Алкохолът-проблем на нашето време?

  • 8 633
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 665
Някои страни търсят решението на проблема с много високи цени на алкохола. Поради тази причина Бг е предпочитана алкохолна дестинация.

Аман от това демагогско решение. Както с цигарите.  Хората си пият и пушат, страните си прибират пари, но с "благородна цел".

# 16
  • София
  • Мнения: 38 499
Пие се от много време и навсякъде.
Проблемът не е нито на нашето време, нито чак толкова трагичен в нашата страна.

# 17
  • Мнения: 1
Абе всяко нещо с мярка.....

# 18
  • Мнения: 2 480
To обиждането и дерибействането, ако е само под въздействие на алкохола, с мед да го нахраниш. Ама, не е, за жалост. По страшно е, когато като цяло поддържания тон си е такъв. И съм склонна да вярвам, че в голяма част от случаите злобните забележки са плод на същността на някой, а не на въздействието на погълнатия алкохол.

Може би си права. Вероятно някои по природа са такива и погълнатият от тях алкохол ги прави още по-необуздани. В посочения от мен форум тонът като цяло е такъв и алкохолът само допълва картинката. Поради тази причина влизането в някои форуми въобще не си струва. И без това имаме достатъчно други неприятности.

# 19
  • Мнения: 2 759
                             Алкохолът не се е смятал за проблем, освен когато е извършено убийство вследствие на злоупотреба с него, но преди такива неща не са се случвали често както сега. Да караш каруца мъртво пиян е напълно безопасно за околните. Кончето си ходи, ти си спиш... Децата са били закърмени с вино или както там се казва, когато даваш алкохол на малки деца, но това не ни е направило нация от алкохолици. Странното е, че сега алкохолът е възрастово ограничен формално, а резултатът е далеч по-лош. Не съм 'за' алкохола, не близвам алкохол, и вярвам че той трябва да се използва само за медицински цели, но въпреки това не смятам че са ни нужни забрани или високи цени. Децата имат нужда от ясни цели, които да гонят, личен пример и добро възпитание, тогава алкохолът няма да ги блазни. Обратното, когато децата не виждат смисъл и път пред себе си ще пият все повече и повече... Тогава цената няма да има никакво значение.
                             П.П. Моите родители не са висяли по барове нито в младостта си, нито в старостта си. Не зная мен кой ме научи (може би рекламите и прекрасните западни филми?) че да прекарвам времето си по кафенетата, баровете, ресторантите и изобщо заведенията е нещо читаво или пък готино. От почти година гледам да не стъпвам по заведения, освен ако не е наистина наложително (сякаш пък може да бъде). Храната там обикновено е с лошо качество, напитките не са ми по вкуса и 99.99% нямат от нещата, които аз обичам да пия, шумно е, почти навсякъде обслужването е повече от ужасно, да не споменавам че е задължително в България да си провериш сметката, понеже стават много грешки  Whistling. И така.

# 20
  • Мнения: 2 480
Децата имат нужда от ясни цели, които да гонят, личен пример и добро възпитание, тогава алкохолът няма да ги блазни. Обратното, когато децата не виждат смисъл и път пред себе си ще пият все повече и повече...

Точно.

# 21
  • Мнения: 60
Всичките пияници, които познавам, имат родител или дядо с такава зависимост, май е генетично предавано.

# 22
  • Мнения: 19
Не мисля,че е проблем да пиеш една -две бири ,но да почнеш да пиеш до безобразие  тогава вече ужас,на един познат бабата беше пианде,а за него немога да кажа нищо защото не се виждахме често

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Plures crapula quam glaius.


Чашата е погубила повече хора от меча. — т.е. пиянството е погубило повече, отколкото войните.

# 24
  • Мнения: 54
Ако е от стрес, аз да съм станала най-големият алкохолик. Стресът не само, че не води към пиене, но напротив допринася за това човек да се мобилизира и стегне и да не мисли за глупости. Какво да кажем за учениците на 15- 16 години. Те какъв толкова голям стрес изживяват, че редовно се наливат с алкохол, пристрастяват се и така си продължават за цял живот, попадайки в по-горната класация. Който е сериозен, отговорен и трудолюбив, той ще се хване с работа, а който е мързелив той ще се въргаля на дивана пред телевизора и по някое време от скука ще отиде да се напие, или пък след работа с другите пияндури пак по същата причина ще гледа да се запилее, за да не свърши нещо полезно.
 

