Лозенец или Царево?

  • 22 930
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Царево е за любителите на сергии, бира и цаца на пластмасови маси. "Почиващите" не трябва да имат нищо против ако съседа им лежи на половината хавлия, а във водата всички да са едно голямо семейство.

Царево за мен е дестинация тип селски туризъм, в никакъв случай не бих изкарала там морската си почивка.

Лозенец!  Peace
Също е село, но хотелите са ок, плажът е голям и хубав. Единственият минус е, че в морето се влива река/блато и в морето съм срещала грамадни водни змии, което си е малък ужас. Ако не ви притеснява това- всичко е на 6.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Ери, за плажа на Нестинарка ли говориш? Защото там никой не лежи на хавлията на никой, а напотив, има достатъчно място както на пясъка, така и във водата.
Иначе централния плаж е наистина малък и нагъчкан, но в темата авторката пише за Нестинарка и Василико  Peace

# 17
  • Мнения: 1 540
Прочетох за тези змии и в друга тема и искрено се надявам да не ги видя  Praynig

Благодаря на всички за споделените впечатления, страхотни сте
Hug

Ние почти сигурно ще резервираме в хотел "Феникс", Лозенец. Дадоха ни много добра оферта за НВ. Освен това перспективата почти всеки ден да ползваме кола до центъра на Царево не се хареса на шофьорите... Но един ден задължително ще се разходим до там,  може и плаж на Нестинарка да направим  Wink

# 18
  • France
  • Мнения: 726
В момента съм във Василико. Кварталът е чудесен- тих и спокоен, чист.
Плажът на квартала му казват "Зеленото"- има заведение " Зелен залив"- предлагат нещо като обедно меню, цени- нормални, но не съм обядвала там. Водата е чиста, но има камъни.
Плажът на Нестинарка е разкошен. Заведения има, чувам че още ще откриват.
В квартала има няколко добри ресторанта: Стария елен: всеки ден има няколко супи и агнешко, Арго- не съм ходила, но отзивите за кухнята са много добри, "Ореха"- може би най-доброто, "Флора"- много чисто, но малко бедно меню. Дано отворят "Сръбската скара"- с изглед и готвач-сърбин. По главния път за Нестинарка има чудесна пицерия. В Руското селище се отваря ресторант с детски кът и басейн.
На всеки половин час има ретро-автобус без прозорци, до Царево. Иначе, до центъра по крайбрежната алея е 15 мин пеша.
Аз бих избрала Василико пред Арапя: В Арапя е много прашно и мръсно, но за децата е добре. Въпреки, че всяка година почивам на Арапя...
Лозенец: шумно, скъпо, лудница. На знам какво му харесват на това село....

# 19
  • Мнения: X
Прочетох за тези змии и в друга тема и искрено се надявам да не ги видя  Praynig

Благодаря на всички за споделените впечатления, страхотни сте
Hug

Ние почти сигурно ще резервираме в хотел "Феникс", Лозенец. Дадоха ни много добра оферта за НВ. Освен това перспективата почти всеки ден да ползваме кола до центъра на Царево не се хареса на шофьорите... Но един ден задължително ще се разходим до там,  може и плаж на Нестинарка да направим  Wink


И до Арапя отидете един ден на плаж  Wink

# 20
  • Мнения: 3
ооооо Лозенец е прекрасно или поне беше, спомении Hug Освен централния плаж, можете да се разходите до Оазис на юг, това е един нов много красив комплекс в средиземноморски стил с прекрасен плаж, а на север от Лозенец е къмпинг Корал, близко се и двата плажана Китен. Въобще има много варианти за плаж, но аз по принцип обичам да си обикалям. Колкото до водните змии наистина ги има, дори миналата година една такава стана атракцията на плажа, опитах се да я прогоня, а тя същевременно се опитваше да се върне обратно в рекичката Laughing

# 21
  • Мнения: 4
Засега Василико е райското кътче на южното черноморие. Отделено от голямата тълпа, има всичко. Спокойно, има два плажа - големия Нестинарка и малък който е към Царево. Бяхме във вила Романтика - в затворен комплекс със басейн, сауна и разкошна градина.На първия етаж има хол с кухня, а на втория две спални.  Спокойно, на първа линия , с прекрасна панорама. Във вилата има всичко, кухня, пералня, интернет. Ракошна панорама, тя е на първа линия. Заведения има наблизо, Царево е на 2 км пеша. Малко са още тези места на нашето море. Препоръчвам, няма да съжалявате.
Имат и сайт с филмче:
http://www.romantika.free.bg

# 22
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета,

моля за съвет кое от тези градчета да избера за почивка. Целта ни е да почиваме по-бюджетно тази година, без AI и големи хотели. Не сме ходили нито в Лозенец, нито в Царево.
Тъй като ме интересуват и двете места, а тема за Царево не успях да намеря, реших да отворя нова.
Интересува ме на плажа Нестинарка (тъй като сме се спрели на Василико, ако сме в Царево) има ли достатъчно място? Притеснява ме големите хотели да не са завзели цялата ивица.... Бързо ли става дълбоко? Пясъка ситен ли е? Има ли заведения в този квартал, а забавления за деца? Отзиви за Къща на мечтите?
За Лозенец - как е централния плаж - дълбочина, пясък? А места за хапване?

Предварително благодаря!   bouquet


здравей,
между Лозенец и Царево предпочитам Лозенец, малко селце което се разви, има и скъпи хотели има и семейни хотелчета на прилични цени.
ние вече 2 години ходим там, в хотел Янис до централния плаж. не е голям, но в бистрото винаги има прясна риба.  саита на хотела е : www.hotelianis.com
 

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 755
Малко да побутна темичката Laughing
Има ли някой отзиви за този семеен хотел или за мястото кадето се намира че нещо много се обьрках кое е добре и кое не за Царево а ето и хотела      http://pochivka.bg/o-1919-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_% … D0%B8%D0%BD%D0%B0
Исками се нещо спокойно и тихо с две дца сме на 2г и на 7г.Миналата година бяхме ужким в Китен е няма такав ужас все едно дават соц.помощи по улиците....и естествено си трагнах извиних се най-любезно платехме си нощувката и хайде кьм добрият стар Ахтопол.Тази година ми се искаше да сменим но в краен случай пак ще сме там поне плажа е достатьчно голям и има и свободна зона абе плажа им е супер за това 7-8 год.все сме там.
Та моля ако има кой да каже нещо за този хотел  bowuu

# 24
  • Мнения: 641
В момента съм във Василико.

Гледам преди месец и половина си писала, а плаж има ли ? Как е положението след цунамито Февруари?

# 25
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Исками се нещо спокойно и тихо с две дца сме на 2г и на 7г.Миналата година бяхме ужким в Китен е няма такав ужас все едно дават соц.помощи по улиците....и естествено си трагнах извиних се най-любезно платехме си нощувката и хайде кьм добрият стар Ахтопол.Тази година ми се искаше да сменим но в краен случай пак ще сме там поне плажа е достатьчно голям и има и свободна зона абе плажа им е супер за това 7-8 год.все сме там.
Та моля ако има кой да каже нещо за този хотел  bowuu
Препоръчвам ти бунгала "Светлина" в Царево.Бунгалата са заобиколени с ограда и децата тичат на воля без да се тревожиш за тях.Има много зеленина и голяма тераса пред вс.бунгало което се стои от две стаи с по 4 или три легла и баня и тоалетна./терасата е обща/Идеално е ако сте две сем.да сте заедно в едно бунгало.В цената за бунгалото влизат и три хранения на ден на човек.Моето сем.почива там три лета подред , но децата вече пораснаха и им омръзна.Ако проявяваш интерес ми пиши на лични и ще ти дам тел.на собствениците.

# 26
  • Мнения: 3
Засега Василико е райското кътче на южното черноморие. Отделено от голямата тълпа, има всичко. Спокойно, има два плажа - големия Нестинарка и малък който е към Царево. Бяхме във вила Романтика - в затворен комплекс със басейн, сауна и разкошна градина.На първия етаж има хол с кухня, а на втория две спални.  Спокойно, на първа линия , с прекрасна панорама. Във вилата има всичко, кухня, пералня, интернет. Ракошна панорама, тя е на първа линия. Заведения има наблизо, Царево е на 2 км пеша. Малко са още тези места на нашето море. Препоръчвам, няма да съжалявате.
Имат и сайт с филмче:
http://www.romantika.free.bg

# 27
  • Мнения: 3
ооооо Лозенец е прекрасно или поне беше, спомении Hug Освен централния плаж, можете да се разходите до Оазис на юг, това е един нов много красив комплекс в средиземноморски стил с прекрасен плаж, а на север от Лозенец е къмпинг Корал, близко се и двата плажана Китен. Въобще има много варианти за плаж, но аз по принцип обичам да си обикалям. Колкото до водните змии наистина ги има, дори миналата година една такава стана атракцията на плажа, опитах се да я прогоня, а тя същевременно се опитваше да се върне обратно в рекичката Laughing



аз съм съгласен,
а и тази година има страхотни оферти за лозенец
http://grabo.bg/morska-romantika-za-dvama-v-lozenetz-3-ili-5-noshtuvki-06n5g

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте,
направих си регистрация в този сайт ,за да споделя неприятното изживяване тази година на комплекс "Светлина" в къмпинг Нестинарка.Просто незнам от къде да започна.Но искам да разкажа и да предпазя останалите,които се колебаят да ходят  там да не преживеят подобен провал в опит за семйна почивка Simple Smile!Та: бунгалата от едно време,хигиена на нула,една стара баба уж почиства,но само лиска кофи с белина и вода по плочките и това е,чаршафите смърдят на гадно,има какви ли не буби в стаите,нас ни посрещна една огромна склопендра на лампата.Хладилник има,но е от едно време МРАЗ и всичко вътре ни стана във вода.Вечер,ако не си светнеш от бунгалото,спокойно можеш да се загубиш в тъмнината.Сякаш времето от СОЦА е спряло тогава там,всичко си е така.Храната е под всякаква критика,а бяхме на пълен пансион.Всеки ден таратор,който е като вода за обяд и манджа,а вечер ужас-две мини кебапченца и половин краставица.Вземат ти парите,а насреща не получаваш нищо.Собствениците ,знаейки че не сме доволни не ни попитаха нищо,а с пристигането поискаха цялата сума да платим до края на престоя,за да си вържат гащите,щото никой който идва и види за какво иде реч, не остава там.Плажа бабата каза,че бил на 150м.-пълни глупости,на 500м. и то с кола няма как,защото има частен паркинг,ходене всеки ден,влаене на чадъри и т.н.Какво да кажа-без думи съм и всичкото това нещо за 70лв.на ден като се хранехме и след вечеря,защото храната остави,че е гадна,но и доста оскъдна!

Общи условия

Активация на акаунт