За леките летни колички от Джъмбо - въпросче

  • 7 971
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 259
Благодаря ти - честно казано, успокои ме, че не сме нещо специално в това отношение, бях почнала да се притеснявам дали е нормално Blush
Не виждам други деца около него да са така (не неговата възраст), но явно си е до детенце...
Няма за какво да се притесняваш. Аз също ползвах количка до към 3-3.5г. Не до парка, защото ни беше съвсем близо, но когато се е налагало по-далеч в квартала и не съм с колата (например до поликлиниката), вадех количката. Особено пък, като е настинало, болно и не се чувства добре детето. Позаглеждали са ме странно, но голяма работа! А и аз винаги като изляза минавам през магазина да купя нещо, тъй че и покупките ми носеше. Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 1 555
Може ли и аз да използвам темата.
Какво бихте избрали между джъмбовските колички от 50лв и ето тази Бертони примерно - http://www.bebe-best.com/bertoni-ljatna-kolitchka-light-2012-bla … city-p-34890.html.

Синът ми е на 1г. и 10м., не използваме много количка вече.Но пък времето става все по-хубаво, предполага повече разходки, а той не може да ходи много дълго. Да не говорим, че не е свикнал да върви до мен и да ме слуша, а си тръгва където реши и ми се иска при по-натоварени улици да го слагам в количката, закопчан с колани. Също така ще ходим на море с моята малка кола, ще трябва да побера багажа за мен, майка ми и двете деца + количката. Т.е. наистина максимално малка и лека ми трябва, защото иначе не знам как ще стане номерът.  Crazy И сега се чудя дали количките от Джъмбо, дали това Бертони (на живо обаче не съм го виждала) или евентуално  онова леко Чико от Джъмбо? На Чикото плюсът му е, че има евентуално още едно малко по-полегнало положение (въпреки че това не ми е много важно, синът ми и да заспи и седнал може да спи), има дъджобран. Малко по-скъпо е, но ако се компенсира от качеството и от дъждобрана (допълнителен дъджобран струва 10лв. иначе). Приемам съвети! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 9 094
Ивон, здравей Hug
Това Бертони надминава Джъмбо количката със сенника си, който е видимо по-големичък, иначе за еднакви. Е, черният цвят на едната количка не бих го предпочела за лятото, но то зависи и от материята на дамаската. Чико-то (това ли беше? http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/11562 - леле, само виж цената тук Joy ) още повече прилича на Джъмбо количката (по сенника особено), но пък има и второ положение за гръбчето.
Честно казано, чуденката ми би била между Джъмбо количката и Чико. Имам негативно мнение за Бертони като цяло (лично мое), не бих си купила тяхна количка.
От друга страна - за 50лв. отгоре (за Чико количката), получаваш просто второ положение на гръбчето...И е с 2кг. по-тежка от Джъмбо количката.
Ако не ти е важно положението на облегалката - джъмбо количката.
Ако не ти е важно дали ще дадеш 50 или 100лв. - избери Чикото.
 Hug

П.П Ако не си виждала на живо Джъмбо количката, искаш ли да ти пусна снимка?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 555
.:.Stef.:. - Благодаря за отговора!  Hug Събота и неделя никакво време нямах да стигна до компютъра и чак сега отговарям.  Blush Бертонито съвсем го изключих - видях в един магазин моделът и  хич не ми се стори стабилен и качествен. Rolling Eyes Количката на Джъмбо я видях и на живо - определено по-добре изглежда. Благодаря за предложението за снимките.  Simple Smile

Докато търсех да видя Бертонито обаче, попаднах на Макларън Воло. Аз съм фен на Макларън, имам XLR и въпреки  че е от сравнително най-леките комбинирани колички, пак си е големичка. Във Волото се влюбих - 3.9кг., хубава материя, хубав сенник, малка, компактна, знам какво качество купувам. Ииии....сега сериозно мисля, че вече става въпрос за доста по-различна сума...  Crazy

# 19
  • Мнения: 9 094
Ооо, да, тук няма какво да се коментира - ако скочим нагоре към Макларън, изборът е ясен, и финансите също Joy
Успех, каквото и да решиш Grinning

