Истанбул 8

  • 75 727
  • 733
  •   1
Отговори
# 195
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 580
И аз клюкарката съм в Пиер Лоти вече  Laughing Хептен забравих за камерите и седя и хвърлям боб какво ли е времето  Joy Ама вярно вали- цццц Ама е зеленко доста, не е като тука

Вярно е, Пине - до 2 седмици ще сме в тома тема с тея темпове  hahaha

Танче, ние сме замръквали в Чамлъджа - приказно е  Hug Гледката е безумно красива, наоколо не е светло като ден, ама светят лампите и добре осветяват, не е пълен непрогледен мрак. И беше пълно с хора  Peace Стояхме до към 21:30 и си тръгнахме по прекия път покрай детската площадка. Лампите светеха, отидохме си до спирката, там си хванахме автобуса и по светещия вече мост на Таксим - голям кеф, еййй  Crazy

# 196
  • Мнения: 11 747
A, ама то може все пак да се мине през детската площадка? Аз мислех, че е невъзможно  Thinking От там трябва да е много по- пряко, макар и доста стръмно  Thinking огради няма ли или как? От там се спестява 2/3 от пътя а?

# 197
  • Мнения: 4 571
Шебече, много ме разсмя  Laughing. Ма как така чак след две седмици нова тема-други ден ще се върнат Джулиана и Сисссс, ща качат стотина снимки, после и Фам ще замине, ще се върне и тя стотина снимки ще качи /то пък вярно, тя Фам след 2 седмици заминава  Simple Smile/, ама все си мисля, че по-скоро ще свърши.
То като влезнат други такива нови като мен и зададат въпросите, на които е отговорено през 2010г. /ако не и по-рано/ и си вървят странички. Само да не обидя някой   bouquet, не се заяждам   bouquet.

# 198
  • Варна
  • Мнения: 4 221
     Благодаря, Hellenn! Да ви се връща на всички!
     За Чамлъджа и на мен ми е интересно как стоят нещата вечер.... докато напиша вие сте отговорили... благодаря!
     Таня67, и на мен така на лаптопа - много се дразня, а не дава да инсталирам приставката... едва чакам да се прибера и да видя на другия компютър какво става из Стамбуля!
     Темите трябва да вървят, нали затова сме тук - да обменяме информация и емоции. Невинаги може да се прочете всичко и да не се пропусне нещо писано по-назад. Добре, че има отзивчиви съфорумки, да отговарят многократно. Но тази наистина върви много бързо. Края на миналото лято като започнах да влизам, беше шеста тема, сега за няколко дни се напълни една трета от тази.
     Дано се пълни бързо и с много хубави снимки и разкази!

# 199
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 580
Ще помагам и аз, имам да пиша дъъъълъг пътепис за лятото, а аз както изпадам в прекалено много подробности... Embarassed

Може, Пине - ние и двата пъти все от там си тръгваме. Стига се до спирка Чамлъджа на главния булевард, от там някак е по-сигурно, че ще мине автобус, а и не трябва да се връща човек нагоре. Няма огради, алеята излиза на един нормален пък с вили отстрани.

По спомен - алеята (в жълто) покрай детската площадка, покрай паркинга под нея и на пътя с вилите (оранжево) - той прави лек завой надолу все. Излиза се на една по-главна улица (червено), та по нея, по нея -  излиза баш на спирка Чамлъджа (в синьо) до новия парк, дето направиха зад нея. Лесно е, ние първия път по интуиция го уцелихме пътя  и за 10тина минути бавно ходене слязохме. На картата изглежда много път, ама не е и е все надолу)

Ето го и с любимите ми карти  Mr. Green: За голямо изображение десен бутон и Преглед изображение  Wink



