Страхувате ли се от раздялата?

  • 7 458
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 947
Шанел - знам, че е по-вълнуващо да се изцепиш рязко и остро, ама бъркаш нещо нещата - никой не говори за избора винаги сама /щото няма с кого/ и оправданието - така е по-добре, мъжете не заслужават, с избора - дали с точно този мъж ни е по-добре, отколкото сами!

# 46
  • София
  • Мнения: 23 110
Не се страхувам от раздяла. Виж, страхувам се да не се случи нещо лошо с мъжа ми, но не и че може да ме напусне. Просто не ме влече да разсъждавам върху тази тема. Чувствам се спокойна, така че подобни черни мисли не ми минават през главата.

# 47
  • Мнения: 2 161
Шанел - знам, че е по-вълнуващо да се изцепиш рязко и остро, ама бъркаш нещо нещата - никой не говори за избора винаги сама /щото няма с кого/ и оправданието - така е по-добре, мъжете не заслужават, с избора - дали с точно този мъж ни е по-добре, отколкото сами!
Е, аз пък говорех за избора винаги сама. Реакцията ми беше правилна, защото написаното точно такъв отговор предполагаше.

# 48
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Шанел - знам, че е по-вълнуващо да се изцепиш рязко и остро, ама бъркаш нещо нещата - никой не говори за избора винаги сама /щото няма с кого/ и оправданието - така е по-добре, мъжете не заслужават, с избора - дали с точно този мъж ни е по-добре, отколкото сами!
Именно това се опитах и аз да обясня  bowuu
Мисля, че никой-нито жена, нито мъж няма за цел и не би могъл да има за цел, т.е. иска да живее сам по простата причина, че човекът е социално, а следователно и общуващо/общително същество и се нуждае от другия човек/другите хора. В този смисъл въпросът не може да се отправя само към жените или само към мъжете, защото и едните, и другите са просто една от двете разновидности на homo sapiens, доколкото човек се ражда или мъж, или жена, средно положение няма, освен ако не говорим за патология. Животът в самота може да има различни причини, а следователно и различни резултати.
Цитат
Реакцията ми беше правилна, защото написаното точно такъв отговор предполагаше.                                    
Зависи под какъв ъгъл гледаш нещата.... Wink и как ги пречупваш през своята призма ...

# 49
  • Мнения: 8 593
Конкретно по въпроса: Не, не се страхувам, просто такива неща се случват и никой не е застрахован!

# 50
  • Мнения: 7 947
Шанел - знам, че е по-вълнуващо да се изцепиш рязко и остро, ама бъркаш нещо нещата - никой не говори за избора винаги сама /щото няма с кого/ и оправданието - така е по-добре, мъжете не заслужават, с избора - дали с точно този мъж ни е по-добре, отколкото сами!
Е, аз пък говорех за избора винаги сама. Реакцията ми беше правилна, защото написаното точно такъв отговор предполагаше.

Отговорът беше точно на въпроса, зададен още в заглавието.
Ти си го търкува различно просто.  Wink
Пък и съм убедена, че точно ти - от впечатлението, което оставяш у мен - също не би държала някого до себе си - само с идеята - да не сме сами...

# 51
  • Мнения: 2 161
Категорично не бих останала с някого, само защото е вредно да съм сама. Но сигурно бързо бих заживяла с друг, защото не съм жена, която харесва да бъде сама. И тук не става въпрос за финансова издръжка, а защото не искам да съм сама и ми е добре, когато има мъж около мен.
ПП Нека да отговоря и по темата - не се страхувам от раздяла, защото досега не ми е хрумвало, че ще се разделим.

# 52
  • БГ
  • Мнения: 735
Аз се страхувам от раздяла , да .Някак самата мисъл ми е супер неприятна дори .Въпреки,че знам че мога сама да се справя, самостоятелна съм по принцип.Но дори да се страхувам, бих предприела раздяла ако видя че нещата загрубяват .Не мисли за това ако нямаш повод, защото според мен-ако мислиш черно ти се случва черно.затова мисли малко розово!Пожелавам ти положителни емоции! Hug

# 53
  • Мнения: 45
Аз пък много харесвам да съм сама. Никога не съм се чувствала по-добре отколкото живеейки сама.
Общуване си имам предостатъчно извън дома.

Ама пусто...това не продължава дълго.  newsm78 Все ще се намери някой в който да се влюбя.

При всички положения обаче, не цепя басмата на никой и при първо провинение, ще го сполети съдбата на предишния.  Naughty

# 54
  • Мнения: 7 947
И докога така, Лиз?

# 55
  • Мнения: 45

Докато ми е гот. Аз имам един живот и той е за да съм щастлива в него. Така че го живея така както ми харесва.

# 56
  • Мнения: 7 947

Докато ми е гот. Аз имам един живот и той е за да съм щастлива в него. Така че го живея така както ми харесва.

Разбира се. Но се замислям - примерно - след време - да не се сетиш, че си пропуснала да имаш един мъж, с общ дом и деца? Пристан все някъде има всеки от нас...

# 57
  • Мнения: 45

Докато ми е гот. Аз имам един живот и той е за да съм щастлива в него. Така че го живея така както ми харесва.

Разбира се. Но се замислям - примерно - след време - да не се сетиш, че си пропуснала да имаш един мъж, с общ дом и деца? Пристан все някъде има всеки от нас...

Защо точно един? И по какъв начин количеството на мъже влияе на пристана? Моят дом и моите деца са си мои и какво общо има това с мъже?
Освен това кога това "след време"? Аз децата съм си отгледала и времето си е само МОЕ.

# 58
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Откровенно да, навярно защото ни е прекалено млада връзката. Не ми се мисли, ако ми се случи след това как ще свикна с навиците на нов мъж.
Ще съм изправена пред дилемата или да си купя Вибратор или да вляза в Манастир   Grinning

# 59
  • Мнения: 45
Какви такива навици са толкова трудни за свикване?

Общи условия

Активация на акаунт