Страхувате ли се от раздялата?

  • 7 454
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 457
Ти да не си влязла в някаква следродилна депресия
И аз така предположих,като я четох в темата за свекървите, но... не било така, каза...

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
не се шашкай, всичко ще се нареди! Гледай си мъжа, детето, живота и си свиркай! Нямаш никакви, ама никакви обективни основания да се страхуваш от раздяла! Нафантазирала си си някакви неща, и сега само ги подхранваш, ще вземеш да откачиш накрая!

# 17
  • Мнения: 702
Ще се оправиш,всеки минава през такива периоди. Може и да е от пролетта и смяната на времето.
Съвсем нормално е понякога да се замисляме за такива неща. Просто се опитай да ислиш за нещо друго Simple Smile
Например: идва пролет, животът се пробужда отново, можеш да си излизаш насам - натам, можеш да гушкаш бебчо и мъжа си колкото си искаш  Grinning Hug
Не се потискай, животът е прекрасен Simple Smile   bouquet

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мен лично ме завладява паника само като си го помисля.  Дали защото съм нова в семейните отношения? При всяка промяна в настроението на мъжа ми,търся грешката в себе си. Къде сгреших,какво му липсва,казах ли нещо,не изглеждам ли добре....после вмъквам,дали има проблеми в работата,а ако има нова колежка...  Crazy  Laughing


Глупости...
Гледай си бебчето и не се тормози.
Страхът и лошите мисли провокират подобни реални събития...
А и не мисли непрекъснато какво му е на мъжа ти, мисли и за себе си.. Не му досаждай с въпроси и прекалено внимание.
Открадни малко време за себе си, положи усилия да се харесваш и обичаш повече...

И се усмихвай на живота, вместо да си създаваш сама изкуствени и излишни проблеми и терзания... Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 2 217
Е, аз няма какво да добавя, освен да послушаш съветите на жените тук. Няма такова нещо като пропадане на брака заради децата и задължението да си перфектна във всичко сакън на милия да не му избЕга любовта....
Имай си повече доверие. На мъжа си също.

# 20
  • Мнения: 2 386
Жулиета, според мен си по-уязвима заради бебето, но преди да те анализираме ние, ти сама си отговори на следните въпроси:

Преди бебето боях ли се от същото? Защо се промених?
Имам ли опции ако недай Боже нещо се случи? Имам ли роднини, работа?
И най-важното - имам ли РЕАЛНА причина да мисля по този начин? Мъжът ми обича ли ме? Нещо променило ли се е, освен появата на детето ни? Имам ли РЕАЛНИ поводи за притеснение?

Ще видиш, че всички отговори са в твоя полза и няма причина да се страхуваш...  Hug

# 21
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Мен лично ме завладява паника само като си го помисля.  Дали защото съм нова в семейните отношения? При всяка промяна в настроението на мъжа ми,търся грешката в себе си. Къде сгреших,какво му липсва,казах ли нещо,не изглеждам ли добре....после вмъквам,дали има проблеми в работата,а ако има нова колежка...  Crazy  Laughing

Вас дерзаят ли ви подобни мисли?

В началото, всеки поглед на криво, всяко замисляне, всяко задълбочено писане в скайп ме караше да изтръпвам и да влизам във филм. Мислех си "ето, той вече не е доволен от мен, нещо го дразни, сигурно не ме обича, нещо сбърках, сега ще си тръгне"...ама с течение на времето, осъзнах че просто това са филми, които си набивам.
Естествено, че винаги ще има нещо, което да ме вкарва във филма за малко, но като цяло се стремя да не мисля за това Grinning

# 22
  • Мнения: 2 457
Никога не съм си и помислила, че някой мъж би си тръгнал от мен, никога. Много съм самоуверена на тая тема. От първото ми гадже в 5-ти клас, до последната ми връзка никой никога не ме е зарезвал, все аз съм тая, която слагала край.
Не че някой тук го вълнува, но аз да се похваля пак Laughing. Мене мъжете ме обичат Wink

# 23
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Хахахаха! Шанталче, много ме веселиш! Продължавай така! Хубаво е жената да си знае цената. А още повече да има кой да и я даде  Wink.

