момчешко име: Лука(с) или Едуард?

  • 7 670
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
момчешко име: кои би го избрали? Лука(с) или Едуард? какви подигравки могат да изникват?

# 1
  • Мнения: 646
Гласувах за Лукас, макар че и двете не ми допадат много много. Peace

# 2
  • Мнения: 4 569
едуард заради галеното Ед или Еди.

# 3
  • Мнения: 68
Лукас , при условие, че фамилията е чуждестранна...
Иначе с българска фамилия и двете не ми се връзват  Thinking

# 4
  • Мнения: 15 379
Едуард.
Предполагам, че детето ще живее в чужбина и ще има чужда фамилия, нали?

# 5
  • София
  • Мнения: 5 658
Гласувах за Лукас. Но и Едуард ми харесва.
Приемам по подразбиране, че живеете в друга държава и фамилията е чужда. За България не ми звучи добре нито едно от двете.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 193
Гласувам за Лука  Peace .Много харесвам библейските имена и мисля ,че са универсални по целия свят  Peace .

# 7
  • Мнения: 1 615
Трудно... Дай малко детайли! На мен и двете някак не ми се връзват, въпреки, че са хубави имена.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 223
Едуард, заради Ед/и и заради Едуард Нортън Simple Smile но иначе ми е леко спънато като цяло име да го произнеса.
Лукас просто освен Лукчо за галено не ми хрумва друго Simple Smile но пък като цяло ако няма да го съкращавате е мн хубаво.

Но ако детето е в БГ и двамата сте българи, нито едното не бих....

# 9
  • Мнения: 11 747
Едуард ми харесва повече.
Изобщо не смятам, че детето трябва да е с някаква определена фамилия или да живее на определено място, за да носи това име. То сега може да е в чужбина, ама на 20 години да си дойде в България и после 50 години да живее в България. Или пък може да се роди в България, но на 18 години да отиде студент в чужбина и следващите 60 години от живота си да ги прекара в чужбина - какво при всяка маневра името си ли ще сменя, за да е по- адаптивен? А в коя чужбина ще го пратим да се роди, отрасне или живее? В Англия, Швеция, Китай, Япония или Дубай, може би? Може да го кръстите Живко- Едуард- Свен- Мин- Чин- Рашид, за да се вписва във всяка евентуална среда за вбъдеще.

А Лука като библейско име се вързва с българска фамилия точно колкото Йоан, Лазар, Мария, Ева, Павел, Стефан и други.

Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 10:56 от pina

# 10
  • София
  • Мнения: 44 223
Пина няма защо да се караш Simple Smile
аз лично за себе си, предпочитам да дам по-българско(или достатъчно прието у нас) име, защото...ами не знам, харесват ми достатъчно такива имена, не се срамувам от произхода си и считам малко нелогично да дам на детето си българче, растящо в българия, някакво напълно чуждо име независимо дали ще е типично китайско, английско, немско или азарбайджанско....
Ако бащата е чужденец, вече бих се съобразила името да звучи адекватно  до колкото може за родината, езика, традициите на таткото и на майката.
А това че един ден може да отиде и на край света - жив и здрав да ходи....това  надали изобщо би бил сериозен критерии за избор....

А Лука на мен лично просто не ми харесва, за тоа коментирах само Лукас и Едуард

Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 11:08 от Angel_Dust

# 11
  • Мнения: 11 747
Лука звучи приятно, не е лошо и много ми допада като смисъл - прославящ или разнасящ светлината. Притеснява ме асоциацията с лукав (лукавост)  Thinking  както и близостта с лук (зеленчука). Понеже авторката питаше за възможни подигравки, то в случая е много възможно да се отнесе към лукова глава или нещо такова. Което не бива да е решаващо, защото знаем, че с всяко име (човек) подигравки са възможни.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 223
и мен тези асоциации ме притесняват, не заради подигравките, те както пишеш ти винаги може да ги има за всяко име, но ме притеснява, че това е първото, което изниква в моята глава , като чуя това име...та някак не ми се връзва на мен да си кръстя така детето, така че не ми харесва..