# 200
  • Мнения: 4 571
Аз всъщност нямам нищо против да се задават едни и същи въпроси, на мен ми е нужно нещата да се повтарят и потретват и т.н.  Grinning, щото аз загрявам бавничко  Grinning. Така че, благодаря на всички, които задават въпроси и още повече благодаря на отговарящите   bouquet!
Инфото за нощен Чамладжа е много важно, защото аз си представях, че вечер там е тъмно и страшно  Mr. Green/ ми то като съдя по Софийските паркове, поне, доста си е страшно/. Ама за съжаление нямам цветен принтер, да си принтна картата на Шебекчето в цветове, та да ми е хубаво като се разкарвам из парка, някой ден, живот и здраве! Simple Smile

# 201
  • Мнения: 11 747
Всъщност и ние от там минахме. Аз имах предвид едно по- грубо минаване през тревата, но сега на картата виждам, че то до никъде нямаше да ни заведе.

# 202
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 580
И аз нямам цветен принтер, принтирам картите черно-бели и отгоре с нещо цветно чертая на ръка - флумастери, тънкописци или каквото имам под ръка  Peace

Ееее, не тъй грубо по тревата де  Laughing Аз понеже съм градинарка по душа, сърцето ще ме заболи така през поддържана граника да мина  Mr. Green  Ама пробавй де - може да се озовеш в двора на някой чичо Мустафа и да пращаш снимки после от подножието на Чамлъджа  Crazy

# 203
  • Мнения: 434
Ние също ходихме по този път, който Шебек е дала. Слязохме на спирка Чамлъджа и все нагоре по баира, малко зор видяхме, но си заслужаваше и после на връщане пак по същия път, но друго си е да вървиш надолу Simple Smile
Интересува ме в крайна сметка кой път е по-пряк - от спирка Чамлъджа или от Туристик Чамлъджа, за да знам за следващия път?

# 204
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 580
Аз на отиване винаги бих препоръчала от Чамлъджа туристик - покрай фирмения магазин на Юлкер (ммм, накапах се  Embarassed) и после през главния вход на парка - озорва щот е стръмно, ама е много красиво с градинките, ресторанта с инфо таблото, изгледа към Азия  Crazy

# 205
  • Мнения: 434
А по-дълго ли е като път, иначе за стръмно, то и от двете места си е все стръмно, предполагам?

# 206
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 580
Да, еднакво стръмно е...ми ние за 15 минути се качихме и то бавно ходене, не сме бързали. Не е особена разлика, върви се нормално по тротоар, минава се покрай една вила, която е работно ателие на факултета по изкуства на университета Мимар Синан и около нея има все нещо интересно за гледане.

# 207
  • Мнения: 972
Ха мераба от Стамбула!!!
Цял ден вършеем из града...Ама такъв дъжд ни валя,мамма миа...
Като ни застигна по Истиклял,та до кулата все валя.Качихме се на кулата Галата,ама стояхме там само за да направим няколко снимки и слязохме.Много дъжд,много чудо ви казвам... ooooh!
Добре че мина едно такси ,та се качихме и се прибрахме . Настанени сме в хотел Кечик ,зад джамията Лалели.
Сега отивам да се изкъпя,лягам и се размазвам!
Благодарско за безценната ви помощ,милички! По-добри сте в разясненията от най-добрия пътеводител!  bouquet

# 208
  • Мнения: 4 571
Еееее, Сисссс, мараба! И как е гледката от кулата? Цял ден тръпна в очакване да се включиш! Дано не ви е намокрило много. Ние тук днес много ви съчувствахме заради дъжда. Хайде приятна вечер в Стамбуля ти желая и никакъв сън, тръгвай по Истиклял!   Simple Smile

# 209
  • Мнения: 6 031
Аз на отиване винаги бих препоръчала от Чамлъджа туристик - покрай фирмения магазин на Юлкер (ммм, накапах се  Embarassed) и после през главния вход на парка - озорва щот е стръмно, ама е много красиво с градинките, ресторанта с инфо таблото, изгледа към Азия  Crazy

Шебек, мога ли да те помоля, когато имаш време, да начертаеш на една карта и другия път(много обичам разяснения по карта  Laughing  ).

Общи условия

Активация на акаунт