# 20
  • Мнения: 17
Написах всичко това, ако евентуално му потрябва инфо на някой друг, за подобен проблем.
Благодаря за информацията,
Моят син е 11,5 кг., на 1,4 год., надявам се да му свърши работа, защото 50 лв. си е добра цена, а 4,5 кг., както каза, това е доста лекичко. Ние нямаме асансьор, обикаляме много и се надявам тази количка да ни свърши работа.
Днес я закупихме от Джъмбо. Трябваше да пробва мострата, при това както беше застопорена за някакъв стелаж. Бройката която взехме, беше опакована и трябваше да сглобим само предните колелца. Не намерихме дефект, на детето като че ли му е удобно, поне не даде знак, че не му харесва.
Между другото, по легален начин нищо не може да изпробваш в Джъмбото. Питах асистентката ако все пак искам да тествам нещо, преди да си дам парите, единствения вариант на самообслужване ли е и тя каза "да". Тъй като съм клиент и имам определени права на клиент, изобщо не се съобразявах с нищо, взех си количката и няколко играчки, платих си ги и засега съм доволна от покупката.

Последна редакция: нд, 08 юли 2012, 13:26 от waterflower

# 21
  • Мнения: 17
Да допълня: количката е много удобна и лесно маневрена, но лявото предно колело явно е малко по-късичко. Това е дефект, забележим след обстойно едночасово вглеждане и не се отразява по никакъв начин на удобството.
Не съжалявам за покупката.

# 22
  • Мнения: 9 094
Радвам се, че сте доволни и вие Simple Smile
Ние още си ползваме количката, жива и здрава, и много удобна!

Струва ми се, че може да върнете количката, и да вземете друга, щом има дефект в самата количка, стига да ти се занимава Thinking

# 23
  • Мнения: 17
За количката от Джъмбо - преди 2 седмици излезе едната гумичка от колелото, занесохме я, задържаха я 1 седмица след което ни се обадиха, за да ни кажат, че рекламацията ни не е удовлетворена. С други думи, гаранция от 2 години изобщо няма!
Количката наистина е лека и много удобна, но явно е и паянтова. А относно Джъмбо - това е верига, в която повече няма да пазарувам. Без да съм расистка, но с гърци работа да нямаш - все си прецакан. Вече съжалявам, че си взехме от там количката - не заради парите, а за принципа. Още в понеделник смятам да сигнализирам в комисията за защита на потребителите и да им предоставя необходимата документация.

# 24
  • Мнения: 9 094
И нашата гума от колелото излезна, от задното. Пробвахме да залепим, не стана, със свински опашчици оправихме работата Simple Smile Но, уточнявам, че направих беля в едни камънаци с количката, и колелото се заклещи, без да видя, и аз бутам, бутам, бутам...
Съжалявам, че не са удовлетворили рекламацията ви, предполагам, че наистина количките толкова си и държат. Пакказвам, че аз тотално я разкъртих от употреба толкова дълго време, последно изкара и еднои 20-дневно море, при което всеки ден я ползвахме сериозно по кофти терени...И се скапа сега, но пак я оправихме някак. Утре я услужвам на приятелка, за тяхното море Simple Smile

Опитайте да я оправите гумичката, получава се добре!
Още веднъж - съжалявам Hug

# 25
  • Мнения: 17
И нашата гума от колелото излезна, от задното. Пробвахме да залепим, не стана, със свински опашчици оправихме работата Simple Smile
Опитайте да я оправите гумичката, получава се добре!
Благодаря ти много  Hug Не се бяхме сетили да закрепим гумичката със свински опашки, дано се получи, защото аз продължавам упорито да си ползвам количката без едната гумичка от задното колело (ляво).

# 26
  • София
  • Мнения: 371
 А ние имаме Бертони (тази без сенника). Ползвахме я допреди 1 месец(около година). Моят син е  около 13,5 кг, отделно на дръжките съм возила багаж, ходили сме и на село по каманаците, и все още е здрава. Въпреки негативното ми мнение за тази марка, количката излезе супер здрава и ми беше безценен помощник.

# 27
  • Мнения: 3 675
Аз бих похвалила количката Хаук, става за по-едро детенце и на кг и на ръст.

# 28
  • Мнения: 9

тук можете да видите малко инфо за количката на Джъмбо
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=15&document_id=4720

Общи условия

Активация на акаунт