съдя по
себеси- когато малкия е при мен въобще не мога да заспя,
само дрема колкото и уморена да съм и винаги усещам всяко
негово движение.
 Някой разбра ли точно от какво е починало онова бебе,
което уж майката го задушила?
 

# 53
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами аз си спя с него откакто се е родил, но спя много леко по принцип, чувам и усещам всичко. Да не дава Бог да стават такива неща...

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Малкия започна да спи при нас откакто стана на 6 месеца Rolling Eyes
Да не дава Господ да се случват такива неща Praynig Praynig

# 55
  • Мнения: 2 663
Аз също искам бебчо да спи при мен,поинтересувах се по-въпроса и навсякъде пише,че и за самото бебе е по-добре.А и виж
това
Предполагам,че и тук ще може да се намери.

# 56
  • Мнения: 7 474
Просто не мога да разбера защо детето трябва да спи при вас в леглото?Това е супен ненужно и после с години не можеш да го отучиш.Винаги щи иска да спи при вас. На мойте кумуве детето така спеше при тях , а сега е на 10г. тежи 50 кг. и нощем става и ляга между тах в спалнята,, защото го е страх. Дъщеря ми спи сама в стая и е много щастлива,че си има своя стая. Ние luvbed тя 1crib Един път като беше на 3 мес. и имаше колики заспа на спалнята между нас и ние с нея ,защото бяхме уморени и като се събудих след 1 ч. изпаднах в ужас, защото мъжа ми я беше затиснал леко. Добре си помислете преди да създавате у детето подобни задължаващи навици! Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 3 688
За мен няма нищо по хубаво от това да спя с мъника в едно легло
толкова е мъничък и топличък
Скоро слушах по новините за детенце което се задушило докато майка му го кърмела...
аз взех Светльо при нас в леглото към 2ри месец

# 58
  • Мнения: 46 520
Не бих спала с бебето си, имаме смъртен случай в семейстото.

# 59
  • Мнения: 516
Аз също спя с детето си,щом се събуди през ноща.
Взимам го при себе си и го оставям до сутринта,защото доскоро се будеше 4есто и щях да  полудея ако трябваше да  го примъквам и отмъквам по сто пъти на нощ Crazy
За мен така е по-лесно и да го кърмя,но ве4е е голям и спи по4ти до сутринта в своето легло и към 5,6 h си го взимам и си се донаспиваме заедно Wink
...До колко е опасно - незнам newsm78,но винаги трябва да имаш едно на ум - при нас никога е нямало проблем със съвместното спане.

Общи условия

Активация на акаунт