На море в Тунис 2012

  • 8 326
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 279
liv1892, много благодаря, това актуална информация ли е?

tourniquet, мога да помогна с информация че към Он Травел работи Хабиб Хараби,техния човек в Тунис. Същия води екскурзията до Сахара на прекрасен български език.Самия той е завършил висше образование в България и питае топли чувства към сънародниците ни. Невероятен е,изключително сладкодумен и опитен.  newsm10

# 16
  • София
  • Мнения: 350
tourniquet , сигурна съм, че на място ще намерите екскурзии на английски, дори може да са на по-изгодни цени. Това въобще не трябва да ви спира. Щом знаеш отлично английски - няма да имаш проблем. Тунизийците са много усмихнати, добронамерени и гостоприемни хора.

Последна редакция: пн, 16 юли 2012, 21:38 от Diana_Don

# 17
  • Мнения: 279
Сигурно е така, но не ми се искаше да рискувам Simple Smile мерси много

tourniquet , сигурна съм, че на място ще намерите екскурзии на английски, дори може да са на по-изгодни цени. Това въобще не трябва да ви спира. Щом знаеш отлично английски - няма да имаш проблем. Тунизийците са много усмихнати, добронамерени и гостоприемни хора.

# 18
  • Мнения: 279
Здравейте, отново! Някой може ли да ми помогне как мога да стигна до центъра на Ясмин от хотел на 10тина километра? Благодаря предварително!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 841
tourniquet, ти да не си в Тунис newsm78 Ако си там разказвай как е. Че другия месец трябва да пътуваме, пък положението в страната никак не ми изглежда розово. Дори в Трипадвайзър има съобщение на американския департамент за пътуващите в Тунис американски туристи да внимават много. И че не могат да гарантират спокойствието им и безпроблемното предвижване из районите на страната. Пък на нас не ни се стои там в хотела. #2gunfire
Според мен можеш да стигнеш с такси от хотела до Ясмин Хамамет:) 10км. една ли ще струват много newsm78

# 20
  • Мнения: 279
roje22, мислим да пътуваме септември, ти направо ме страсна, може ли да ми дадеш линк от tripadvisor с тази информация?  Вече и аз се вчудатих и не знам какво да правим. Вие към коя част, кой хотел и коя фирма се насочвате? Ако не може да се ходи в Сахара, няма смисъл въобще и без това се бях прежалила с екскурзията до столицата...



tourniquet, ти да не си в Тунис newsm78 Ако си там разказвай как е. Че другия месец трябва да пътуваме, пък положението в страната никак не ми изглежда розово. Дори в Трипадвайзър има съобщение на американския департамент за пътуващите в Тунис американски туристи да внимават много. И че не могат да гарантират спокойствието им и безпроблемното предвижване из районите на страната. Пък на нас не ни се стои там в хотела. #2gunfire
Според мен можеш да стигнеш с такси от хотела до Ясмин Хамамет:) 10км. една ли ще струват много newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 1 841
Tourniquet, ние сме направили резервацията още на ранните записвания при Астрал Холидейз. Първо трябваше да летим на 27 август, но впоследствие отмениха полета на 27 и ще летим на 6 септември.  newsm78Резервирали сме хотел Laico Hammamet 5* в Ясмин Хамамет. Записали сме три екскурзии- в Сахара двудневната, Тунис и Картаген, и Зоологическата градина. Затова се притеснявам да не се отменят. Не отиваме там заради плажа, а заради Сахара и Картаген. Имаме още малко време да помислим  дали да  анулираме резервациите, макар и с 10% неустойка, затова се опитвам да разбера какво е положението.
Ето ти линк към съобщението на Държавния департамент.
http://www.tripadvisor.com/TravelAdvisory-k81-Security_concerns.html

# 22
  • Мнения: 279
Ами може би в края на август ще е по-ясно, не знам и аз, трябва пак да разгледам хотелите и агенциите...

Tourniquet, ние сме направили резервацията още на ранните записвания при Астрал Холидейз. Първо трябваше да летим на 27 август, но впоследствие отмениха полета на 27 и ще летим на 6 септември.  newsm78Резервирали сме хотел Laico Hammamet 5* в Ясмин Хамамет. Записали сме три екскурзии- в Сахара двудневната, Тунис и Картаген, и Зоологическата градина. Затова се притеснявам да не се отменят. Не отиваме там заради плажа, а заради Сахара и Картаген. Имаме още малко време да помислим  дали да  анулираме резервациите, макар и с 10% неустойка, затова се опитвам да разбера какво е положението.
Ето ти линк към съобщението на Държавния департамент.
http://www.tripadvisor.com/TravelAdvisory-k81-Security_concerns.html

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте!Аз също ще пътувам в Тунис!Полета ни е на  25.09.2012 с Акватур.Надявам се всичко да е наред и да споделя впечетлението си!
Който се е завърнал нека разкаже!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 841
Явно няма никой завърнал се. Поне от форума. Thinking
Ние заминаваме утре и като се върнем след една седмица ще разкажа подробно за всичко Peace

# 25
  • Мнения: 279
Чакаме с нетърпение, весело изкарване!!!! (party)

# 26
  • София
  • Мнения: 350
roje22, ще чакаме подробно описание на Laico Hammamet 5* в Ясмин Хамамет. Доста ме заинтригува. Приятно изкарване и да се върнете с много нови впечатлениия. Според мен 3-те екскурзи, които сте избрали е най-доброто от Тунис. Казвам го от лични впечатления. Само едно предупреждение: ако може Картаген и Музея Бардо да не е в понеделник, че тогава музея не работи. За мое щастие, аз бях го разглеждала при предишното ми ходене. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 841
tourniquet, благодаря ти  bouquet
Diana_Don, обещавам като се върна да опиша подробно хотела. Simple Smile
Макар в последните месеци рейтинга му в трипадвайзър главоломно да се срива Grinning
Но така или иначе той беше най-удачния като местоположение, най-добрия за целта на пътуването ни /Сахара и Картаген/,  а и с ниска цена петзвезден хотел при ранните записвания.
А и в случая Тунис едва ли е страната, в която да търсим лукс. Надявам се единствено да е чисто Thinking
Отиваме там основно заради Сахара и двудневната екскурзия, която надявам се да заличи всичко негативно, с което ще се срещнем  Praynig
БЛагодаря ти за предупреждението за музея: в понеделник да не ходим Hug

# 28
  • Мнения: 0
Вчера отмениха полета за 18 и 25 септември от Аква тур и ми предложиха 11.09.2012г.,което  е много неочаквано и не приятно, но въпреки това се съгласих и ще пътуваме във вторник!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 735
Обикновено по-крайните дати не набират достатъчно желаещи и затова са направили 1 чартър.Като питах в Дива холидейз,те са представители на Тез тур /по памет/ миналата година са направили от всички желаещи само 1 чартър до Тунис.За съжаление не е много предпочитана дестинация за българина,пък аз си мисля,че има много какво да се види.Аз обичам освен морето винаги да има и какво да се види.

Общи условия

Активация на акаунт