За раздялата в съвместното съжителство

  • 30 039
  • 242
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
Lizet33,душко,я си събери клавиатурата и не се навъртай наоколо.

Най-лесно е да си събереш багажа и да си наемеш квартира. А после - самота сред 4ри стени...
Тя самотата и сега я има,просто е по мъчителна.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 595
Какво е толкова лошото да си сам сред 4 стени? Самотата понякога е ценна. Пък след дълга и не особено щастлива връзка самотата е дар божи.

Как ли пък няма да живея с човек, дето никаква радост не ми носи, само за да не остана сама  Crazy

# 17
  • Мнения: 293
Сигурно ти е достатъчно тежко вече.
Докато вземеш решението,после изтезанията дали си права или не,дали това е,което искаш,дали е крайно решение,а какво ли ще му е на него и т.н и т.н. Това изморява ужасно. И вече си изживяла вътре в себе си края.

Не мисли и не се забивай в сантименталност. усмихни се,виждай се с приятели,избягвай да оставаш сама ...така по-леко ще мине първоначалната промяна.

# 18
  • Мнения: 22 437
Вероятно е трудно да си тръгнеш....но още по-трудно според мен ще е да останеш.
Когато няма какво да си кажеш с един човек, не те привлича достатъчно, че да не правиш секс с него...взаимно се търпите...тогава няма смисъл от такъв живот заедно.

# 19
  • Мнения: 4 275
Lizet33,душко,я си събери клавиатурата и не се навъртай наоколо.

джоджо, макар и да не пиша много, чета що-годе редовно, та съм запозната с пиперливия език на някои потребители.  Hug Но ако бях току-що регистрирал се потребител, това мнение щеше да ме вкара в дълбока депресия.

О, мен самотата не ме плаши. Даже имам нужда да остана известно време сама. Останах в тази връзка толкова дълго време след като осъзнах, че не сме един за друг, защото се надявах и той да го осъзнае. Не исках аз да съм тази, която ще си тръгне и ще го изостави наранен. Исках И той да прозре, че не съм жената за него. Имаше и има страх от непознатото, разбира се. Предпочетох да си остана в текущото, но сигурно и познато положение, отколкото смело да поема напред към неизвестното.

# 20
  • Мнения: 45
По навика тъгува жената! И това е съвсем нормално. 7 години са това, и без да има чувства, пак не е леко да ги захвърлиш. За 7 години човек става част от живота ти.

Виктория Токарева има много хубав разказ - "Близки роднини". Един уж иска да напусне жена си, защото вече не я обича, а има и любовница. Обаче разбира, че и жена му има любовник и също иска да се разделят. И й отказва, защото след толкова години брак вече били близки роднини. С любов, без любов, роднина не е лесно да отрежеш от живота си Wink


Глупости са това. След 20 години брак си тръгнах без капка съжаление по какъвто и да било навик. Ако за 7 г. си роднина. то за 20 какъв си?
Никога не сме имали проблеми и от лошо не съм бягала. Избягах от "навика в отношенията" и нито за миг не съм съжалявала. Предполагам и той. По-лошо от навик, здраве му кажи.

Да оставаш в нещастието от страх да нараниш някого? От това по-голяма глупост няма. Ти нараняваш ежеминутно причинявайки му по-голямо нещастие. Живееш и сама в самозаблуда, лишаваш и другия от възможност да си намери нормална в сексуално отношение жена.


Мишелин, най-приятелски те съветвам да потърсиш лекарска помощ за сексуалните ти проблеми! Това е абсолютно ненормална ситуация.  Предполагам че не искаш втори мъж тип "домашна животинка" в къщи?

# 21
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Toй иска деца, а ти не ли?
Оставете ги тия приказки за навика наистина. Още повече затъва и се разколебава човек така.
Или и двамата се разбирате да си дадете още един последен /краткосрочен/ шанс или просто се разделете както сте започнали.
Да му обяснявам как ходя по огледи, за да се изнеса и той да си трае безразлично не бих понесла.

# 22
  • Мнения: 5 710
По навика тъгува жената! И това е съвсем нормално. 7 години са това, и без да има чувства, пак не е леко да ги захвърлиш. За 7 години човек става част от живота ти.

Виктория Токарева има много хубав разказ - "Близки роднини". Един уж иска да напусне жена си, защото вече не я обича, а има и любовница. Обаче разбира, че и жена му има любовник и също иска да се разделят. И й отказва, защото след толкова години брак вече били близки роднини. С любов, без любов, роднина не е лесно да отрежеш от живота си Wink


Глупости са това. След 20 години брак си тръгнах без капка съжаление по какъвто и да било навик. Ако за 7 г. си роднина. то за 20 какъв си?

тотално изтрещЕл?