# 25
  • Мнения: 54
 
To обиждането и дерибействането, ако е само под въздействие на алкохола, с мед да го нахраниш. Ама, не е, за жалост. По страшно е, когато като цяло поддържания тон си е такъв. И съм склонна да вярвам, че в голяма част от случаите злобните забележки са плод на същността на някой, а не на въздействието на погълнатия алкохол.

Може би си права. Вероятно някои по природа са такива и погълнатият от тях алкохол ги прави още по-необуздани. В посочения от мен форум тонът като цяло е такъв и алкохолът само допълва картинката. Поради тази причина влизането в някои форуми въобще не си струва. И без това имаме достатъчно други неприятности.
[/quote]

Наистина, ролята на семейството е определяща за бъдещето на едно дете. Naughty

# 26
  • Мнения: 10
   Бе темата май не е за алхохола.Темата е ''другарски съд'' за пиещите!''АААААУУУУУу лоши хора! Не ги е срам!За такива бам-бам и бан!'' #2gunfireЕеее,какво значи'' ясни цели'' в тоя абсурден свят?Какво значи ''ролята на семейството''?Ха ха ха!Че хубави семества имат само моногамните лебеди и вълци! newsm78И най-свестните хора имат тъмно подсъзнание и доста объкани са те...А които са с ''ясни цели'',от ''добро семейство'' и праволинейни,са бая плоски,скучни и неодухотворени,нали?Радвам се,че сте така алкохолно чисти и стерилно мислещи!Аз пък обичам да си пийвам,и тревица обичам,ограничавам се,ама ми е мъка,честно казано...мъжът ми е от руски произход и верно си пие доста...Негов приятел е тежко болен по същата причина...Лошо,да,но алкохола и наркотиците ще стват все по важна тема.Трябва да се открият лекарства нови,трябва да се направят наркотици,които не пристрастяват,да се лагализират поне леките...Ако ще казвате нещо интригуващо пишете,ако ще пишете бозаво,замълчете по тая тема...навеки! Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 229
Ако е от стрес и аз трябваше да съм с цироза вече от пиене.

Искам да споделя нещо , което мен лично мнооогооо ме отвращава. В квартала , в който живея се събираме на много голяма площадка. Понякога около 30 родителя. Без да преувеличавам 98 % от тях са с бира в ръка /даже се и повтарят...../. Какъв пример даваме на нашите деца, винаги седя и се чудя. И двамата с мъжа ми пием от време на време биричка, но си мисля, че не е мястото на детската площадка.
Много ми е смешно като някой ми каже, че хич не мога да пия, ама като отвърна, че не искам да съм пиянде като него се обижда Mr. Green.
.....

# 28
  • Мнения: X
Стресът е оправдание.
Наумих си да скъсам с битовия алкохолизъм и комкането с ракийка всяка вечер и изобщо не ми липсва вече този навик. Сутрин се чувствам по-свежа и не се заседяваме толкова дълго на масата.
Проблем си е като цяло алкохолът. На доста хора не им влияе добре, но те упорито отказват да приемат, че е така. После кой пребил жена си, кой наръгал приятеля си, кой прегазил дете на пътя. Ами точно онзи пиян съсед, който иначе не изглежда лош човечец.

# 29
  • Мнения: 54
Мен ме изумява как този проблем напълно се неглижира от медиите. Като се замислим до колко тежки последствия води като разбиването на семействата и лошите последствия от това, домашното насилие, криминалните прояви, автомобилните катастрофи, проблеми на работното място, съсъпването на милиони човешки съдби, но за това никой не говри. Ще си каже човек, че няма такова нешо и всичко е на шест. В същото време може да слушаме като дебили от сутрин до вечер някакви глупости, за които никой не го е еня.

Общи условия

Активация на акаунт