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лука, много е готино...  Peace Без никакво "с", според мен  Thinking
На галено - Лукчо.
Понеже имам познат с това име и жена му го зове с Лукчо. Много нежно се получава.
За вързването на Лука с БГ фамилия, Пина вече се произнесе  Hug

# 14
  • Мнения: 0
Благодаря ви за вашите отговори и съвети! Името ще бъде съчетано с българска фамилия, детето ще е родено в Бг.... единствено извинение може би за нестандартното име е че аз не съм българка. Относно името Лука и мен лично тези асоциации с лук-зеленчук и лукав ме притесняват. И пък за Едуард не веднаж са ми казали че за Българя не е много подходящ. Като второто желание е Матео или Матей. Понеже живеем в София искам детето да се чувства комфортно с името си и да няма подигравки...всичките знаем че децата мога да бъдат много изобретателни като става въпрос за шегички и подигравки.

Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 13:10 от Dia22

# 15
  • София
  • Мнения: 44 223
Матей ми е страшно любимо на мен така че твърдо съм за него Simple Smile
Иначе извинението ти е повече от извинително Simple Smile т.е. ако наистина ти харесват и са ти близки тези имена...давай...
Аз лично с Едуард съм се сблъсквала в БГ, беше арменец, та някак не ми направи някакво фрапантно впечатление.

За подигравските и на Иван, Мария , Никола и т.н. могат чудесни подигравки да се измислят...та.... все тая.

# 16
  • Мнения: 2 216
Относно името Лука и мен лично тези асоциации с лук-зеленчук и лукав ме притесняват. И пък за Едуард не веднаж са ми казали че за Българя не е много подходящ. Като второто желание е Матео или Матей.
Не се съобразявай с евентуални подигравки или нечии асоциации при избора на име за детето си! Няма как да знаеш кой какво ще си мисли....Важното е на теб и на бащата да ви харесва и да усетите, че точно това е най-подходящият избор.
Гласувах за Матео

# 17
  • Мнения: 11 747
И аз познавам Едуард арменец. Съкратеното Еди е много благозвучно и лесносмилаемо.
Матео/Матей не ми допада. Звучи ми като матка или нещо такова, просто не ми е по вкуса.

# 18
  • Мнения: 6 998
На мен само Матей ми допада от тези.

# 19
  • Мнения: 399
Матео/Матей  Heart Eyes ...не мога да преценя кое ми допада повече от тези двете Rolling Eyes ...може би все пак Матео ми е една идея по-симпатично! Rolling Eyes
Другите не ми харесват,но бих предпочела Лукас пред Едуард. Peace Усещам,че "у"-то ме дразни... Thinking

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
Гласувах за Матео/ Матей-и двата варианта ми харесват.

# 21
  • София
  • Мнения: 291
Гласувах за Лука.
Много ми харесва, струва ми се някак си романтично.

# 22
  • Мнения: 472
Ако живеете в БГ- Матей, ако сте някъде в чужбинско- Едуард. И зависи от съчетанието с бащиното и фамилно име.

# 23
  • Мнения: 37
Може Матю, не знам дали така се пише.
Или Матео, но сигурно пак така ще му казват.
Без "с".
Звучи като галено, иначе Ед или Лукчо не е добре за България.
За Италия е супер Лука.
И Едуард за Великобритания.
Може пък да го кръстиш Виктор - важи на всички езици.

# 24
  • Мнения: 0
На мен пак много ми харесва Дамян. Проблема е че не мога да се сетя за съкратен вариант (на галено). Иначе гласувах за Матей!

# 25
  • Мнения: 1 898
Матей!   Peace

# 26
  • Мнения: 11 954
И аз познавам Едуард арменец. Съкратеното Еди е много благозвучно и лесносмилаемо.


Много често срещано име при арменците е, живяла съм в махала с много арменци , името се възприемаше съвсем нормално и тъй като имах приятелчета и то не едно с такова име, за мен звучи дори традиционно.На галено- Еди
На мен ми харесва и Матей.
Лука- твърде претенциозно ми звучи.

# 27
  • Sf
  • Мнения: 978
Матей.
Първите две идват сложни. На Лука галеното е странно, презимето от него ако е Луков, то е ужасно направо. А Едуард изобщо буди сложни космато-леопардови емоции.

# 28
  • Мнения: 0
Матей.
Първите две идват сложни. На Лука галеното е странно, презимето от него ако е Луков, то е ужасно направо. А Едуард изобщо буди сложни космато-леопардови емоции.

