момчешко име: Лука(с) или Едуард?

  • 7 678
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
Хардийп, ти защо искаш да е Дамян?  Grinning

Харесва ми щото ми звучи мистично, тежко и много стойностно!

Има някаква мелодия при изговарянето му.

Мисля че човек с такова име ще стигне далеч и ще постигне много.

# 76
  • Мнения: 4 569
и аз споделям мнението ти.

Може момичетата тук да убедят майката да е Дамян.
И все пак ако тя реши да е Дамян, да знаеш че за следващото избира само тя име и ти си пас. Grinning

# 77
  • Мнения: 11 747
Да бе, момичетата тук ще убеждават майката как да се казва детето ѝ! Естелче, недей тъй моля те! Това си е работа на родителите и те ще си решават. Може да търсят чуждо мнение и до там. Аз им предлагам тукашните дебати изобщо да не ги взимат под внимание, тъй като в подфорума пишат съвсем малко хора и са с доста еднотипно мислене. Изобщо не са представителна извадка на обществото. Може да убеждаваш някого какво да вземе за обяд, но не и как да се казва детето му. Съвсем пък неуместно ми се вижда да се правят разпределения и претегляния - за това ще е на твойта, пък за следващото ще е на мойта. То е жив човек и ще си носи кръста (името) цял живот, не бива да се подхожда тъй пазарски.

# 78
  • Мнения: 0
....да знаеш че за следващото избира само тя име и ти си пас. Grinning

То много убеждаване трябва да стане...за име, за трето, но нека...може пак и да стане. А третото ще е дъщеря и там бяхме решили и бяхме единодушни Simple Smile

# 79
  • Мнения: 354
Ако в анкетата се добави Дамян,аз също съм за него.

А как се казва баткото? Simple Smile

# 80
  • Мнения: 0
Ако в анкетата се добави Дамян,аз също съм за него.
  newsm10

А как се казва баткото? Simple Smile

Михаил

# 81
  • Мнения: 7 002
Ооо, Михаил. Какъв Лукас, какъв Едуард.
Дамян или Матей да е до Михаил  Simple Smile Като също съм по-склонна да е Дамян, за да не е със същата буква.
Михаил е прекрасно  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 1 898
Ако има вариант за Дамян, то и аз съм 100% за него. Peace
Ако го включиш в анкетата, обезателно ще променя гласа си.  Wink

# 83
  • Мнения: 8 921
Прочетох пак темата и включих как се появи Дамян в обсъждането. Така или иначе, не съм гласувала още. Но пък и Dia22 все още не го е допълнила в анкетата.

# 84
  • Sf
  • Мнения: 978
Ооо, Михаил. Какъв Лукас, какъв Едуард.
Дамян или Матей да е до Михаил  Simple Smile Като също съм по-склонна да е Дамян, за да не е със същата буква.

100%  yes

# 85
  • София
  • Мнения: 5 658
Ооо, Михаил. Какъв Лукас, какъв Едуард.
Дамян или Матей да е до Михаил  Simple Smile Като също съм по-склонна да е Дамян, за да не е със същата буква.
Михаил е прекрасно  Mr. Green
Абсолютно  Peace Ситуацията си плаче за Дамян Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 615
Ооо, Михаил. Какъв Лукас, какъв Едуард.
Дамян или Матей да е до Михаил  Simple Smile Като също съм по-склонна да е Дамян, за да не е със същата буква.

100%  yes

Мда! Wink

/аз не бях разбрала, че има и батко; инак отдавна да съм поставила въпроса за неговото име - обичам да има хармония на имената на децата в едно семейство/

# 87
  • София
  • Мнения: 44 271
А може би защото едното име е по-българско, сега майката иска едно по-"нейно" звучащо? Тя все пак не е българка(въпреки че не пише точно каква е, но аз бих я разбрала ако иска поне едното им дете, да има по-характерно за нейния език, страна, родина име)

# 88
  • Мнения: 1 615
Нито Михаил, нито Дамян са типично бг. Поне в рамките на християнския свят са си направо международни. Родени и живеещи тук деца ми се струва приемливо да бъдат кръстени с бг вариантите им. А другаде биха били произнасяни съответно (Майкъл и Деймиън, да речем).
/не агитирам и не споря, просто си разсъждавам/

# 89
  • София
  • Мнения: 44 271
а виж аз пък това не го приемам, да се сменя произношението според страната...
а именно това им произношение не ги прави особенно международни, а си е типично нашенско...или айде славянско...
Иначе що да е Дамян, а не направо пък Деймиън...ще е точно толкова международно Wink

Общи условия

Активация на акаунт