Ех,че хубава е тая дама,през ОКТОМВРИ тя ще става мама!

  • 33 312
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11
Не съм писала отдавна, но имах много задачи. Simple Smile Днес стискайте палци - следобед може да ходим на оглед на един апартамент, дано най-после ни хареса, че досега нито един не сме гледали втори път, а времето тече...
Отделно трябва да сядам да уча, че утре съм на изпит за ниво по английски...  newsm17
Университета направо съм го пренебрегнала - втория семестър хич не съм ходила... Много се надявам през сесията вече да имам голям корем и да "се смилят" над мен Simple Smile Иначе на мен това ми е втора магистратура - записах есента като решихме да правим бебе. Платено ми е, но е 500 лева семестъра. По мои сметки ще съм с над 300 лева напред като си платя всичките 5 семестъра Simple Smile Някои унивесритети май имат прием 2 пъти в годината, но по спомени бяха септември и ануари, така че няма как - незаписалите - наесен... Имате ли идея дали се дължат някакви данъци на тази сума от 2880 лева? Дано не се.  smile3506
А такива като мен работещи, осигурени и водещи се с над 350 лева на член на  семейството дали му се полагат 150 лева помощ преди раждането?  newsm78 Ще си помогна поне с някоя дреболия за Бебо...
Е - хайде - хубав ден на всички - излизайте на разходка - времето е прекрасно  newsm44

# 706
  • Мнения: 122
Много сте активни всички. На мен от работа все още не ми остава време да пиша:-( Даже и да ви изчета не остава време:-) Я кажете как се казва страницата във фейса! Лек и успешен ден от мен!

# 707
  • Мнения: 16
Elleny, относно пиенето на витамини моят лекар от първата бременност беше против всякакви изкуствени витамини. Казваше ми да ям достатъчно плодове и зеленчуци и че няма нужда да пия нещо допълнително. Но ако пък ще се чувстваш по-спокойна, пий някакви.

jjjenq, имаш време за настройка мила. Ще мине и замине и ще го забравиш, ама предварителните ти кахъри ще са тежки, като те чета. Аз нямам избор за раждането - имах си показания за секцио още първия път, сега пак ще е така. А иначе съм за нормалното, ама няма как.

ficho_linka, от 3 дни съм по-добре. Още не смея да кажа че ми е минало гаденето. Иначе ме мъчи в продължение на месец и половина. По цял ден. Знам колко е отвратително, но ще мине все някога.

dilyanadi, успех с апартамента.

# 708
  • Мнения: 0
Здравейте, да се включа и аз. В 14-та седмица съм и смело мога да кажа, че на този етап имам много лека бременност. Не съм повръщала, гадене - силно казано 2-3 пъти, качила съм около 2 килограма и като цяло се чувствам доста добре. Мисля, че ако всичко е наред ще раждам по нормален начин в майчин дом. Там си правих изследване за биохимичен скрининг и съм много доволна от обслужването. Някой знае ли кога са отворените врати, защото ми се иска да видя родилната зала? Иначе относно раждането - не го мисля още, защото няма смисъл да изживявам момента хиляди пъти. Като дойде ще му мисля, мен чака  #Crazy #Crazy
Темата е страхотна и до колкото мога я следя с интерес   Party Peace

# 709
  • Мнения: 894
Дилянче, да ви е наслука огледа на апартамента! Praynig
Димара, добре, че са тези изкуствени витамини, защото не понасям плодове и зеленчуци. Не само ми се гади от тях, но имам и киселини. Поддържам се с прегнакеър. Simple Smile
Янайка, добре дошла! Радвам се, имаш лека бременност и дай Боже, още по-леко раждане. За отворените врати не мога да ти кажа, защото ще раждам в Пловдив. Биохимичен също няма да правя, а направо амниоцентеза. Hug
Момичета, нормално ли е толкова рано да усещам бебето? Току-що се прибрах от няколко часово скитане и легнах да си почина. Тогава взех отвътре да усещам гъделичкане и дискретно побутване. Пада се от дясната страна на пъпа, на неговото ниво. Не са червата със сигурност, нито е нещо стомашно, защото това е различно.   newsm78

# 710
  • Мнения: 10
Здравейте дами.
Да дам отчет след прегледа-бебка е вече 400 грама.Видях ме всичко-ръце,крачета,сърчице,броихме ребра....Много съм хепи Laughing Минах ЖК -45 килограма,колкото през февруари.Абе всичко е 6 при нас.
Прегръщам ви и желая весел уикенд!