Съгласен съм!

А и Дамян става...ама как е галеното?

# 29
  • Мнения: 11 747
На Дамян се вика Даме, но няма общо с темата. Има български революционер Дамян/ Даме Груев.

# 30
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Матей ми харесва много.
Лука също не е лошо.
Вариантите Лукас, Матео, Матю не ми харесват.
Едуард не ми допада също.

# 31
  • Мнения: 0
На мен всички ми харесват. Имах съученик Едуард, всички си го възприемаха добре. Може би клоня към Лука малко повече, звучи ми стилно Simple Smile

# 32
  • Мнения: 0
...Имах съученик Едуард, всички си го възприемаха добре...

Тук според мен има малък проблем... Жени говорят за мъжко име и споделят как са били възприемани съучениците им с такива имена.

По важно е как ще го възприемат приятелите му момчета...те биха могли повече да измислят прякори.

Пак и как ви звучи Петкана Едуардова Иванова...или Калоян Лукасов Петров...виж Сияна Дамянова Стойкова звучи по добре!  Wink

Ех айде от мен да мине може да стане и Матей/Матео

# 33
  • Мнения: 11 747
От доста време се разрешава бащиното име да е без наставка -ов, -ев и много хора се възползват. Притесненията как ще звучи бащино име с тези наставки отпадат  Wink  А Едуард да кръсти дъщеря си Петкана ...   Joy   айде няма нужда  Wink
Момчетата как да го възприемат? Както момичетата. Ей затова загубих интерес към този подфорум - все едно и също се повтаря до втръсване. Децата не са чак толкова впечатлителни към редки имена. Подигравки измислят за всеки, каквото и да му е името. Имала съм съученици в първи клас с изключително редки имена и чак към 30-тата си годишнина си дадох сметка, че не познавам никой друг с това име и значи е много рядко! И Едуард и Лука съвсем не са толкова редки и нечувани имена, дори в България.

# 34
  • Мнения: 11 954
Шега и неприятна подигравка може да се измисли от деца и по най-невинен повод, и с най-традиционно име.

# 35
  • София
  • Мнения: 23 106
Не харесвам чуждестранните имена в Бг обстановката, но от дадените Едуард поне малко ми допада.

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Матей също ми допада...
Библейско ли е ми е любимо  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: X
А на Лука, къде му е ударението? newsm78

# 38
  • Мнения: 1 796
Матей и Матео ми харесват. Едуард също не е лошо.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Много рядко се случва да не ми хареса нито едно име от предложените, но точно сега е така. Дори и няма някое да ми звучи по-добре от останалите две.

# 40
  • Мнения: 1 207
Матео!
Лука(с) винаги ми е било адски неприятно, нямам идея защо.
Едуард също ми харесва и никак не ми звучи потресаващо с БГ фамилия.

# 41
  • Мнения: 330
Гласувах за Матей Peace Едуард не ми се връзва с Бг фамилия Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 5 658
В случай, че фамилията ще е българска, бих си сменила гласа за Матей, ако имаше такава опция. Лукас Стоянов ми звучи комично.

# 43
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Оххх,  ooooh! като видя крайни изказвания за име и БГ фамилия и дали щяло да се връзва, пък дали на Джейсън, Роберто, Дария или Иван ще се подиграват повече, чак ми се отщява да пиша. Ще се подиграват на децата, ако са чувствителни и няма да ги закачат, ако са по-отракани, независимо дали се казват Ферарио Спасов или Иван Иванов.

Харесвам и трите имена. Лука ми харесва повече от Лукас. Матей повече от Матео. Всичките ми се връзват идеално с БГ фамилия. Гласувах за Матей, просто ми е най-любимо, но и другите са хубави.

# 44
  • Мнения: 354
От имената в анкетата аз съм за Едуард.

# 45
  • Мнения: 378
Гласувах за Матео, но и Лука също ми харесва Grinning

# 46
  • София
  • Мнения: 5 658
Роис, изказването ми не е крайно, а мое собствено. Не задължавам никого с него. Просто изказах мнение, нали може?

# 47
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Атти, изобщо не съм имала предвид твоя конкретен пост, има доста подобни изказвания в темата, и никъде на съм казала, че всички те са крайни.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 658
Значи включва и моя пост, защото коментира мнението от него, освен това е точно след него Simple Smile

Оххх,  ooooh! като видя крайни изказвания за име и БГ фамилия
и никъде на съм казала, че всички те са крайни.

