момчешко име: Лука(с) или Едуард?

  • 7 666
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
Матей ми е страшно любимо на мен така че твърдо съм за него Simple Smile
Иначе извинението ти е повече от извинително Simple Smile т.е. ако наистина ти харесват и са ти близки тези имена...давай...
Аз лично с Едуард съм се сблъсквала в БГ, беше арменец, та някак не ми направи някакво фрапантно впечатление.

За подигравските и на Иван, Мария , Никола и т.н. могат чудесни подигравки да се измислят...та.... все тая.

# 16
  • Мнения: 2 216
Относно името Лука и мен лично тези асоциации с лук-зеленчук и лукав ме притесняват. И пък за Едуард не веднаж са ми казали че за Българя не е много подходящ. Като второто желание е Матео или Матей.
Не се съобразявай с евентуални подигравки или нечии асоциации при избора на име за детето си! Няма как да знаеш кой какво ще си мисли....Важното е на теб и на бащата да ви харесва и да усетите, че точно това е най-подходящият избор.
Гласувах за Матео

# 17
  • Мнения: 11 747
И аз познавам Едуард арменец. Съкратеното Еди е много благозвучно и лесносмилаемо.
Матео/Матей не ми допада. Звучи ми като матка или нещо такова, просто не ми е по вкуса.

# 18
  • Мнения: 6 993
На мен само Матей ми допада от тези.

# 19
  • Мнения: 399
Матео/Матей  Heart Eyes ...не мога да преценя кое ми допада повече от тези двете Rolling Eyes ...може би все пак Матео ми е една идея по-симпатично! Rolling Eyes
Другите не ми харесват,но бих предпочела Лукас пред Едуард. Peace Усещам,че "у"-то ме дразни... Thinking

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Гласувах за Матео/ Матей-и двата варианта ми харесват.

# 21
  • София
  • Мнения: 291
Гласувах за Лука.
Много ми харесва, струва ми се някак си романтично.

# 22
  • Мнения: 472
Ако живеете в БГ- Матей, ако сте някъде в чужбинско- Едуард. И зависи от съчетанието с бащиното и фамилно име.

# 23
  • Мнения: 37
Може Матю, не знам дали така се пише.
Или Матео, но сигурно пак така ще му казват.
Без "с".
Звучи като галено, иначе Ед или Лукчо не е добре за България.
За Италия е супер Лука.
И Едуард за Великобритания.
Може пък да го кръстиш Виктор - важи на всички езици.

# 24
  • Мнения: 0
На мен пак много ми харесва Дамян. Проблема е че не мога да се сетя за съкратен вариант (на галено). Иначе гласувах за Матей!

# 25
  • Мнения: 1 897
Матей!   Peace

# 26
  • Мнения: 11 916
И аз познавам Едуард арменец. Съкратеното Еди е много благозвучно и лесносмилаемо.


Много често срещано име при арменците е, живяла съм в махала с много арменци , името се възприемаше съвсем нормално и тъй като имах приятелчета и то не едно с такова име, за мен звучи дори традиционно.На галено- Еди
На мен ми харесва и Матей.
Лука- твърде претенциозно ми звучи.

# 27
  • Sf
  • Мнения: 978
Матей.
Първите две идват сложни. На Лука галеното е странно, презимето от него ако е Луков, то е ужасно направо. А Едуард изобщо буди сложни космато-леопардови емоции.

# 28
  • Мнения: 0
Матей.
Първите две идват сложни. На Лука галеното е странно, презимето от него ако е Луков, то е ужасно направо. А Едуард изобщо буди сложни космато-леопардови емоции.

Съгласен съм!

А и Дамян става...ама как е галеното?

# 29
  • Мнения: 11 747
На Дамян се вика Даме, но няма общо с темата. Има български революционер Дамян/ Даме Груев.

Общи условия

Активация на акаунт