# 711
  • София
  • Мнения: 3 789
Канела, страхотни новини!  Hug

Лали, защо амниоцентеза? Не е ли опасно и болезнено?  newsm78 Все пак нямаш никакви показатели за тази манипулация  newsm78

На мен пак ми падна калият, сигурно от времето, отивам да търся банани  Tired

# 712
  • Мнения: 894
Чудесни вести, Канела! Hug
Деси, заради възрастта ще я правя - на 38 г. съм. Hug

# 713
  • Мнения: 87
Добре дошли на новите момичета!
lali bali, аз от тази седмица започнах да го усещам бебето и това определено не са черва нещо като гъделичкане и движение само, че аз го усещам от лявата страна на пъпа и ми е много приятно.
dilyanadi , успех с търсенето на апартамент. Спомням си колко мъчително беше за мен,постоянно обикаля разни абсурдни нови строителства но най накрая, благодарение на кризата 2010г. успяхме да си купим апартамент само дето още не може да съберем сили да му завършим ремонта толкова много пари глътна, че направо не е истина а още има доста. 
Относно витамините май до 3 месец освен фолиева киселина друго не се препоръчва освен ако няма нужда. Най добре е лекаря да прецени дали имате нужда.

# 714
  • Мнения: 832
lali bali, според мен е доста по-надолу от пъпа сега бебето, за да го усещаш там. И аз понякога имам някакви усещания около пъпа, но не е бебето определено.

# 715
  • Мнения: 16
lali bali, аз навършвам скоро 38, ама правих БХС, за амниоцентеза никой не ми е отварял дума. Ти ще си прецениш де. А иначе не че и аз в момента не пия Прегнакеър, ама по принцип гледам от храна да докарвам нещата.

# 716
  • Мнения: 15
Аз пък съм на 39 даже!!!! SadПравих БХС ,и лекарката ми каза да забравя за амниоцентеза.Риска бил голям.Пък и нали  съм с близнаци значи двоен риск.Притеснено ми е,но не смея.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 968
Момичета, пазете се много! Мен ме тръшна отвратителен вирус, който започна  с повръщане и разстройство, сега вече съм и с температура и се чувствам като пребита. Над 37.5 не съм вдигала, но пия парацетамол, за да я държа ниска, мъж ми се дърпаше да пие хапчета и преди малко беше с 38.8. Нещо като грип е, като поразпитах се оказа, че много хора около мен вече са го изкарали, ама пусто нали пред повечето си трая още, че съм бременна, та кой да ми каже... Моля се само с бебчо всичко да е наред и да не се отрази по никакъв начин  Praynig
Скоро май и други мами се оплакваха от подобни симптоми, ако има и други болни им желая бързо оздравяване, другите много се пазете и избягвайте места, където се събират много хора!  Hug

# 718
  • Мнения: 894
Палика, мисля, че няма какво друго да бъде. Не е перисталтиката на червата, защото при нея има разни звуци, нито е стомахът, защото е доста по-горе. Като пърхане беше и лекичко побутване. Беше приятно и вълнуващо. Четох, че при всяка жена е индивидуално и се натъкнах на случаи на подобно ранно усещане на бебето. Hug 
Димара, амниоцентезата е като редукцията, която вече оставих зад гърба си. Не беше нищо страшно и тъй като БХС не дава 100% гаранция, реших да направя амнио.  Simple Smile
Наталия, при близнаци няма смисъл от БХС и амниоцентеза. Simple Smile
Светле, скорошно оздравяване! Hug

# 719
  • Мнения: 11
Благодаря на всички за стиснатите палчета Simple Smile Добре сте стискали, защото този май и на мен и на мъжа ми ни хареса  newsm44
Търсим от около година - сега нямаме избор. Рали, този ако го вземем, ще е "до ключ", но аз имам 2-3 забележки, та ще викам баща ми да ми го оправи. Искам да разделим хола и да отделим детска Simple Smile За около 2000 лева и седмица яко работа ще го направим какъвто си го представям...
Малко ми е далеч от транспорт, но вече съм склонна на компромиси, само да приключим с тази тема.

Последна редакция: сб, 07 апр 2012, 21:01 от dilyanadi

Общи условия

Активация на акаунт