Не казваш ли, че са крайни? Simple Smile

# 49
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Значи включва и моя пост, защото коментира мнението от него, освен това е точно след него Simple Smile

Оххх,  ooooh! като видя крайни изказвания за име и БГ фамилия
и никъде на съм казала, че всички те са крайни.

Не казваш ли, че са крайни? Simple Smile

Нямам никакво намерение и време да правя дисекция и да се обяснявам с подробности. Не съм имала предвид твоето конкретно мнение и не, не казвам, че всички такива мнения са крайни. И аз имам право на мнение като теб и ако ти можеш да кажеш, че едно име е комично, аз пък мога да кажа, че нечие изказване е крайно, по моите си лични разбирания, с които никой не ангажирам.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 658
ОК. Просто оххххкането и държането за главата ме провокираха да уточня позицията си. Няма за какво да спорим  Peace

# 51
  • Мнения: 4 569
Ройс, в ПМС ли си?  Grinning
Обикновено не се държиш така.

# 52
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
 smile3544

Е, не може цял живот да съм мила и добра.  Grinning  За главата се държа много пъти като чета тук, ама не казвам. Ама не, не съм в ПМС, даже направо съм в летаргия напоследък. Като имам свободно време.  Grinning

# 53
  • Мнения: 125
Матео  Peace
Матей не ми харесва

# 54
  • Мнения: 8 919
Лукас или Матео. Лука също ми харесва. Не правя асоциации с лук, лукав и други подобни.
Едуард не ми харесва.

# 55
  • Мнения: 0
Обаче пак галеното на Матео е Мати, Матчо, Матейчо.....лелелеле

Абе Дамян ми харесва повече!

# 56
  • Мнения: 1 615
Аз продължавам да се затруднявам и не гласувам. Май не трябваше да бързам да пиша в темата, ама ми стана интересно...

# 57
  • София
  • Мнения: 44 223
Обаче пак галеното на Матео е Мати, Матчо, Матейчо.....лелелеле

Абе Дамян ми харесва повече!

И какво Мат си е супер умалително. Мати за малко детенце също е сладурско.
Въпреки че мен това О накрая супер ме дразни..т.е. Матей или Матиас са ми мн по-добре от Матео

# 58
  • Мнения: 1 615
Искам да се изкажа малко встрани от темата. Пред време за кратко засичахме в една градинка едно мулатче - Матю. Таткото, от когото беше шоколада в кожата, съответно говореше разбираем, но не оособено добър български с много силен акцент. Но - за огромна моя изненада, типично по нашенски наричаше момченцето на галено "Матко" Simple Smile

# 59
  • Мнения: 50
Матео  Peace
Матю

# 60
  • Мнения: 0
Обаче пак галеното на Матео е Мати, Матчо, Матейчо.....лелелеле

Абе Дамян ми харесва повече!
Направо съм се побъркала!....вече не зная кое и как ми звучи по добре или по лошо...Матей=матка,  Лука=лук или Едуард (косматото усещане обяснено по рано). Едно е сигурно че решението не може дълго да се отложи ....иначе след 2 седмици ще се чудя в болницата на какво ще ми прилича повече бебото...на Лука, На Матей на Еди или хайде да го слушаме и Хардееп (има право по закон да си има мнение)...Дамян.
Най вероятно ще трябва да седнем с Хардееп някоя вечер и да теглим късметливото име.

# 61
  • Мнения: 11 747
Той бащата ли е?  Simple Smile  Викам си тоа па к'во припява с неговия Дамян...  Laughing

# 62
  • Мнения: 0
Той бащата ли е?  Simple Smile  Викам си тоа па к'во припява с неговия Дамян...  Laughing
Еми кои друг "нахален" да настоява с едно и същото че той харесва Дамян, освен таткото.  Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 12:29 от Dia22

# 63
  • София
  • Мнения: 44 223
обаче коренно се различават вашите харесвани имена Simple Smile
Няма ли нещо, което и на двамата да ви допада все пак Simple Smile


# 64
  • Мнения: 9
На мен по  ми харесва Матео,може би заради детенцето на моя приятелка(италианка) Simple Smile,но и Лукас е хубаво!

