момчешко име: Лука(с) или Едуард?

  • 7 678
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Матей ми харесва много.
Лука също не е лошо.
Вариантите Лукас, Матео, Матю не ми харесват.
Едуард не ми допада също.

# 31
  • Мнения: 0
На мен всички ми харесват. Имах съученик Едуард, всички си го възприемаха добре. Може би клоня към Лука малко повече, звучи ми стилно Simple Smile

# 32
  • Мнения: 0
...Имах съученик Едуард, всички си го възприемаха добре...

Тук според мен има малък проблем... Жени говорят за мъжко име и споделят как са били възприемани съучениците им с такива имена.

По важно е как ще го възприемат приятелите му момчета...те биха могли повече да измислят прякори.

Пак и как ви звучи Петкана Едуардова Иванова...или Калоян Лукасов Петров...виж Сияна Дамянова Стойкова звучи по добре!  Wink

Ех айде от мен да мине може да стане и Матей/Матео

# 33
  • Мнения: 11 747
От доста време се разрешава бащиното име да е без наставка -ов, -ев и много хора се възползват. Притесненията как ще звучи бащино име с тези наставки отпадат  Wink  А Едуард да кръсти дъщеря си Петкана ...   Joy   айде няма нужда  Wink
Момчетата как да го възприемат? Както момичетата. Ей затова загубих интерес към този подфорум - все едно и също се повтаря до втръсване. Децата не са чак толкова впечатлителни към редки имена. Подигравки измислят за всеки, каквото и да му е името. Имала съм съученици в първи клас с изключително редки имена и чак към 30-тата си годишнина си дадох сметка, че не познавам никой друг с това име и значи е много рядко! И Едуард и Лука съвсем не са толкова редки и нечувани имена, дори в България.

# 34
  • Мнения: 11 980
Шега и неприятна подигравка може да се измисли от деца и по най-невинен повод, и с най-традиционно име.

# 35
  • София
  • Мнения: 23 123
Не харесвам чуждестранните имена в Бг обстановката, но от дадените Едуард поне малко ми допада.

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Матей също ми допада...
Библейско ли е ми е любимо  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: X
А на Лука, къде му е ударението? newsm78

# 38
  • Мнения: 1 797
Матей и Матео ми харесват. Едуард също не е лошо.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 14 099
Много рядко се случва да не ми хареса нито едно име от предложените, но точно сега е така. Дори и няма някое да ми звучи по-добре от останалите две.

# 40
  • Мнения: 1 207
Матео!
Лука(с) винаги ми е било адски неприятно, нямам идея защо.
Едуард също ми харесва и никак не ми звучи потресаващо с БГ фамилия.

# 41
  • Мнения: 338
Гласувах за Матей Peace Едуард не ми се връзва с Бг фамилия Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 5 658
В случай, че фамилията ще е българска, бих си сменила гласа за Матей, ако имаше такава опция. Лукас Стоянов ми звучи комично.

# 43
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Оххх,  ooooh! като видя крайни изказвания за име и БГ фамилия и дали щяло да се връзва, пък дали на Джейсън, Роберто, Дария или Иван ще се подиграват повече, чак ми се отщява да пиша. Ще се подиграват на децата, ако са чувствителни и няма да ги закачат, ако са по-отракани, независимо дали се казват Ферарио Спасов или Иван Иванов.

Харесвам и трите имена. Лука ми харесва повече от Лукас. Матей повече от Матео. Всичките ми се връзват идеално с БГ фамилия. Гласувах за Матей, просто ми е най-любимо, но и другите са хубави.

# 44
  • Мнения: 354
От имената в анкетата аз съм за Едуард.

Общи условия

Активация на акаунт