# 23
  • Мнения: 22 437
Аз някак си не мога да си представя да имаш мъж до себе си и 2г. да не правиш секс с него....
Или ти да му обясняваш как си търсиш апартамент, а той да не реагира по никакъв начин...
Това не е навик вече, ами пълна апатия...

# 24
  • Мнения: 3 214
Мишелин, най-приятелски те съветвам да потърсиш лекарска помощ за сексуалните ти проблеми! Това е абсолютно ненормална ситуация.  Предполагам че не искаш втори мъж тип "домашна животинка" в къщи?

А какво те навежда на мисълта, че авторката има "сексуален проблем"  Rolling Eyes Явно просто не иска да прави секс с точно този човек. Което е показателно за връзката им само по себе си. Не ми казвай, че на теб като ти се досекси, просто вдигаш краката и който се падне отсреща  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 45
Мишелин, най-приятелски те съветвам да потърсиш лекарска помощ за сексуалните ти проблеми! Това е абсолютно ненормална ситуация.  Предполагам че не искаш втори мъж тип "домашна животинка" в къщи?

А какво те навежда на мисълта, че авторката има "сексуален проблем"  Rolling Eyes Явно просто не иска да прави секс с точно този човек. Което е показателно за връзката им само по себе си. Не ми казвай, че на теб като ти се досекси, просто вдигаш краката и който се падне отсреща  Mr. Green

Има някакви физиологични нива на въздържание за нормална сексуалност. Да си без партньор, някак е по-нормално да приемеш въздържание поради обективни причини. Но дори и в този случай, един нормално- сексуален човек компенсира с мастурбация като минимум. Но да си до жив мъж в леглото и да не пожелаеш секс цели ДВЕ ГОДИНИ??? Shocked Това извинявай но няма нищо общо с отношенията конкретно в тази връзка на навик. Хората правят секс и без любов, и във връзки по навик, просто защото е нормална ФИЗИОЛОГИЧНА потребност на организма.
Съгласи се че този мъж не е "който ти падне". За да реши да живее с него, значи е имала основания- не е първия срещнат от улицата.

Аз все се чудя защо хора с подобни проблеми не търсят квалифицирана помощ а създават нещастни връзки и правят други хора около тях нещастни...

# 26
  • Мнения: 646
Мишелин, най-приятелски те съветвам да потърсиш лекарска помощ за сексуалните ти проблеми! Това е абсолютно ненормална ситуация. 

Защо пък да е ненормална и чак пък и на лекар да ходи?Има хора и хора и не виждам нищо ненормално в това, че тя не иска да прави секс с този мъж и че той не я привлича.
То и за нимфоманките само един път на ден да се прави секс не е нормално ама това не ги прави болни хора ,просто са различни.

# 27
  • Мнения: 3 214
Лизет, не мога да се съглася с теб. Аз никога не съм правила секс по навик, ей-тъй от едната физиологична потребност. И да, по-скоро бих мастурбирала, отколкото да си легна с някой от зор-заман. И смея да твърдя, че нямам "сексуални проблеми". Та, разбирам авторката. Хората сме различни.

# 28
  • София
  • Мнения: 16 042
2те години без съвместен секс не ми се виждат нормални. Ако авторката си е имала друг партньор - добре, нейна работа. Но да лягаш до мъж и да заспиваш  newsm78 не знам, млади сте, вие си знаете. Може би наистина трябва някакво лечение за това. А млад мъж - ако няма секс у дома, ще си го намери на друго място. Но той пък си седи при нея - според мене държи на връзката. Затова писах да говорят, да пробват да си подобрят отношенията.
Едва ли проблема е само квартирата и дадения на хазяите депозит.  Има и някакво свикване като начин на живот.
Дните минават бързо, стават месеци, години. Докато си мислите, че сте млади изведнъж започват болежки и проблеми на средната възраст. Живота е само един и много кратко време сме млади.

# 29
  • Мнения: 45
Лизет, не мога да се съглася с теб. Аз никога не съм правила секс по навик, ей-тъй от едната физиологична потребност. И да, по-скоро бих мастурбирала, отколкото да си легна с някой от зор-заман. И смея да твърдя, че нямам "сексуални проблеми". Та, разбирам авторката. Хората сме различни.

Няма "от зор заман". Ако ти се иска, си намираш с кой. Мастурбираш ако не намериш. Но първо, има жив мъж в леглото, и второ, за две години ако е имала принципно желание за секс, сто човека други да е намерила. Явно не е в мъжа проблема, а в жената.

пс. аз не вярвам мъжа и ако е нормален откъм това отношение да си няма любовница. Апатията му по отношение на търсенето на жилище на авторката мисля че е показателен. Тук е налице не просто липса на чувства, но непоносимост. Ние се разделяхме като приятели, като приятели се и развеждахме. Никога не е останал апатично-незаинтересован от живота ми.

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 23:26 от Lizet33

Общи условия

Активация на акаунт