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Dia22 ето ти материал за по-добра асоциация с името Едуард- българин от арменски произход- Едуард Ераносян -бивш футболист и треньор. Аз гласувах за това име!

# 66
  • Мнения: 0
Той бащата ли е?  Simple Smile  Викам си тоа па к'во припява с неговия Дамян...  Laughing
Еми кои друг "нахален" да настоява с едно и същото че той хареса Дамян освен таткото.  Laughing Laughing Laughing

Как не те е срам така "нахално" да ми разкриеш самоличността Simple Smile

Какво му има на Дамян. Хубаво и "тежко" име.

И Матей/Матео ми харесва ама така ще станат двама с имена започващи на буквата "М"

Кажи кога ще теглим та да направа листчетата  Twisted Evil и да купа едно хубаво червено винце!  Wine Glass

# 67
  • София
  • Мнения: 5 658
Направи листчетата и на всички напиши Дамян  Grinning От дотук предложените ми харесва най-много Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 615
Ау! Добре, че писах тук! Я какво интересно става  Wink
Честно казано, ако добавите Дамян в анкетата, вече ще знам за какво да гласувам Simple Smile

Сега сериозно, младежи, не се "дракайте" за имена, които биха били твърде голям компромис за единия от вас. Обмислете имена, които звучат добре и на двама ви. Дори да ви се явяват вторите по любимост  Hug

# 69
  • Мнения: 0
Ау! Добре, че писах тук! Я какво интересно става  Wink
Честно казано, ако добавите Дамян в анкетата, вече ще знам за какво да гласувам Simple Smile

Сега сериозно, младежи, не се "дракайте" за имена, които биха били твърде голям компромис за единия от вас. Обмислете имена, които звучат добре и на двама ви. Дори да ви се явяват вторите по любимост  Hug

 newsm10 ЛАЙК!

# 70
  • Мнения: 378
Сега сериозно, младежи, не се "дракайте" за имена, които биха били твърде голям компромис за единия от вас. Обмислете имена, които звучат добре и на двама ви. Дори да ви се явяват вторите по любимост  Hug
  202uu

Така или иначе после името (каквото и да е) ще ви стане любимо Peace
И на мен Ивелин ми беше компромисният вариант, а сега го обожавам Crazy

# 71
  • Мнения: 11 747
Дамян означава от еврейски победител - добре е. Съкратеното Даме много ми допада, добре се възприема в България. Аз и Едуард наистина го харесвам, не гласувах за него като компромис.

# 72
  • Мнения: 4 569
И аз съм за Дамян.  Grinning

# 73
  • Мнения: 1 092
Без да съм чела цялата тема гласувах за 3-тото име с уговорката да е Матей

# 74
  • Мнения: 4 569
Хардийп, ти защо искаш да е Дамян?  Grinning

# 75
  • Мнения: 0
Хардийп, ти защо искаш да е Дамян?  Grinning

Харесва ми щото ми звучи мистично, тежко и много стойностно!

Има някаква мелодия при изговарянето му.

Мисля че човек с такова име ще стигне далеч и ще постигне много.

# 76
  • Мнения: 4 569
и аз споделям мнението ти.

Може момичетата тук да убедят майката да е Дамян.
И все пак ако тя реши да е Дамян, да знаеш че за следващото избира само тя име и ти си пас. Grinning

# 77
  • Мнения: 11 747
Да бе, момичетата тук ще убеждават майката как да се казва детето ѝ! Естелче, недей тъй моля те! Това си е работа на родителите и те ще си решават. Може да търсят чуждо мнение и до там. Аз им предлагам тукашните дебати изобщо да не ги взимат под внимание, тъй като в подфорума пишат съвсем малко хора и са с доста еднотипно мислене. Изобщо не са представителна извадка на обществото. Може да убеждаваш някого какво да вземе за обяд, но не и как да се казва детето му. Съвсем пък неуместно ми се вижда да се правят разпределения и претегляния - за това ще е на твойта, пък за следващото ще е на мойта. То е жив човек и ще си носи кръста (името) цял живот, не бива да се подхожда тъй пазарски.