# 24
  • Мнения: 45
Нормално е- всеки човек който обича се страхува да не загуби любимите си хора.
Ти погледни само тези дето са се подписали че не се страхуват как подскачат стане ли дума за любовници и разводи. Страхуват се и те- някои просто панически.

Въобще, чувството на страх е напълно естествено. То е инструмент за самосъхранение и двигател към самоусъвършенстване когато е в разумни граници. Въпросът е да държим това чувство под контрол защото излезне ли от този предел, става едно от най-мощните разрушителни оръжия насочено към самия себе си.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 349
Никога не съм си и помислила, че някой мъж би си тръгнал от мен, никога. Много съм самоуверена на тая тема. От първото ми гадже в 5-ти клас, до последната ми връзка никой никога не ме е зарезвал, все аз съм тая, която слагала край.
Не че някой тук го вълнува, но аз да се похваля пак Laughing. Мене мъжете ме обичат Wink

Винаги има първи път!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 4 349
Нормално е- всеки човек който обича се страхува да не загуби любимите си хора.
Ти погледни само тези дето са се подписали че не се страхуват как подскачат стане ли дума за любовници и разводи. Страхуват се и те- някои просто панически.

Въобще, чувството на страх е напълно естествено. То е инструмент за самосъхранение и двигател към самоусъвършенстване когато е в разумни граници. Въпросът е да държим това чувство под контрол защото излезне ли от този предел, става едно от най-мощните разрушителни оръжия насочено към самия себе си.

Страхът е по-скоро двигател към саморазрушение, а към самоусъвършенстване дори и в "разумни граници", просто няма кой да ги определи тези граници. Страхът ни спира да направим толкова много неща, за които после съжаляваме.

# 27
  • Мнения: 45
Нормално е- всеки човек който обича се страхува да не загуби любимите си хора.
Ти погледни само тези дето са се подписали че не се страхуват как подскачат стане ли дума за любовници и разводи. Страхуват се и те- някои просто панически.

Въобще, чувството на страх е напълно естествено. То е инструмент за самосъхранение и двигател към самоусъвършенстване когато е в разумни граници. Въпросът е да държим това чувство под контрол защото излезне ли от този предел, става едно от най-мощните разрушителни оръжия насочено към самия себе си.

Страхът е по-скоро двигател към саморазрушение, а към самоусъвършенстване дори и в "разумни граници", просто няма кой да ги определи тези граници. Страхът ни спира да направим толкова много неща, за които после съжаляваме.

Границите се определят много лесно. Когато те спира да направиш важни неща, значи си преминала нормалните граници. Когато те стимулира, още си в нормалните му предели.

Аз съм имала разговори на тема "от какво ви е страх" с много хора, сред които обикновени, нищо особено не постигнали в професионален план, и много успешни. И знаете ли каква тенденция забелязах? От първите най-често чуваш "от нищо не ме е страх". Някои казват "страх ме е от болест на децата", тук-таме някой по-особен страх, но като цяло нищо особено. Вторите казват "оооо...от толкова много неща ме е страх, че цял ден няма да ми стигне да ги изреждам".
Стигнах до заключения че вторите са по-склонни към самоанализа, познаване на самия себе си, а следователно и контрол над емоциите си. Това е по-важното, а не фактът на страх от нещо.

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 09:20 от Lizet33

# 28
  • Мнения: 2 457
Доколкото прочетох в друга тема, мъжът на авторката е много млад - на 21г. Може би това я притеснява подсъзнателно, че той е още много млад и зелен и на тея години мъжете още не са намерили себе си, така да се каже, във всеки момент може да им щукне да правят глупости присъщи за младостта Wink. Лично за мен, на 21г. един мъж е просто юноша бледен и представяйки си го в ролята на баща на тая възраст, ме  побиват тръпки. Сори.

# 29
  • Мнения: 702
То за ония работи, няма възраст. Историята познава и мъже на средна и на по - горна възраст, които се държат като "юноши бледи", така че си зависи от човека.  Naughty
Е, не че и най-уравновесения и влюбен, не може да го перне хормона или там нещо друго, но все пак не мисля, че авторката има причина/поне не е споменала такава/ и трябва да се притеснява, защото вреди само на себе си, а ако се задълбочи този й страх може да навреди и на връзката си.

Общи условия

Активация на акаунт