# 78
  • Мнения: 0
....да знаеш че за следващото избира само тя име и ти си пас. Grinning

То много убеждаване трябва да стане...за име, за трето, но нека...може пак и да стане. А третото ще е дъщеря и там бяхме решили и бяхме единодушни Simple Smile

# 79
  • Мнения: 354
Ако в анкетата се добави Дамян,аз също съм за него.

А как се казва баткото? Simple Smile

# 80
  • Мнения: 0
Ако в анкетата се добави Дамян,аз също съм за него.
  newsm10

А как се казва баткото? Simple Smile

Михаил

# 81
  • Мнения: 6 998
Ооо, Михаил. Какъв Лукас, какъв Едуард.
Дамян или Матей да е до Михаил  Simple Smile Като също съм по-склонна да е Дамян, за да не е със същата буква.
Михаил е прекрасно  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 1 898
Ако има вариант за Дамян, то и аз съм 100% за него. Peace
Ако го включиш в анкетата, обезателно ще променя гласа си.  Wink

# 83
  • Мнения: 8 919
Прочетох пак темата и включих как се появи Дамян в обсъждането. Така или иначе, не съм гласувала още. Но пък и Dia22 все още не го е допълнила в анкетата.

# 84
  • Sf
  • Мнения: 978
Ооо, Михаил. Какъв Лукас, какъв Едуард.
Дамян или Матей да е до Михаил  Simple Smile Като също съм по-склонна да е Дамян, за да не е със същата буква.

100%  yes

# 85
  • София
  • Мнения: 5 658
Ооо, Михаил. Какъв Лукас, какъв Едуард.
Дамян или Матей да е до Михаил  Simple Smile Като също съм по-склонна да е Дамян, за да не е със същата буква.
Михаил е прекрасно  Mr. Green
Абсолютно  Peace Ситуацията си плаче за Дамян Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 615
Ооо, Михаил. Какъв Лукас, какъв Едуард.
Дамян или Матей да е до Михаил  Simple Smile Като също съм по-склонна да е Дамян, за да не е със същата буква.

100%  yes

Мда! Wink

/аз не бях разбрала, че има и батко; инак отдавна да съм поставила въпроса за неговото име - обичам да има хармония на имената на децата в едно семейство/

# 87
  • София
  • Мнения: 44 223
А може би защото едното име е по-българско, сега майката иска едно по-"нейно" звучащо? Тя все пак не е българка(въпреки че не пише точно каква е, но аз бих я разбрала ако иска поне едното им дете, да има по-характерно за нейния език, страна, родина име)

# 88
  • Мнения: 1 615
Нито Михаил, нито Дамян са типично бг. Поне в рамките на християнския свят са си направо международни. Родени и живеещи тук деца ми се струва приемливо да бъдат кръстени с бг вариантите им. А другаде биха били произнасяни съответно (Майкъл и Деймиън, да речем).
/не агитирам и не споря, просто си разсъждавам/

# 89
  • София
  • Мнения: 44 223
а виж аз пък това не го приемам, да се сменя произношението според страната...
а именно това им произношение не ги прави особенно международни, а си е типично нашенско...или айде славянско...
Иначе що да е Дамян, а не направо пък Деймиън...ще е точно толкова международно Wink

# 90
  • Мнения: 1 615

Иначе що да е Дамян, а не направо пък Деймиън...ще е точно толкова международно Wink


Така си е. Затова използвах думата  "приемливо" Simple Smile

# 91
  • Мнения: 0
Ооо, Михаил. Какъв Лукас, какъв Едуард.
Дамян или Матей да е до Михаил  Simple Smile Като също съм по-склонна да е Дамян, за да не е със същата буква.

100%  yes

Мда! Wink

/аз не бях разбрала, че има и батко; инак отдавна да съм поставила въпроса за неговото име - обичам да има хармония на имената на децата в едно семейство/

 newsm10 лайк newsm10 Лайк newsm10 ЛАЙК ! ! !


Мерси много момичета!

И все пак Dia22 аз ще харесвам каквото ти избереш...все едно аз съм го избрал!

П.П. да взема все пак да разпечатам аз тази тема за доказателство, един ден че съм невинен  Laughing

# 92
  • Мнения: 399
Оооо,при щастливото наличие на горд батко Михаил съм категорично за бебе Дамян! Мисля,че страхотно си подхождат двете имена!  Peace И освен това Дамян е чудесно име!  Heart Eyes

# 93
  • София
  • Мнения: 1 193
След като узнах името и на баткото ,аз също си променям позицията на Дамян  Peace .Хубаво и звучно име.
Всъщност единствения Дамян ,който познавам е хърватец.

# 94
  • Мнения: 196
не ми допадат тези имена  Thinking

# 95
  • Мнения: 1 207
Мдам, при това положение и аз съм за Дамян. Освен него, до Михаил ми стоят имена като Борис, Симеон, Самуил, Теодор, Стефан, Никола и пр.

# 96
  • Мнения: 2 161
момчешко име: кои би го избрали? Лука(с) или Едуард? какви подигравки могат да изникват?
За куче ли избираме име?

# 97
  • Мнения: 0
...За куче ли избираме име?

"Coco"...Ти си поредното доказателство, защо такива големи форуми не са на 100% полезни.

Много "haters" се навъдиха в последно време на този свят!

Много е просто...Ако нямаш мнение по темата - не пишеш!

Най-жалкото е обаче че и след това ти пак няма да го разбереш. "Обичай" си френското...

Мисля че темата се изчерпи и може би е време Dia22 да я затвори...стига да има такива привилегии.

Благодаря на всички изказали мнението си!

Последна редакция: сб, 31 мар 2012, 09:28 от Hardeep

# 98
  • Мнения: 0
Питайте Михаил за името на малкото си братче   Grinning

# 99
  • Мнения: X
Не знам защо редовно се появяват притеснения от сорта на " как ще се произнася името в друга страна".
Да сте чули някой англичанин, французин, японец, китаец да се е запритеснявал как ще звучи името на детето му в Патагония примерно? Идва си англичанина в България и всеки си го нарича Джон, Майкъл, Джордж. Никой не му вика - Иване, Михаиле, Гошо... След като си е наш проблем как ще научим да произнасяме имената на чужденците правилно, съответно си е техен проблем как ще се научат да произнасят нашите имена.

# 100
  • Мнения: 19
Оооо,при щастливото наличие на горд батко Михаил съм категорично за бебе Дамян! Мисля,че страхотно си подхождат двете имена!  Peace И освен това Дамян е чудесно име!  Heart Eyes
Аз също съм за бебе Дамян  Embarassed

# 101
  • Мнения: 1 466
Никое не ме грабва, обаче до батко Михаил най-добре ми стои бебчо Дамян, само че галеното Даме не ми харесва хич. Дими примерно ми допада повече. Simple Smile

# 102
  • Мнения: 4 569
Дамян остава бебето, нали? Mr. Green

# 103
  • Мнения: 0
Бебе Дамян се роди преди повече от седмица!  ylinfant newsm44 newsm10 smile3501  bigdance2 Tada cheers 261uu

Името бе избрано от тати, а харесано от двамата, мама и тати.

Не мога да не отчета значението на форума и темата, които допринесоха към отпуснатата атмосфера при донасянето на решението между мама и тати за името.

Уважаеми Мамички - БЛАГОДАРЯ Ви за това!

 Wine Glass

 easter easter easter

# 104
  • София
  • Мнения: 291
Да е жив и здрав!
И много да ви радва!

# 105
  • Мнения: 4 569
Да е жив и здрав малкия Дамян!
много му е хубаво името.

# 106
  • София
  • Мнения: 5 658
Страхотно! Да е жив и здрав Дамян, направили сте най-добрият избор  Peace

# 107
  • Мнения: 6 998
Чудесно, късмет в живота на Дамян  Hug

# 108
  • Мнения: 1 615
Ха, бравост! Wink
Да сте живи и здрави!

# 109
  • Мнения: 1 207
Честит Дамян! Да ви радва много! Хубаво име!

# 110
  • София
  • Мнения: 1 193
Честито бебче!Да си носи със здраве името!

# 111
  • Мнения: 646
Да е жив и здрав малкия Дамян и да слуша мама и татко.   bouquet

# 112
  • Мнения: 1 898
Жив и здрав да е Дамян!
Направихте правилният избор! Wink

# 113
  • София
  • Мнения: 44 223
Да ви е жив и здрав мъникът Simple Smile

# 114
  • Мнения: 49
Да е жив и здрав мъника,много радост да носи на мама и тати  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт